Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (67)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

noi astazi am fost la Radu Voda la manastire si pe urma la cimitir la nepotelul nostru drag, astazi ar fi facut 4 anisori mi-e asa de dor de el, a fost ca primul copilas pt mine

va pup
sa aveti o zi frumoasa...




Si noi am fost azi la Radu Voda pe la 1.30, tu cand???


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)


cred ca pe la 1.30 am plecat de acolo erati si cu petru ? ca daca vedeam un bebe mic sigur imi atragea atentia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Fetelor, pe unde umblati astazi?
Si noi am stat pe afara, dar nu prea mult ca sa nu suparam mai tare mucii!

Deci e clara treaba! Daria astazi mi-a aratat explicit ca nu vrea sa adoarma cu nimeni altcineva in afara de mami Au incercat matusa, bunica, bunicul si nimic! Pana nu o luam eu in brate nu se linistea! Dupa ce o luam, in 5 min era adormita dusa! Si apoi in patut ea. Numai acum noaptea, abia ma abtin sa nu o opresc la noi in pat

Cred ca trebuie sa ma resemnez: nu voi merge prea curand la film!
Asta e! O voi tine pe micuta maimutica atarnata de mine pana hotaraste ea ca s-a saturat!

toate maimuticile agatate si pe mami lor!

Am uitat sa spun: "La multi ani Anastasia!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

irinuk, nu tine mult vreo... 2-3 ani , dupa care numai e decat ta-su... pt ele... asa era la maria.. pana la 1 an era lipita de mine, de la 1 an la doi mai mergea si cate o bunica... si dupa 3 ani... eram cam in plus ..... eram politistul rau... aia care spune ce tb sa faci, sa papi, sa dormi
iar la andra... daca o las cu taica-su si ma duc la bucatarie spre exemplu.... mai e cum e... dar daca apar in campul vizual incepe miauneala... si se termina ca prin farmec la mine in bratze.... daca ma vedeti cum aprind aragazul... tin cu soldul apasata scanteia si ca mana libera tin butonul apasat

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miki, pisuc , vreau si eu la radu-voda! sa va ganditi si la mine cand va duceti! pls!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

strumph, ghici ce gatim noi maine?... cartofi taranesti, bine gravidul de barbata-miu vrea cu peste si usturoi..., eu cred ca cine a facut emoticonul cu pofta l-a vazut pe sotul meu vb de ceva de mancare care-i place...
scrobul e un fel de omleta, nu?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello,

am ajuns si noi la spartul targului. Noi in weekend nu prea apucam sa scriem pentru ca profitam de maxim ca este tati acasa si putem petrece ceva timp in familie.

La noi se pare ca nu merge sa o parasc pe pitica pe forum ca sa se remedieze situatia. In continuare se trezeste noaptea (azinoapte de 3 ori).

In alta ordine de idei, astazi, profitand de faptul ca a fost sotul acasa, am reusit sa fac o baie prelungita, cu "bulubuci". Eu am tinut musai sa avem cada cu hidromasaj si pana acum eu am profitat cel mai putin.

Sper sa reusesc sa intru si maine macar sa va salut.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Miki, noi am fost doar noi 2. Ca din cauza mucisorilor nu ne-am decis sa-l scoatem azi, dar de maine reincepem! Dar tu? Am vazut acolo o mamica si o bunica cu o fetita in cosmonaut alb, nu erai tu cu Andra, nu? au impartasit-o, si ne gandeam sa-l ducem si noi pe Petru la impartasit acolo. Si am mai vazut niste copilasi. Ce fain era sa ne cunoastem acolo!
Ailed, daca vrei punem lumanari pentru tine cand mergem!

Azi am facut smoothie cu iaurt, avocado si banana, succes mare. Si piureul de la pranz l-a adorat, vad ca e mare mancacios
Noapte buna!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

pisuc nu eram noi cu bunica am fost noi 4, cu andra in carut si vlad de manuta, am intrat si in biserica tot asa..daca ne prindeai sigur ne vedeam, eu cred ca te-as fi recunoscut din poze
ailed daca vrei sa-ti pun un acatist acolo sa-mi spui, eu vreau sa mai ajung cat de curand sa-l impartasesc si pe vlad..pana acum n-am reusit ca trebuie sa ajung cu el nemancat..
o seara si o noapte somnoroasa si luuunga ca doar se schimba ora


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

saru'mana miki si pisuc! cu acatist si lumanari o trimit pe mama, dar un gand pt sanatate merge
si la sf nectarie un gand de multumire de la mine! ca stiu eu ca m-a ajutat sa o am pe Andra vie si sanatoasa in bratze!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Buna seara,

La multi ani Larisa de Ivy. Cum sunteti? s-a mai potolit micuta? chiar m-am gandit la voi intr-una din zile ca am vazut pozele si acolo asa cuminte si linistita pare.

Ailed nu era vorba ca pleci nu stiu unde? S-au am citit eu prost?

Miki dar eu stiu ca asa mici copii au voie sa manance. Mie abia dupa 5 ani mi-a zis preotul sa incerc sa-l duc nemancat. Si cu Alex acum ca-i mare am probleme, nu prea rezista cu foamea.

Happines sa stii ca i-am comandat tort lui Matia ca si al lui Andrei. L-au vazut baietii in poze si s-au indragostit de el. Multumim

Pentru mine a fost o zi groaznica.Bey frate da cum fac copii astia de stiu cand esti mai lovit atunci sa te toace si ei mai bine? Ilinca toata ziua numai a plans, asa ca am purtat-o intr-una in sling. Vic parca a capiat, numai boacane, contre, nici mancarea n-a fost buna, ufffff ca-mi venea sa-l fac afis, incercam sa o culc pe Ilinca si i-am spus dinainte sa faca liniste, nu el a venit urland ca atunci ii trebuie sa-i dau apa, mi-a facut niste nervi, ma gandeam na acu sa ma vada fetele de pe forum, mama grozava ca de nervi eram in stare sa-l mananc

Ma bag la baie si la nani. Tineti-mi pumnii maine sa ma tina balamalele la ce balamuc o fi aici.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput