Floricele de liliac mai-iun 2010 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna!
Marylenac dulciuri mananca, Matei?
Fa-i un examen coproparazitologic.
Cum a ramas fara un dintisor? I-a cazut ca tb sa-i iasa cei permananti? sau in vreun accident?

O zi buna!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Neatza!
Mary-sa-ti traiasca sasaitul... Si eu am fost peltica cand eram copil. Si acum imi mai iese cand ma enervez si vorbesc repede.....


Despre pofta de mancare nu te pot ajuta ca nu avem astfel de probleme. Vivela stiu ca rezolvase homeopatic problema pt baiatul cel mare daca nu ma insel. Abordeaz-o pe facebook poate te ajuta sfaturile ei....

Eu va dau cafelutza de dimineatza si va urez o saptamana frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Neata !

Mary : nici eu nu stiu ce sfat sa iti dau cu privire la cresterea poftei de mancare .

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata!
Prezenta la cafea!



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010
www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=233441013381432&set=o.203278583023213&type=1¬if_t=like" target="_blank">un LIKE please


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Neata!
Prezenta la cafea!



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010
www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=233441013381432&set=o.203278583023213&type=1¬if_t=like" target="_blank">un LIKE please





La servici sau acasa ?
Cum se simte Sebi ?

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Neata,

da, Matei e stirb pentru ca i-a cazut dintisorul de lapte (un pic cam devreme dupa parerea mea, mie mi s-a intamplat pe la 6 ani), Slava Domnului nu am avut niciun accident.
Si, da, va dati seama ca mai mananca si dulciuri...ca deh, asta e....dar nu exageram (o ciocolatica Kinder sau un Barni, desi prefer sa le fac eu ceva in casa), zic eu...M-am gandit si eu ca s-ar putea sa fie den cazua dulciurilor, dar...

Mami de Matei (11.09.2006) si Tudor (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Neata!
Prezenta la cafea!



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010
www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=233441013381432&set=o.203278583023213&type=1¬if_t=like" target="_blank">un LIKE please





La servici sau acasa ?
Cum se simte Sebi ?

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Inca la munca(e sotul in concediu saptamana asta)
Lui Sebi i-am numarat firimiturile week-endul asta,nu a vrut sa manance mai nimic,nu am scapat fara siropele,incepuse sa aiba prea multe scaune,il durea si burtica...a fost super marait..ii mai da si un dinte..Doamne nu mai scapam,are 8 dinti si 2 masele,greu si cu chin ii mai ies.....a inceput sa se culce mai devreme(la 21) si se trezeste la 5-6.Ai vostrii de la cat la cat dorm?
M-am descarcat..ce sa fac daca ai intrebat?
|Multumim



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010
www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=233441013381432&set=o.203278583023213&type=1¬if_t=like" target="_blank">un LIKE please


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Foarte bine Cris, descarca-te ... nu tine in tine, dauneaza sanatatii .
Sofia doarme de la ora 21 pana la 7-8 dimineata !
Ma descarc : m-am saturat !!! Bona mea mereu e bolnava, ba racita, ba cu migrena, ba cu criza de bila etc !!! Acum e racita ( din nou ) , a mea pice abia acum e pe ultima suta de metrii cu raceala si nu ma pot risca la o combinatie de virusi si uite cum iar trebuie sa imi reorganizez eu si sotul programul, iar sa anulez programari si tot asa ! Pe cuvant ca m-am saturat !!!

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Si pentru ca neatentia "costa " ca sa zic asa ... in timp ce scriam mesajul de mai sus Sofia isi sufla nasul intr-o carte ... aud zgomotul, ma intorc si dansa isi sufla de zor nasul in copertile unei carti iar mucisorii erau intinsi peste tot : carte, nas si suzeta .


R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna!

Vin si eu la , desi ne-am deranjat toate trei la burtica. O fi vreun virus in aer.

marylenac de aia te-am intrebat, ca mi se pare si mie devreme..dar cum nu la toti au o anumita ordine cand ii ies asa si cand ii cad.
Ar fi bine sa-i faci un examen coproparazitologic.
A avut si Ioana o perioada cand nu manca..i-am facut examenul si avea ceva viermisori.
Eu i-am dat www.pcfarm.ro/produs/1776/Helmiflores" target="_blank">Helmiflores .
sa-i revina pofta de mancare!
cris de cand s-a schimbat ora, Justina doarme m mult.
Seara de la 21-21:30 pana la 7-7:30, cand ii dau laptele si m sta in pat , uneori m atipeste pana pe la 8:30-9.
Ziua doarme doua reprize: 12-14 si 16:30 -19, dar de doua zile s-a trezit la 22/ 20 (aseara). Aveam laptele pregatit, i-am schimbat pampersul si somn iar.
Aa..mai maraie noaptea, dar se linisteste, ori daca nu ii dau un biberon cu apa sau ceai si adoarme .


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput