Pentru copii-hainute,lapte, cosmetice, etc.-29

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

Neli multam fain de intrebare;
din fericire am san destul sa ii dau,bebe suge la greu si laptic am destul,deci nu se pune problema de muls cu pompa;oricum mulumesc mult ptr gandul bun,dar poate are altcineva nevoie de ea;eu sper din tot sufletul sa am sa ii dau macar pana la 6 luni numai san;
sanatate multa si sper sa vi cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Buna,fetelor
Nu v am mai scris nimic de Ionut, baiatul din container si ma simt datoare.Ieri m au sunat ca o duc f greu, nu mai fac fata chelt cu chirie acolounde stau, le au venit gazele la centrala f mult, cateva mil pe 2 luni, nu le au platit inca........tatal nu mai are mom lucrari, el face amenajari interioare pe unde apuca, fara un loc de munca stabil, dar acum iarna si ian mai greu in domeniul asta.l am trimis pe sot cu un radiator la ei ca stateau in frig si copilul era si racit, pampers si lapte pt copil.nu si mai permit sa cumpere vitalact si l au trecut pe ,,malita,, care am inteles ca e f ieftin 4 ron punga.au primit in ultimul timp un colet de la anca16 cu jucarie de invatat sa mearga si hainute si de la o fata f darnica, care a mai ajutat si alti copii de aici , hainute.va multumesc in numele lor.mom nu au nev de hainute pana in primavara, nev lor sunt de mancare pt ei, copil si pampers.jucarii are i am dat eu din actiunea Mosului.cam astea sunt vestile, sper sa reziste iarna asta acolo financiar, sa nu ajunga iar cu copilul cine stie pe unde.......eu ii ajut cum pot....va multumesc in numele lor pt tot ce le ati trimis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Salutare,am fost la spital la Tim,am ajuns seara pe la 8,sunasem dr in prealabil,i-am zis ca deja aveam febra si frisoane,plus toate celelalte simptome,m-a chemat urgent si,dupa controale amanuntite,se pare ca din punct de vedere ginecologic nu mai e nicio problema,toate neplacerile se datoreaza unei infectii locale la locul inciziei unde a fost facuta cezariana,infectie care e foarte posibil sa se datoreze vreunuia dintre firele interne si care vrea sa scoata capatul pe undeva,nu a gasit loc inca,asa ca a dat ceva infectie.Acum astept sa vad cum decurge treaba dupa antibiotic cu metronidazol,antispastice si antiinflamatoare,apoi,daca firul/firele(inca nu se stie exact daca e unul sau mai multe)nu iese/ies de bunavoie si inflamatia cu induratia nu se retrag,continuand sa prezinte semne de infectie vor face o mica incizie sa ajute firul sa iasa si astfel sa se remita si simptomele datorate acestei infectii.Am ajuns acasa azi-noapte,noroc ca a fost in week-end,lasasem fetele la tata,n-a mai trebuit sa port si grija lor dupa mine,dar le-am purtat-o fiind ele acasa,tata e batran,are 70 de ani aproape si e ...barbat neexperimentat cu copiii,dar sunt si ele bine , iar eu sunt linistita ca le am langa mine in siguranta,rezolvand si problemele mele de sanatate totodata.Am plecat in graba pentru ca deja ma panicasem si mai rau,cand am vazut ca deja faceam febra si frisoane,n-am mai amanat pana luni , asa cum aveam de gand,intr-un fel,e mai bine asa, Asti trebuie sa mearga la gradi si era mai complicat cu mine fiind plecata,astfel toate vor merge struna si la program normal,ca de obicei.Merg la ele sa ne mai jucam putin,Astia are ora sa ma coafeze,imi face codite,iar Iarina se lupta sa-mi bage degetul in gura,in ideea ca imi face pusi.Va pup,aveti grija de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcica27 spune:

Buna fetele, imi cer scuze, nu am ajuns sa trimit coletele. Sper ca in urmatoarele zile sa reusesc. Nu am nici o posta aproape de mine ca sa ma duc cu baietelul meu, dar marti ma duc la mama si o sa trag o fuga pana la posta sa pun coletele pentru neli si andru.
Multumesc. sanatate multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

dulcica nu-i bai,cand ai tu timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorikay

OK, atunci astept sa mi se dea acordul pentru a trimite laptele la Neli.
Daca nu, poate il vrea altcineva (dar sa se tina cont ca instructiunile sunt in greaca). Eu am reusit sa inteleg doar ca 1 cutie este de la nastere pana la 6 luni, una 6 luni-1 an, una 1-3 ani si una 3-5 ani. Cerealele cred ca sunt de la 6 luni in sus.


ai acceptul din toata inima, ai adresa ei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielac

Citat:
citat din mesajul lui Lorikay

OK, atunci astept sa mi se dea acordul pentru a trimite laptele la Neli.
Daca nu, poate il vrea altcineva (dar sa se tina cont ca instructiunile sunt in greaca). Eu am reusit sa inteleg doar ca 1 cutie este de la nastere pana la 6 luni, una 6 luni-1 an, una 1-3 ani si una 3-5 ani. Cerealele cred ca sunt de la 6 luni in sus.


ai acceptul din toata inima, ai adresa ei?

_
Educatia nu masoara cat de mult ai memorat sau cat de multe stii, educatia reprezinta capacitatea de a face diferenta intre lucrurile pe care le stii si pe cele pe care nu le stii" - Anatole France




Dani,te pupam si iti multumim din toata inima!Sanatate multa si bafta in toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Am adresa lui Neli. Trimit azi cu Fan Courier. Sper ca nu si-a schimbat numarul de telefon, este necesar pentru curier.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Revin sa spun ca am facut pachetul si il trimit azi.
Am mai pus 2 cutii de Frisolac confort (am inteles ca este ptr copii cu usoare probleme gastrice) si 1 de frisolac AC (anti-colici).
Neli, vei vedea ca una din cutii are capacul taiat. Poti sa o folosesti linistita deoarece taietura am facut-o eu (mi-a scapat cutter-ul cand faceam coletul). Eventual sa o folosesti prima ca sa nu stea prea mult timp nesigilata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Neli, maine dimineata tot prin curier,va pleca si de la mine coletul promis!!

tinem aproape...



_

mami si minunea Mihnea


_

"Nu merge in spatele meu,s-ar putea sa nu conduc.Nu merge in fata mea,s-ar putea sa nu te urmez.Mergi langa mine si fii prietenul meu" ( Albert Camus)

Mergi la inceput