Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (201)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Poza asta m-a facut sa rad: asa am gasit-o si pe Victoria azi-dimineata:



https://picasaweb.google.com/flillyro/Toamna2011#5669283757661909330

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

http://victorianadiagraham.blogspot.com/" target="_blank">VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Esme La multi ani cu mult drag de la o intarziata!!! sa fii fericita, sanatoasa, harnica si desteapta asa cum te stim!!! Pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Lily simpatici foc piticii tai , si ce frumos se uita unul la altul, cu asa mare dragoste, te topesti! Si ai mei in sfarsit se inteleg bine, desi acum incepe Kevin sa fie mai cu probleme, azi l-am luat pe Patrick in brate si Kevin s-a aricit tot si s-a enervat, nu credeam ca un bebelache mic poate sa reactioneze asa.
Am vazut ca folosesti si tu scutece lavabile, si eu le folosesc si chiar nu stiu de ce nu am folosit si la Patrick, imi pare rau acum.

Azi Patrick a fost in prima lui excursie, cu autobuzul scolar, la Gradina Botanica, au stat toata ziua, au mancat acolo, au vizitat serele, au vazut expozitie de bostani si o vrajitoare urata. A venit incantat si plin de verva, as fi vrut sa fiu o musculita sa fiu si eu acolo langa el. M-am emotionat toata dimineata, deja am copil mare care merge in excursii cu scoala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

deja excurssii? woa....

Lilly, acu vazui si eu pozele - printesa ta doarme in sac de dormit Salewa? va pregatiti de munte?

Mara a cazut din pat asta noapte. A inceput sa urle ...buziiittzaaaa... uof,..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

neata

sunt suparata fiarta, ca dupa o sapatamana de boala si o spatamana vacanta, nu l-am putut urni pe Robert spre gradi, desi pregatiti si raspregratit, explicat ca nu treb s adoarma acolo, ca nu treb sa pape daca nu vrea, ca nu..ca nu...ei bine, intelegea, dar la mom pelcarii de acasa a icneput sa urle crunt...luat pe sus, dus, offf....s-a speriat si tati care e si acum acolo, sta langa usa si Robert ii mai aduce cate o jucarie, dar nu-l lasa sa plece. Mi-e groaza ca azi va plange toata ziua pe acolo....offfff..imi vine sa ma duc sa le omor, idioatele nabii, ca eu le-am dus copil adaptat, care mergea vesel acolo, care in prima zi trecea in pas alergator pe langa copiii care plangeau siu se ducea in clasa!!!! Apoi imi amintesc ca nu ele is de vina....unde sta don basescu asta???

revenind....

Lily superbe poze, superbi copii, felicitari!!! Ai dreptate, cam tot asa a fost si la noi, nu neap "munca" mea, a noastra, ci norocul ca Robert a iubit-o din ziua 1.

Cleo deci te-ai linistit, da??

Nu mai stiu..ma duc sa-mi caut d elucru prin casa - ca e destul - sa uit de copilul care plange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna dimineata!! Cafelutza..cine mai doreste, cine mai pofteste?

In premiera, aseara, am reusit sa gatesc si sa stau singura cu cei doi giumbuslucari. Mai intai ne-am jucat toti 3, avem un lego duplo cu ferma de animale si facem tot felul de scenarii. Apoi m-am retras in bucatarie si am fost fericita sa aud numai hohote de ras: se alergau, se ascundeau dupa draperii (pe care le-au facut varza, dar asta-i alta poveste).......si asta a durat cam 1h/30 cat am stat la bucatarie. Bineinteles ca totul s-a soldat cu un cap dat de Luca in tablia de la pat, uoff.

Noi ne "laudam" ca nu stim nici o litera si nici o cifra. Nici s-o recunoastem, nici s-o scriem. Nu m-am preocupat de acest aspect pana acum, recunosc

Alina si eu am facut totul ca la carte cand s-a nascut Luca si Vlady tot si-a aratat gelozia pe ici pe colo..deci nu stiu ce sfat sa-ti dau. Cred ca depinde si de firea copilului, dar din cate o stiu eu pe Sara nu vor fi probleme. E o fire blanda si delicata....nu o vad in postura de a fi agresiva cu bb.

Lilly, ti-am vazut piticii, sunt adorabili. Am vazut ca ii duceti la curte la bunici. Asa sunt si ai mei infofoliti cand ii ducem la curte......dar in plus ai mei se murdaresc ca purceii pe acolo.
Intr-o zi il lasasem pe Luca acolo si cand ne-am intors arata intr-un mare fel: cu niste pantaloni jegosi si niste ciorapi de adult pe deasupra pantalonilor (parca era balerin), o caciula tare desucheata, cu urechile goale si niste muci care se intinsesera pe toata fatza si se uscasera, asa m-am amuzat si culmea, asa mi-a placut de el ca i-am facut vreo 20 de poze

Lumi, neata, hai ca te astept la cafea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

neata

sunt suparata fiarta, ca dupa o sapatamana de boala si o spatamana vacanta, nu l-am putut urni pe Robert spre gradi, desi pregatiti si raspregratit, explicat ca nu treb s adoarma acolo, ca nu treb sa pape daca nu vrea, ca nu..ca nu...ei bine, intelegea, dar la mom pelcarii de acasa a icneput sa urle crunt...luat pe sus, dus, offf....s-a speriat si tati care e si acum acolo, sta langa usa si Robert ii mai aduce cate o jucarie, dar nu-l lasa sa plece. Mi-e groaza ca azi va plange toata ziua pe acolo....offfff..imi vine sa ma duc sa le omor, idioatele nabii, ca eu le-am dus copil adaptat, care mergea vesel acolo, care in prima zi trecea in pas alergator pe langa copiii care plangeau siu se ducea in clasa!!!! Apoi imi amintesc ca nu ele is de vina....unde sta don basescu asta???

revenind....

Lily superbe poze, superbi copii, felicitari!!! Ai dreptate, cam tot asa a fost si la noi, nu neap "munca" mea, a noastra, ci norocul ca Robert a iubit-o din ziua 1.

Cleo deci te-ai linistit, da??

Nu mai stiu..ma duc sa-mi caut d elucru prin casa - ca e destul - sa uit de copilul care plange

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Va iubesc pana la cer si dincolo de el...



lorich, sa va intoarceti la gradinita anterioara nu e un scenariu?
E greu cu banii, dar decat copil traumatizat...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

'neatza!

Aly tocmai o savurez cafeaua!
Wow, o ora jumate de joaca impreuna!! ai baieti mari, ce mai
unde n-ar sta si Cristi a mea asa sa-si faca de lucru fara mine
dar nu frate, ea trebui sa stea in poala mea, ca sunt la bucatarie, ca sunt in sufragerie... ma seaca de nervi cateodata!


Lilly, ce ma bucur ca ne-ai pus poze! sunteti o familie tare frumosa Copiii sunt scumpi foc! Julia e a ta, si Victor al lui tati, clar
Cred si eu ca esti ocupata cu doi copii acasa! eu daca n-as intra de la serviciu, nu m-ati mai vedea pe forum!

Alina, exact ce vroiam sa spun si eu: instinctul matern latent din orice fetita isi spune cuvantul! sunt sigura ca Sara va reactiona la fel ca Julia!

Cleo, bine ca ne-ai spus sa stim sa te uram pe 9 noiembrie, ca altfel habar n-aveam
buzitza Marei!

Doloress, deja excursie bravo, si tu ai baiat mare!

Lori, bietul Robert; de ce s-o fi speriat el asa de rau de gradi!
imi pare au ca trebuie sa treceti prin asta!
vorba lui Cleo, puteti lua in calcul o revenire la vechea gradi?

ia sa vedem, acum mai dispareti ?





Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Lumi, nu, nu, nu disparem. Vb ta, daca n-as fi la servici, mai rarutz pe forum Sa stii ca si Luca ar sta tot dupa mine daca as fi numai cu el, dar cand se vad amandoi se joaca, se incaiera. Dar Vlad se mai joaca si singurel, recunosc.


