Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Buna dimineata!

Nana cum ai grija tu, de noi toate. Imi pare rau ca ai reactii adverse de la medicamente. Sper sa se mai amelioreze simptomele, o data cu avansarea sarcinii.

Eu atat m-am laudat ca n-am greturi accentuate, ca m-a auzit Babyboom. Ma trezi de dimi cu o greataaaa si o ametealaaa...de zile mari. Crezui ca nu scap fara sa-i spun wc-ului cateva
Mancai niste covrigi, un iaurt de fructe si parca imi e mai bine acum. Ameteala insa e prezenta, desi stau in pat.
Oricat de sado-maso ar parea ma bucur ca e asa, pt ca asta imi da senzatia ca puiul meu creste Doamne ajuta!

Ana daca e mai mare bb, nu trebuie sa te sperii, inseamna ca ii place ce primeste la mami in burtica. Eu ma ingrijorez ca imi e treama sa nu fie vreo problema care sa ingreuneze evolutia. De asta sunt ff stresata.
Dar m-am mai linistit. Scurgeri nu mai am, simptomele de sarcina s-au accentuat, deci trebuie sa fie bine.

Va pup si va imbratisez pe toate! Fara exceptii!


Ma bag iar la somn ca ameteala asta ma face sa ma simt anesteziata

Elly 9+ si Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Si eu ma mai simt cateodata ametita, iar pe mine ma si doare capul cateodata destul de rau. Eu mi-am tot luat tensiunea si m-am lamurit, de cand am ramas insarcinata, am tensiune mica si puls mic, lucru cu care nu ma confruntam inainte.

Asta este... Vorba ta, Elly, exista simptome, deci e de bine.

Aveti grija de voi si de burticile voastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Buna fete dragi!
Ca tot vorbiti de simptome, ieri m-am simtit excelent, nici urma de greturi, nici ameteli, nici dus la toaleta foarte des.....asa ca m-am gandit sa mai fac eu un test de sarcina, daca m-oi fi inselat? Dar a iesit pozitiv
Eu inca n-am ajuns la dr, sper spre sfarsitul lunii sa imi iau o saptamana de concediu si sa incep sa umblu la medic de familie, ginecolog. O prietena de-a mea, insarcinata si ea, imi recomanda dr ei . Cirstoiu Monica de la Municipal. Ati auzit de ea?

Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta si cu fratior sau surioara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

buna seara,burticutzelor!
mai primiti membri in club?UM 7august,DPN 13mai 2012.Doamne ajuta!
mai am acasa una bucata printzesa de aproape 9 anishori,pierdut sarcina gemelara la 14 sapt inainte de sarcina cu fetitza,dar cand citesc povestile voastre de viata si de dat viata ma cuprinde asa un respect si o admiratie fata de puterea pe care o afisati,de vointa,de rabdare,de dragul si iubirea de copii de care sunteti capabile!
sa va tina Dumnezeu sanatoase pe toate si pe minunile voastre din gand,de acasa sau din burticutze!
sarcini usoare cu finalizare fericita!
cu mare drag,Virginia cu fasolik in burtik si mami de Ioanik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Bine ai venit printre noi, Virginia!

Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta si cu fratior sau surioara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Virginia bine ai venit!
Ce dulce esti! Iti multumim mult pt aprecieri si cred ca vorbesc in numele tuturor burticilor cand spun ca pentru fiecare dintre noi, lupta a fost dusa in cel mai firesc fel cu putinta, pentru ca eu cred ca pentru un pui de suflet, nu exista lupta prea grea, obstacol de neinvins, sacrificiu prea mare. Totul vine firesc si natural, si oricat de anevoios e drumul pe care urci, o faci cu zambetul pe buze, pentru ca stii ca acolo sus te asteapta MINUNEA TA!
Apropo de asta, ca o paranteza, vreau sa va spun ca in cei 3 ani de lupta, operatii si tratamente, diagnostice gresite s.a.m.d. aveam momente, bineinteles, de deznadejde. Ma gandeam apoi ca puiul meu, ma priveste de acolo de sus si-mi zice: "pai mai mami, asa facem noi treaba?! Asa ma astepti tu? Eu vreau sa vin, dar vreau sa am o mamica puternica si curajoasa!"
Poate ca par puerila si prostuta, dar era singurul gand care ma remonta! Si gata, a doua zi eram pregatita din nou de lupta, cu forte proaspete.

