Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

un steamar bun si incercat de voi imi puteti recomanda?Ma bate gindul sa-mi cumpar unu. Daca as putea sa-l comand de pe net ar fi super. Cine ma ajuta? Multumesc anticipat!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







eu am Tefal, comandat de pe emag
http://www.emag.ro/gatit-cu-aburi---convectie/steamer-tefal-vitacuisine-compact-n-d-400330--pVCVS400330


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Eu scriam dincolo - oricum nu stiu daca o putem numi o veste buna

Fete dragi,

veste bomba - mi-a venit si mie ciclul (ca nu gasesc acum un emoticon suparat, dar uite si asta ar mergev ), a doua zi dupa ce Petru a implinit 7 luni. Din cate am citit, nu ar trebui sa fie o problema pentru alaptat, iar cauza este ca alaptez mai rar (de-acum Petru bea laptic doar de 3-4 ori in 24 ore, dimineata la trezire, seara la culcare si inca de 1-2 ori peste zi (mai mult asa, de alint...)
Mai suparata sunt ca era asa bine fara ciclu...


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)


da, nici mie nu mi-a convenit cand mi-a venit...acum tb sa-mi vina dar nu da nici un semn

Prima data mi-a venit la 2 sapt dupa intarcat, in cond in care ii mai dadeam sa suga de 1-2 ori pe zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Am pus poze noi cu Rares.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




chiar ca este haios si scump tareMerita sa pastreze palarioara, poate se indura mami sa-i aduca in dara o surioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mada multumim pt noul capitol!! mica mancacioasa si pe aei mami care este la regim!!! niste milky wAY nu vrei??? am un display de milky way

mamica implinita cu 2 comori !!



nu vreau. Abia am reusit sa mananc ce am avut la pranz. Dupa ce mananc ma ridic de la masa cu burta plina, plina, dar pana la urmatoarea masa ma apuca durerea de stomac de foame
Mai am 1 ora pana la fructe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Am pus poze noi cu Rares.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011



Ce dulce e! Vezi ca a evadat o poza de-a lui Rares in afara albumului
un baiat studios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

...si abdomene tot n-am facut azi

eh, poate diseara in pat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui catank

un steamar bun si incercat de voi imi puteti recomanda?Ma bate gindul sa-mi cumpar unu. Daca as putea sa-l comand de pe net ar fi super. Cine ma ajuta? Multumesc anticipat!




eu am Tefal, comandat de pe emag
http://www.emag.ro/gatit-cu-aburi---convectie/steamer-tefal-vitacuisine-compact-n-d-400330--pVCVS400330


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


madutzamultumesc mult! insa, in momentul in care doresc sa gatesc doar legumele Ioanei pot folosi doar un compartiment, nu? pentru carnita se poate folosi? Nu e cam scump 4 mil? auzeam fetele de 2 Na, banuiesc ca acesta este mult mai ''huspit''

Tu de ex ce prepari la el? vad ca este disponibil ptr 10 kg, ai gatit 3 feluri odata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Fetelor ma simt asa de rau de numa. Cred ca-i vorba de st6are gripala, ma doare capul ingrozitor de tare, muschii, ochii, imi curge nasul si ochii, era sa lesin de doua ori la targ .

Mi-am luat o preche de ghetute comode de la targ de piele cu 95 lei. Yasmi e o firma din timisoara.

Miki Vlad e unu la unu cu Vic al meu. Faza cu sosetele o traiesc si eu in fiecare dimineata si are ca tema ba sosetele, ba chilortii, ba hainutele ba n-am pus bine pasta pe periuta,uffff sincer dimineata prima data il echipez pe Matia, dupa care spun o rugaciune si abia dupa ma adresez lui Vic.
A si cand se enerveaza apleaca putin capul exact ca un berbec, parca vrea sa scoata cornitele la iveala.

Fetelor voi stemerul asta il folositi si la altceva decat mancarea bebeilor?

A sa va mai spun ca au venit astia cu usile de jos, bineanteles ca am renuntat la culoarea dorita de mine si surpriza decupajul la usa de bucatarie e altul decat cel comandat de noi

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

somleac mult ceai concentrat de catina. Apoi miere si lamaie...muuulta. Trebuie sa te faci bine!
Sunt si eu interesata de un steamer,...daca as sti ca il pot folosi ptr toata familia as lua modelul postat de madutzaDaca il pot folosi doar ptr Ioana..as lua unul mai la 2 mil.
Dar cred ca se poate gati ptr toata familia! Astept si eu un semn de la fete cu experienta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

acesta ar fi ok? philips? sau ....nu mai stiu la cine am citit
http://www.emag.ro/gatit-cu-aburi---convectie/aparat-de-gatit-cu-abur-philips-hd9120-alb--pHD9120

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







Eu d-asta am si sunt super multumita de el. pentru mamica si pentru frumoasa Ioana

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput