Pentru copii-hainute,lapte, cosmetice, etc.-29

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Citat:
citat din mesajul lui catod

Citat:
citat din mesajul lui Neli_ra

Mai aveam azi doar o jumatate de cutie de lapte(din pacate,mult slab calitativ fata de ceea ce ai trimis tu,il terminaseram si pe cel de la Lorikay si cumparasem apoi altceva)pana luni cand pot cumpara iar,asa ca,telepatia a functionat perfect,parca ai presimtit ca ar fi mai mult decat necesar in acest moment,mai ales ca Iarina e intr-o perioada cand nu vrea mancare deloc de cand au aparut problemele de sanatate mai sus mentionate,abia a inceput sa isi revina cat de cat cu pofta de mancare,dar doar lapte momentan,a fost o perioada cand nu voia nimic,nici macar apa,lapte sau suc de fructe.

Neli, acum am citit mesajul tau si nu pot trece cu vederea..., cand ai atata nevoie
de lapte praf pt. fetita ta.
ce lp ti-a recomandat dr.sa-i dai?

Sanatate si numai bine!!


_

mami si minunea Mihnea


_

"Nu merge in spatele meu,s-ar putea sa nu conduc.Nu merge in fata mea,s-ar putea sa nu te urmez.Mergi langa mine si fii prietenul meu" ( Albert Camus)




Multumim mult ca te ingrijoreaza situatia noastra,cat despre lapte,nu mai putem tine cont de mult de sfatul medicului strict,am riscat si i-am dat Iarinei orice tip de lapte,i-am dat chiar si lapte de vaca din comert,chiar daca nu e recomandat sub 1 an,important era sa am lapte pt ea,la Anastasia, trebuie sa recunosc ,desi cu rusine,ca i-am dat chiar si lapte(pe care mi l-a procurat cineva prin cunostinte)din cel dat de la UE,la pachetele sociale,desi e calitativ...inferior,dar l-a baut si nu i-a facut rau.Din pacate,mai nou au aparut ceva probleme si la mine,am avut un chist ovarian ce s-a spart si implicit,cheltuieli suplimentare,ceea ce a scazut pt o perioada si mai mult puterea noastra financiara,aveam in plan sa cumpar mai mult lapte pt fete,dar a fost urgenta cu mine si n-am avut alta solutie. Va pupam,sanatate multa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:


Citat:
citat din mesajul lui Neli_ra

cat despre lapte,nu mai putem tine cont de mult de sfatul medicului strict,am riscat si i-am dat Iarinei orice tip de lapte,i-am dat chiar si lapte de vaca din comert,chiar daca nu e recomandat sub 1 an,important era sa am lapte pt ea,la Anastasia, trebuie sa recunosc ,desi cu rusine,ca i-am dat chiar si lapte(pe care mi l-a procurat cineva prin cunostinte)din cel dat de la UE,la pachetele sociale,desi e calitativ...inferior,dar l-a baut si nu i-a facut rau.


Neli, impresionant mesajul tau...
multa putere si speranta iti doresc!!

Cat de curand va pleca un colet cu lp si de la mine.
Incerc sa fac rost de adresa ta, tinem legatura!!

_

mami si minunea Mihnea


_

"Nu merge in spatele meu,s-ar putea sa nu conduc.Nu merge in fata mea,s-ar putea sa nu te urmez.Mergi langa mine si fii prietenul meu" ( Albert Camus)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Citat:
citat din mesajul lui catod


Citat:
citat din mesajul lui Neli_ra

cat despre lapte,nu mai putem tine cont de mult de sfatul medicului strict,am riscat si i-am dat Iarinei orice tip de lapte,i-am dat chiar si lapte de vaca din comert,chiar daca nu e recomandat sub 1 an,important era sa am lapte pt ea,la Anastasia, trebuie sa recunosc ,desi cu rusine,ca i-am dat chiar si lapte(pe care mi l-a procurat cineva prin cunostinte)din cel dat de la UE,la pachetele sociale,desi e calitativ...inferior,dar l-a baut si nu i-a facut rau.


Neli, impresionant mesajul tau...
multa putere si speranta iti doresc!!

Cat de curand va pleca un colet cu lp si de la mine.
Incerc sa fac rost de adresa ta, tinem legatura!!

_

mami si minunea Mihnea


_

"Nu merge in spatele meu,s-ar putea sa nu conduc.Nu merge in fata mea,s-ar putea sa nu te urmez.Mergi langa mine si fii prietenul meu" ( Albert Camus)





no comment,multumiri din inima,esti de un imens ajutor acum ,m-am convins o data in plus ca Dzeu are grija de noi sa nu picam de tot in groapa,naroada sunt eu ca ma las prada disperarii si am uitat ca rabdarea face totul.Datele mele de contact le voi ruga pe Dani sau pe Laura,oricare dintre ele intra mai curand ,sa ti le dea pe pm.Multumim mult!Sanatate sa aveti ,noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Citat:
citat din mesajul lui Neli_ra

Datele mele de contact le voi ruga pe Dani sau pe Laura,oricare dintre ele intra mai curand ,sa ti le dea pe pm.Multumim mult!Sanatate sa aveti ,noapte buna!



s-a rezolvat, am primit de la Daniela adresa ta!!
O zi senina tuturor!!

_

mami si minunea Mihnea


_

"Nu merge in spatele meu,s-ar putea sa nu conduc.Nu merge in fata mea,s-ar putea sa nu te urmez.Mergi langa mine si fii prietenul meu" ( Albert Camus)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcica27

Neli, daca fetele sunt de acord,eu pot sa o trimit prin posta daca imi dai adresa ta prin PM.

iti trimit si tie adresa lui neli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Neli, eu mai am 3 cutii de Frisolac formula si una de cereale. Problema este ca toate indicatiile sunt in greaca. Daca iti poate spune cineva care a folosit cum se prepara sau crezi ca te descurci, eu ti le trimit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui andru_mami

dulcica am vorbit cu LAURA ,este de acord sa imi trimiti coletul,dar nu pot sa iti trimit PM cu adresa ca nu ai tu activat.

POZE

Vera cu ANDREI-23.08.2007 si
MARIO-25.11.2011


ai rezolvat?
cand mai e ceva scrie-ti PM sau mail ca vedem imediat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

DANI amrezolvat,am vorbit cu Laura pe FB.
oricum multam fain
asa fac cand mai am nevoie de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Andru_mami,ai cumva nevoie de pompa de san?Mie mi-au ramas de la fetite si nu imi mai trebuie,primisem una de aici de pe forum de la Antonia_05,electrica de la primii pasi,dar folosita mult,insa functionala,plus am mai primit de la alte fete de aici din oras inca o pompa electrica de la primii pasi,nici ea noua,dar in stare foarte buna,plus o pompa manuala de la Avent pe care momentan o am imprumutata la altcineva,dar incerc sa o recuperez daca imi zici ca te ajuta si iti trebuie.Daca nu iti trebuie tie ,astept doritoare pt ele,pe mine m-au ajutat enorm,mai ales la Anastasia,am alaptat muls de la 2-3 luni ale ei pana dupa 11 luni ale ei,ca refuzase sanul si am vrut totusi sa o hranesc cu lapte matern,la Iarina in schimb,n-am mai putut,stresul,oboseala,problemele de sanatate avute atunci despre care am vorbit si aici si supararile mari nu mi-au permis sa am cantitatea necesara de lapte,desi am stimulat si parastimulat cu absolut tot ce am gasit util pe oriunde auzeam.
Multumesc mult,Dani,pentru promptitudine,transmitand datele mele de contact atat de repede catre Dulcica si Catod,le multumesc si lor,de asemenea.
Lorikay,de tradus,are cine sa imi traduca,am o prietena care a lucrat o perioada acolo si a invatat limba,acum s-a intors in tara,numai ca nu vreau sa abuzez,deja se aduna prea multe colete catre mine intr-un timp scurt si nu vreau sa se supere cineva,nu vreau sa supar nici pe Laura sau Dani,asa ca le vei putea trimite numai daca fetele sunt de acord.
Nu stiu sigur daca voi fi prin preajma zilele urmatoare in caz ca aveti nevoie de ceva detalii de la mine,problemele mele genitale de care vorbeam zilele trecute devin un pic mai urate,s-au intensificat durerile si trebuie sa ma intorc la spitalul unde am facut ultimele 2 cezariene,pt ca exact la operatie am dureri crunte acum si stiu ca nu e normal,zona e dureroasa rau ,umflata si tare la palpat,nu stiu ce se va intampla.
Va pupam ,aveti grija de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

OK, atunci astept sa mi se dea acordul pentru a trimite laptele la Neli.
Daca nu, poate il vrea altcineva (dar sa se tina cont ca instructiunile sunt in greaca). Eu am reusit sa inteleg doar ca 1 cutie este de la nastere pana la 6 luni, una 6 luni-1 an, una 1-3 ani si una 3-5 ani. Cerealele cred ca sunt de la 6 luni in sus.

Mergi la inceput