Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

cristina, azi mara striga la maicamea "mama", iar mie nu imi zice mama decat rar de tot. dar pe mine nu ma deranjeaza, stiu ca pe mine ma iubeste si constientizeaza ca eu sunt mama ei

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Si Bianca i-a zis mamei mele MAMA Oricum nu ma deranjeaza absolut deloc.
Si la sora mea trage mult cand o vede, sta agatata de ea ca o maimuta. Si cand pleaca si vreau sa i-o iau din brate zice "niu" (nu)
E tare haioasa, insa mie imi pare bine ca se ataseaza si de alte persoane (mi-au ramas intiparite in cap cuvintele aelitei )


Ma duc sa imi pun de cafea si sa fac praji cu branza (ieri nu aveam oua)

Fetele cu masina de spalat vase, sunt in Lidl niste pastile de spalat vase la vreo 20 ron/ 40 buc (sper sa nu ma insel)


*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Off, macar 2 ore de ar dormi ziua :( iar s/a trezit, dupa o ora...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissteo

Tina, sa-ti raspund eu la intrebarea cu greutatea si inaltimea- TEO la 4 ani avea 15 kg si 104 cm. Deci al meu avea la 4 ani 15 kg, dar e un finut, il sufla vantul.


Denisa, Crispro si Crissteo, multumesc de raspuns.....deja ma cuprinde groaza Deci nu e bine ca papa atatea lactate in 24 ore Acum am pus repede de un pilaf ca la masa de la ora 18.30 sa nu-i mai dau iaurt.
Pe 7 nov, mergem la pediatru si am sa o intreb.....ma rog sa-mi dea un raspuns favorabil...daca e de-acum in colo nu-i mai dau atata lp si pana acum ca i-am dat asa mult sa nu duca la obezitate sau la alta minune.

Voi ce spuneti??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

cristina ti'o trimit pe mara pachet sa te odihnesti si tu.
azi s'a trezit la 10, de la 9 jumate aseara. bine, s'a tot foit, a plans dar a adormit rapid. si acum doarme de la 2 si 15..

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

nina, cred ca am sarit peste mesajul tau. cate lactate mananca radu in 24 de ore?
mara mananca cam 500 ml lapte praf. iaurt cu fructe cam 75-100 gr. iaurt acru 150 gr. plus cascaval sau unt ce mai mananca ea..

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui tina_80

Citat:
citat din mesajul lui crissteo

Tina, sa-ti raspund eu la intrebarea cu greutatea si inaltimea- TEO la 4 ani avea 15 kg si 104 cm. Deci al meu avea la 4 ani 15 kg, dar e un finut, il sufla vantul.


Denisa, Crispro si Crissteo, multumesc de raspuns.....deja ma cuprinde groaza Deci nu e bine ca papa atatea lactate in 24 ore Acum am pus repede de un pilaf ca la masa de la ora 18.30 sa nu-i mai dau iaurt.
Pe 7 nov, mergem la pediatru si am sa o intreb.....ma rog sa-mi dea un raspuns favorabil...daca e de-acum in colo nu-i mai dau atata lp si pana acum ca i-am dat asa mult sa nu duca la obezitate sau la alta minune.

Voi ce spuneti??????

Nina mami fericita de Radu Gabriel 16.06.2010




tot asa stiu si eu maxim 500ml LP/zi
eu as reduce LP si as scoate cerealele, biscutii, orez, fainoasele - in rest da-i legume si fructe cate vrea


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

nina, cred ca am sarit peste mesajul tau. cate lactate mananca radu in 24 de ore?
mara mananca cam 500 ml lapte praf. iaurt cu fructe cam 75-100 gr. iaurt acru 150 gr. plus cascaval sau unt ce mai mananca ea..

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 29+


Raducu manaca lactate in 24 ore: 820 ml
-dimineata - 270 ml lp
-seara - 450 ml lp
-dupa amiaza 200 ml iaurt simplu+ ceva cascaval(aprox. 1/2 felie pt un sandw) si putin almette(1/2 felie de paine, dar numai miezul)

In seara asta m-am gandit sa-i reduc cu 30 ml lp(din 450ml care ii papa seara) si asa sa o fac treptat...la 2 zile sa mai scad cate 30 ca sa ajung la un bibe de 330 ml, atat!!!!

Ce spuneti! Vai, m-au cuprins o fricaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

prea multe lactate pot duce la anemie.
tina, nu vad carnea in alimentele pt puiul tau.
eu am aptit-o rau cu laptele,cei drept de vaca.are o anemie de toata frumusetea.
noi nu putem lapte pfraf,dar ii dau eu laptic d ela mine.

LP poate duce la obezitate, intr-adevar.
Legume,fructe cat mai multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

el nu e gras, are 93-94 cm si 15 kg, zic ca e ca ar tb sa manance mai mult, dar parca e prea mult.
nu vreau sa-mi maresc stomacul
mi-e frica sa nu ajunga prea grasan

Mergi la inceput