Lorich, off, ce mila mi-e de voi. Mai ales de Robert. asa e si Vlady daca i se pune pata pe ceva, pe ceva ce odata l-a suparat nu-l mai intorci cu nimic. De-asta ma bucur enorm ca am avut noroc si aici si la cresa de doamne bune si calde ca si al meu e sensibil si n-ar fi rezistat altfel. Darinteleg ca si financiar e greu. Vad eu acum de cand cu bona lui Luca, moama, moama, ce mai strangem cureaua. Bafta, poate totusi isi revine, sa ne tii la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Lori - sa iti zic ca si al meu a intrat in clubul urlatorilor? Deci nici io nu stiu ce are, trebuie madamele sa il smulga de pe noi. Si el era "adaptat" si chiar nu imi facuse ever probleme din astea, dar de o saptamana asa se manifesta. Si nu doar intr-un loc - ci si la dans, la scoala noarmala, la scoala de vacanta. Ai nostri sunt acum intr-o saptamana de vacanta si i-am dus la alta scoala (merge cu Mara). Ei bine, scandal nene. La fel la dans - si ce e culmea e ca vrea sa mearga, ne povesteste, ajungem acolo, e vesel, se duce la toti copiii, ii pupa, ii intreaba ce fac, aia sunt in brate la parinti, el e cel mai smecher - ei bine, deschide madama usa si incepe circul.

Inclin sa cred ca nu are legatura cu nimic Adica sunt 3 medii diferite, sigur nu a fost traumatizat, e mare, intelege exact despre ce e vorba, si totusi ... sa revenim la cliseul "e doar o faza" Asa ca incerc sa gandesc asa si gata.

Inca o chestie: eu cu cat stau mai mult cu atat urla mai tare. Dispar din raza lui de actiune - gata urletele, uneori ma ascu,nd si ma uit, fratilor, nu are nici o treaba ! Pe noi nici nu ne lasa sa stam pe acolo prea mult, pur si simplu il iau madamele si gata, ne-au zis ca nu facem decat sa ii chinuim si mai tare daca stam asaaaa la nesfarsit, ei nu se vor simti mai linistiti, din contra.

Nici eu nu prea am vremuri de scris, mai ma gandeam la Alina Eu ma gandesc ca piticii number one deja sunt mari acum, adica la 4 ani si ceva chiar as avea pretentia de la al meu sa fie rezonabil (vise neica). Asa ca la varste din astea eu nu as mai face faza cu cadouri de la bebelushi, al meu de ex stie foarte bine cum e in burta si stie ce fac bebitii mici acolo, stie ca nu sunt cadouri acolo Eu as insista mult pe ideea de frate / sora mai mare, dar e drept ca depinde de copil. Robert isi doreste muuuult sa fie frate mare, sa aiba un bebelush, se uita cu jind dupa copiii cu fratiuori si mereu imi zice: si eu o sa fiu fratior mare, nu? Sa am grija de un bebelush. Deci el isi doreste, desi evident ca nu stie el exact ce implicatii are treaba asta cu fratele mai mare Eu pe ideea asta voi merge, daca va fi cazul vreodata. Apoi, incet incet vom vedea impreuna. Mie imi era foarte frica de faza cu gelozia la venirea lui bb2, insa cred ca am cam depasit-o, din cauza varstei, a faptului ca isi intelege singur dorintele, ca este mai independent (desi inca foarte atasat de mine).

E drept ca la 2 ani nu poti rezona asa. Insa cu un copil de 4 ani, care socializeaza si stie cam care e treaba relatiile cu alti copii, ce inseamna o familie etc - as face altfel lucrurile. La peste 4 ani un copil incepe usor sa se desprinda de mama si gandeste "singur" sa zic asa. Ma gandeam intr-o zi ca woow, incep sa am "pretentii" la Robert, vreau sa inteleaga ce efect au actiunile lui, sa se puna in locul altora etc si mi-am dat seama ca mi-am schimbat comportamentul fata de el, cand vorbesc cu el, cand il cert etc :) Cresc piticii astia.

Voilą, ganduri gandite Fug la clatite si apoi in paaaarcuri, e vacanta azi si o toamna superba la noi

Simona cu Robert

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti

Mergi la inceput