Te pup dulce Virginia, sarcina usoara sa ai si un bb sanatos, cuminte si norocos!
Acusica te trec pe listuta, la loc de cinste!


Bebelina din proprie experienta iti spun ca zilele de sarcina difera. Eu am zile cand nu mi-e rau deloc, si zile ca azi cand am crezut ca nu scap de dat la boboci
Te pup dulce, sa mergi la dr sa ne spui ce face bobita ta!

Elly 9+ si Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellyshor


Virginia bine ai venit!
Ce dulce esti! Iti multumim mult pt aprecieri si cred ca vorbesc in numele tuturor burticilor cand spun ca pentru fiecare dintre noi, lupta a fost dusa in cel mai firesc fel cu putinta, pentru ca eu cred ca pentru un pui de suflet, nu exista lupta prea grea, obstacol de neinvins, sacrificiu prea mare. Totul vine firesc si natural, si oricat de anevoios e drumul pe care urci, o faci cu zambetul pe buze, pentru ca stii ca acolo sus te asteapta MINUNEA TA!
Apropo de asta, ca o paranteza, vreau sa va spun ca in cei 3 ani de lupta, operatii si tratamente, diagnostice gresite s.a.m.d. aveam momente, bineinteles, de deznadejde. Ma gandeam apoi ca puiul meu, ma priveste de acolo de sus si-mi zice: "pai mai mami, asa facem noi treaba?! Asa ma astepti tu? Eu vreau sa vin, dar vreau sa am o mamica puternica si curajoasa!"
Poate ca par puerila si prostuta, dar era singurul gand care ma remonta! Si gata, a doua zi eram pregatita din nou de lupta, cu forte proaspete.

Te pup dulce Virginia, sarcina usoara sa ai si un bb sanatos, cuminte si norocos!
Acusica te trec pe listuta, la loc de cinste!


Bebelina din proprie experienta iti spun ca zilele de sarcina difera. Eu am zile cand nu mi-e rau deloc, si zile ca azi cand am crezut ca nu scap de dat la boboci
Te pup dulce, sa mergi la dr sa ne spui ce face bobita ta!

Elly 9+ si Babyboom




Am vorbit cu o prietena care e ceva mai inaintata in sarcina(va naste prin februarie)si am decis sa merg la dr ei. Ma va programa pentru ultima saptamana din octombrie pentru ca atunci sunt putin mai libera.
Chiar voiam sa va intreb fetelor, voi luati Elevit? Se mai da compensat? Eu am luat la prima sarcina si pana ajung la medicul de familie, mi-am cumparat cateva pastilute....ufffff, ca scumpe mai sunt.
Va pup, fug la nani!

Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta si cu fratior sau surioara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Neata!!!
O zi reusita burticutelor!

Diana din pacate Elevitul nu se mai da compensat Stiu ca e scump, eu iau de la 5 saptamani. Asta este. Pentru bb facem sacrificii si financiare.
Pupicei!

Elly 9+ si Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina2222 spune:

Fetelor, va rog sa ma stergeti din listuta...

mamica de baietzel Darius

Darius s-a nascut a doua oara
Darius 1 an
www.facebook.com/media/set/?set=a.247048438657385.78784.100000566922149" target="_blank">Darius 2 ani
pozele lui Labuta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Oh, Doina.... imi pare tare rau. Nu stiu ce sa iti spun, daca vrei sa te descarci, suntem aici sa te imbratisam cu drag.

Mergi la inceput