Suedia (5)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Flory ti-am trimis PM. adica am dat replay la un mesaj mai vechi.
Miha, mai poti? Cum ai rezolvat cu costumul de pisoi?
Tanti, ce zice CSN-ul?
Auziti, credeti ca eu as putea primi ceva banuti de la csn pt doar 5-7 saptamani de scoala?
Va salut, o zi buna va doresc cu mult soare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Foxy nu, dar merg inainte. We trecut am stat o zi jumate acasa, cel ce vine la fel, dupa 5 zile in kalmar. In ritmul asta nu ma mai cunosc cei de acasa .

La CSN trimite cerere, ei sunt singurii in masura sa iti raspunda. :) O faci direct pe net daca te loghezi cu bankID. In 5 minute ai completat si trimis online. Intr-o zi iti raspund pe site, iti trimit un mesaj.

Am fugit, sunt stoarsa dupa 7 ore de laborator...si maine continuam. Abia astept ziua de vineri, cred ca am sa plutesc pana acasa...mi-e un dor nebun deja de ai mei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Buna seara la toata lumea!

Vad ca vorbiti de CSN... Teoretic, pentru orice curs depaseste 4 saptamani se poate cere bidrag. Practic, necunoscute sunt caile CSN-ului. Pentru mine e o enigma cum lucreaza institutia aia...

Cele care aveti divais de bank-ID... De unde l-ati luat? Eu am ID-kort cu cip, deci il pot folosi ca sa semnez electronic. Pana acum nu am avut nevoie de asa ceva. Acum am. Dar n-am divaisul cu pricina. Cui il cer?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

ce divais tanti, la ce te referi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

io n-am id-kort suedez si am bank id .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

io n-am id-kort suedez si am bank id .

Na bun, si pe ala de unde l-ai luat? Swedbank? Ei ti-au dat si ostromentul de bagat in mufa USB?

PS Foxilica, discutam metaforic si aluziv Vorbeam despre cititorul de card pe care il folosesti cand te semnezi electronic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

pai m-am logat la swedbank in cont si e o optiune acolo undeva...skaffa id-kort. Click pe ea, apoi te dirijeaza. Downloadezi un programel, iti pui parola si atat. Asta e divaisul.

Nu stiu cu id-kort cum faci...cum ziceam n-am. Am fost si am lasat actele acum aproape 4 saptamani. Eu si Diana mea. Ea a primit id-kort dupa o saptamana. Eu inca fac brbbb, brbbb cu degetul pe buza de jos...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc
[b]ostromentul [/b) de bagat in mufa USB?



Ha? asta ce mai e tanti, zi pe suedeza daca stii, dar io nu bag nimic in mufa USB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc
[b]ostromentul [/b) de bagat in mufa USB?



Ha? asta ce mai e tanti, zi pe suedeza daca stii, dar io nu bag nimic in mufa USB.


Kort lässare Te-am lamurit, este?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc
[b]ostromentul [/b) de bagat in mufa USB?



Ha? asta ce mai e tanti, zi pe suedeza daca stii, dar io nu bag nimic in mufa USB.


Kort lässare Te-am lamurit, este?

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)


N-am.

Io am o doza (dosa) de la banca, cu care ma loghez in contul meu si cum spuneam, de acolo am "skaffat" bank-id. bank-id-ul asta e programelul care se activeaza cand vrei sa te loghezi undeva cu bank-id. Iti cere parola si gata! Esti in. :)

Mergi la inceput