Suedia (5)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Acum m-am hotarat si la a doua carte. deci e ,,ondskan'' si una a selmei lalgerlöf. La ele am gasit rezumate, sa stiu despre ce-i vorba. brrr, o gramada de citit pt 3 sapt, nu credeti??
Deci asa cu iaurtul ,,danone''? e mancabil? bine ca e.
Auleu, trebuie sa ma bag iar la csn... cahh, ce ma enervez...iar...!!
MIHA - LA MULTI ANI! domnisoarei tale, sa fie sanatoasa si fericita (nu-i uit ziua pt ca e aceeasi cu a soacrei mele)
Da, en-kvinna, mai asteapta putin. de banii aia poti lua alte chestii. poate carti suedeze, cine stie?
salutari si soare-n suflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Foxy, multumesc mult! La multi ani sanatosi si soacrei!
Cum mai e mama cu spatele?
Spor la citit! Eu am examen in 10 zile si e o materie asa: . In plus am atatea pe cap saptamana asta ca numai serile o sa apuc sa invat ceva...bun si asa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florysya spune:

Buna fetelor.
Miha La multi ani domnisoarei tale.Multa sanatate si fericire.
Eu am o groaza de nervi.Trebuie sa astept pana la anul cu scoala ca cica nu se vor elibera locuri pana atunci.Cine stie cand la anul.
Copii sunt binisor.Adica Cel mare a luat iar un virus tipic Suediei.M-am saturat de virusii lor.Acum este mai bine.Celui mic ii curge nasul ca la robinet si nu se poate odihni noaptea.Ce mai toata casa este racita mai putin eu.
Cam atat despre noi.Deci pana la anul frec menta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Sa-ti traiasca domnisoara, Mihaela!
Mai, pai ce fel de tanara studenta esti tu daca ai fiice adolescente`? Eu zic sa nu mai dezvalui informatii de astea compromitatoare...

Iete ca a aparut si Florica! Mai, nu mai fi suparata, ca la anul sigur se elibereaza loc! probabil ca in ianuarie, ca atunci termina examenele si intarziatii de regula.

Si ce ai cu virusii suedezi? Sunt foarte simpatici si sezonieri, tocmai am avut si noi cate unul in nas, tot neamul, de ne-au curs muci romanesti ca la robinet. Sunt buni si astia, construiesc imunitate. Virusii, adica... Iti explica imediat Mihaela cum vine treaba

O_Femeie, ce ai mai facut? Ai ajuns pe la Migratie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Multumesc fetelor! Sa ne traiasca la toti copiii/copilasii! Cred ca io-s veterana pe aici, dar in acelasi timp si cea mai tanara...studenta hehehe .

Tanti, daca mai asteptam 3 ani, incepeam facultatea cu Diana deodata.
Anul trecut am avut o colega cu doi ani mai mare ca varsta (sarboaica) si cu copii de 19 si 17. A schimbat sectia, nu mai e colega cu mine, dar studenta tot e.

flory cu virusii e asa cum zice Tanti. Sunt buni adica, construiesc sistemul imunitar. Iar el se lupta saracul, nu-ti fa probleme...daca-i stii ce face el, sistemul adica, ti-ar placea viruseii aia mici care saracii nici nu sunt vii cand ajung in corp. Vine sistemul imunitar peste ei si ii papa si apoi mai si tine minte ce a papat asa incat data viitoare cand vine viruselul iar, nu-l mai lasa sa se dezvolte. Pacat ca sunt si ei virusii destepti si mereu fac cate o traznaie si se modifica putin genetic si corpul iar se lupta pana ii recunoaste...Eh, ce treaba sa aiba el, corpul? Sanatate multa! Mancati iaurturi cu probiotice, cresc imunitatea.
Si eu tot in ianuarie am inceput SFI, pentru ca in octombrie nu m-au mai luat. Semestrul incepuse in august...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Yuhu! am trimis primul uppdrag, s evedem ce ... mamaliga am facut.
Miha, mama e puuutin mai bine. ii dam vitamine, zice ca o ajuta.)))Si e ceeel mai bine sa inveti seara, iti zic eu care nu am timp decat seara
Flory, ia-l putin pe Dragos la ,,scuturat'', sa vezi ce suedeza inveti, serios! pana incepi scoala tot te alegi cu ceva.))
sporuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns en_kvinna spune:

La multi ani fetei tale, Mihaela.

Eu azi n-am fost la Migra..cred ca merg candva zilele astea. Am facut curatenie si uite asa am mai invatat un lucru; cica suedezii n-au solutii de spalat covoare gen Vanish, Biocarpet, acelea ce le dizolvi in apa si dai cu peria si gata. Dar eu cred ca traiesc o conspiratie. Chiar nu sunt, sau samboul meu imi testeaza talentele ascunse de gospodina, ca mai nou ma alinta ''hemmafru''. Stie ca imi face placere al naibii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Kvinna, Vanish exista cu siguranta. Si pentru rufe, si pentru covoare. Cine a zis ca nu exista?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui en_kvinna

La multi ani fetei tale, Mihaela.




Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Foxilica, ti-a corectat uppdragul? E ala de prezentare, la care poti lua doar G, sau a fost mai complex?

Eu am examinari partiale sau nu saptamana viitoare-pana pe 6 decembrie. Vreo 4 chestii...

Urati-mi sa le termin cu bine si multe MVG-uri, ca de acum conteaza notele.

Mergi la inceput