Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (70)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Catank,eu nu am luat inca un steamer desii ma bate gandul.Dar, daca stau sa ma gandesc nu cred ca am sa-l folosesc prea mult timp...Eddy deja papa aproape orice si cu timpul, in cateva luni va papa mancare de-a noastra si nu va mai fii cazul de steamer.De aia sunt in dubiu,sa iau sa nu iau .Sa vedem ce iti raspun fetele care au deja si il folosesc si poate se merita investitia.

Andreea,este mortal juniorul Rares.Este ceva gen Andreea cu facute...specific,Andreea in miniatura.

Madutz,sa iti fie de bine. Lasa ca ai timp de abdomene,zic si eu ca ma apuc dar ma lasa ambitia.

Scrish
, unde sunteti??? Tot la munte??? Ai terminat treaba acolo?Ce mai face Luca??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui catank

un steamar bun si incercat de voi imi puteti recomanda?Ma bate gindul sa-mi cumpar unu. Daca as putea sa-l comand de pe net ar fi super. Cine ma ajuta? Multumesc anticipat!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







eu am Tefal, comandat de pe emag
http://www.emag.ro/gatit-cu-aburi---convectie/steamer-tefal-vitacuisine-compact-n-d-400330--pVCVS400330





madutzamultumesc mult! insa, in momentul in care doresc sa gatesc doar legumele Ioanei pot folosi doar un compartiment, nu? pentru carnita se poate folosi? Nu e cam scump 4 mil? auzeam fetele de 2 Na, banuiesc ca acesta este mult mai ''huspit''

Tu de ex ce prepari la el? vad ca este disponibil ptr 10 kg, ai gatit 3 feluri odata?

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







da, se poata folosi doar otavita daca doar de atat ai nevoie. Eu cand le folosesc pe toate 3, in cea de jos pun carnea iar in celelalte 2 cartof si morcov. cele care se fac in mai putin minute le pun sus, ca atunci cand expira timpul sa iau tava cu totul si sa le las pe restul in continuare.
Desert insa nu am facut la el. Are 4 cupe speciale pt budinci dar nu le-am folosit inca
Am facut pui, vita, porc, peste si diferse legume.
Eu l-am cerut anul trecut de la Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Somleac,muuuult ceai cu lamaie si miere de albine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Catank, Ally, Maduta multumim frumos pentru complimente.

Eu momentan folosesc steamerul doar pentru Rares si asta pt faptul ca eu nu sunt fan legume fierte., dar in viitor cu siguranta il voi folosi daca voi vrea sa fac legume mexicane. Hai ca am zis-o pe asta.

Maduta multumesc ca m-ai atentionat, asa fac mereu, nu stiu cum naiba apas de nu intra poza in album.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

somleac mult ceai concentrat de catina. Apoi miere si lamaie...muuulta. Trebuie sa te faci bine!
Sunt si eu interesata de un steamer,...daca as sti ca il pot folosi ptr toata familia as lua modelul postat de madutzaDaca il pot folosi doar ptr Ioana..as lua unul mai la 2 mil.
Dar cred ca se poate gati ptr toata familia! Astept si eu un semn de la fete cu experienta!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







Da, pt toata familia gatesc la el. Carnea de pui e gata in 36 de minute, plus ca dupa preparare le tine la cald automat inca 1 ora. Deci pot pleca la plimbare, iar la intoarcere am mancarea pregatita si calda. O pun doar in farfurie. Gustul e ff bun

Edit: carnea nu are gust de carne fiarta..mai mult de carne la cuptor. Pun si condimente deasupra si iese f buna. legumele aduc a legume fierte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Am pus poze noi cu Rares.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011





chiar ca este haios si scump tareMerita sa pastreze palarioara, poate se indura mami sa-i aduca in dara o surioara

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







Sa dea Domnul, dar va veni in momentul in care vom avea mai mult spatiu, pana atunci asteptam si ne bucuram din suflet pentru Rares.


Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

madutzamultumesc din suflet!
allynoi consumam foarte des garnitura sote...morcov mai ales, cartofi, brocoli, mazare, porumb...Dupa ce le fierb le ''trag'' intr-un pic de unt cu multe condimente... Ei, de asta intrebam daca pot gati o cantitate mai mare, adia ptr 4 persoane de ex. Se poate madutza?
mandreacPup si eu frumoasa mamica...si multumesc tare mult. Tu la steamer prepari numai ptr Rares sau si ptr voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

roxy, cum a iesit brocoli ? eu l-as fi pus in mai mutla apa sa nu se usuce..sa ne spui daca i-a placut anastasiei..
cu perele n-am apucat inca, mai intai trebuie sa fac rost de o recolta buna si gustoasa ca andra mea e pretentioasa la fructe..dar xeo ne spunea parca..sau persi ( scuzati dar memoria m,ea e varza) ..ca le blenduieste si le pune in borcanase si le sterilizeaza la bain marie..o alta varianta e sa pui bucatele si apa peste firbinte si cu ele tot la bain marie..

apropo de fructe, azi i-am facut gutuie coapta si cu pere crude si zemoase..a iesit o minunatie, a mancat andra mea fara sa se strambe..ca ea chiar daca papa bine se stramba la fiecare mancare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

aha, acum v-am citit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

un steamar bun si incercat de voi imi puteti recomanda?Ma bate gindul sa-mi cumpar unu. Daca as putea sa-l comand de pe net ar fi super. Cine ma ajuta? Multumesc anticipat!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







eu am un philips..nu-i mare smecherie, toate fac acelasi lucru

Mergi la inceput