Suedia (5)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

kari gata, prommit. Pauza mea s-a terminat, nah intelege si tu acuma doua dupamese/seri dupa trei saptamani intense . Vreau si eu sa ajung la nivelul tau de "asuprire" a altora .

Voiam doar sa ii spun lui Foxy ca la nivel universitar, cursuri de un an sau doi, care iti dau direct o meserie, gasesti la Yrkeshögskola. Da un google si vezi ce este la tine in oras. Am o cunostinta aici in Kalmar care face ekonomi redovisning, parca e doi ani.

un we fain, eu o sa am unul scurt si pe fuga. Ajung la noapte acasa si duminica dupamasa vin inapoi...toate bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Deci ne-a lamurit tanti, ics . Nu-i bai, misterele sunt fascinante. Poate ne da voie sa facem un concurs de ghicit, cu premii
Da, Mihaele, stiu de cursurile astea, chestia e ca ... nu-mi plac, deloc,deloc.Pe aici prin Landskrona o trag astia tare pe meserii de constructii - ma fac betongita (sau betonagita??).
Ce ar fi sa.l rogi frumos pe Morgan sa va imprumute ,,costumul'' lui??
Spor la tras cu coatele pe birouri, poate ne mai vedem pe aici.
Anja- eu sunt convinsa de neconsumul produselor ,,Danone'' de cand eram din tara.
M-am convins ca produsele nordice sunt oricum mai ok din pc de vedere al chimicalelor nocive.asa cred eu.
va salut, o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Nu nu Foxy, nu vb de scolile de betongist sau sudor :-) ci de högskola, yrkeshögskola. Doar nu crezi ca betongiii :-) au facultate.

edit ca am scris de pe mobil...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florysya spune:

Buna ziua fetelor.Am avut ce citi.
Dar din pacate m-ati bagat de tot in ceata cu scolile voastre.
Pe mine nu m-au sunat inca de la SFI cred ca o sa mai sun eu saptamana care vine.
Eu nu stiu ce sa fac cu diploma de bac nu stiu daca are vreo insemnatate aici si nu stiu daca sa o traduc sau nu.Eu nu am o facultate facuta iar in liceu am terminat informatica nu stiu daca ma ajuta cu ceva.
Sunt putin debusolata si dezamagita pentru ca nu prea stiu ce as putea face pe aici prin Suedia.
Foxy imi pare rau ca a fost Kristian bolnavior sper ca acum este bine.
Cam atat.Va doresc o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Sa scriu repede, ca am treaba
Foxilica, am avut un flash cu tine imbracata in salopeta de lucru, cu casca de protectie, cantand cat te tinea gura: ´Macaraleeeeeee rad in soare argintiiiiiiiiii´.

Florico, diploma de Bac nu e suficienta. Trebuie sa traduci in engleza, franceza sau germana si foaia matricola din liceu si apoi sa le trimiti la evaluare la VHS. Cred ca e bine sa faci asta, pentru ca vezi de ce completari ai nevoie si eventual sa faci un curs la Komvux. Ai putea incerca sa faci un curs barnskötare sau ceva similar, cu durata de un an. Sigur ca gasesti loc de munca daca te orientezi spre pedagogie sau ingrijire medicala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florysya spune:

Mersi Tanti de sfat dar nu cred ca as putea lucra cu copii.Am 2 acasa care imi mananca zilele nu stiu daca as avea rabdare cu altii.Cat despre asistenta as fi tentata dar nu pe orice sectie.
Da am si foaia matricola de la liceu aici.Sa vedem ce va iesi.
Mi-ar place si contabilitate am si un curs facut in romania dar nu stiu daca conteaza aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Da Miha, da.. EEE, dar eu doresc ceva la lab, nu? poate s-o gasi. astept acum. Am joi cursul introductiv si ... de luni cred ca incep scoala.
Tanti, zau ca mai degraba as suda decat a...suda in städ fara bani
Flory, multumesc pt intrebare, da , e mai bine. cred. e cam ciudat de vreo cateva zile. or fi dintii, o fi tot de la viruso-bacteria aia, sau de la capacul pus de azi cand a dat cu capul de ceva, nu stiu! Edu al tau cum e? ce mai face? mai povestim si de bebei, nu?
Incepi si tu scoala si acu' o dai gata, ai sa vezi.
din cate stiu eu contabilitatea e ca avocatia-alta mancare de peste in fiecare tara. dar sunt cursuri de calificare.O prietena de-a mea face. dar a facut sfi, apoi niste sas si acum asta.
Mi-a venit si traducerea. in weekend trimit la vhs.iuhuu.'
noapte buna(sper pt ca de cateva K are concerte...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florysya spune:

Buna seara din nou.
Foxy Edi este mai bine.Inca este pe aerosoli pana miercuri cand mergem iar la medic.Inca il mai apuca crize de tuse ce-i drept nu asa de dese dar cand il apuca cate una il tine vreo 10min.In afara de asta tot mai haraie.Sa vedem ce zice doctorul miercuri.La sf lunii am si programare cu el la Lund pt problema cu putulica.
Imi pare rau ca K este matait dar poate ii mai iese vreun dinte.
Unde ti-ai tradus actele de studii?Ca o sa trebuiasca sa le traduc si eu si nu stiu unde sa apelez.
Cam atat.O seara buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Of,of Flory, bietul micut. Sper sa-si revina repejor, e tare rau pt ei sa fie bolnaviori.Dar cu putulica ce mai are, fimoza? pup piticutul bolnavior sa se faca bine
Kristi, pe langa ca se simtea rau, s-a lovit si la cap. A facut cucui si eu cu inima in pioneze sa nu cumva sa se fi lovit rau, iti dai seama!!
Eh, asa cu bebeii!
De tradus eu le-am tradus in suedeza la o tanti din suedia. mi-a luat 990 kr pt amandoua. daca vrei iti dau datele de contact.
Acum va doresc o seara placuta si o noapte linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florysya spune:

Buna ziua.
Da Foxy daca poti lasa-mi un mesaj cu datele femeii.
Edi nu are fimoza trebuie sa faca o operatie ca sa-i traga pielea preputului ca nu acopera de tot.Sper ca intelegi ce zic.
Va pup.O duminica placuta.

Mergi la inceput