Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui doina2222

Fetelor, va rog sa ma stergeti din listuta...

mamica de baietzel Darius

Darius s-a nascut a doua oara
Darius 1 an
www.facebook.com/media/set/?set=a.247048438657385.78784.100000566922149" target="_blank">Darius 2 ani
pozele lui Labuta





Doina suntem cu sufletul alaturi de tine!

Elly 9+ si Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

doina imi pare tare rau.

virginia bine ai venit. cum de ti-ai facut curaj pt. bebe 2 dupa 9 ani?

eu m-am programat la prima intalnire cu bb pe 13 octombrie, deci mai am de asteptat cam o saptamana. azi mi-am facut analizele de sange, maine astept rezultatul.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui doina2222

Fetelor, va rog sa ma stergeti din listuta...

mamica de baietzel Darius

Darius s-a nascut a doua oara
Darius 1 an
www.facebook.com/media/set/?set=a.247048438657385.78784.100000566922149" target="_blank">Darius 2 ani
pozele lui Labuta





doina imi pare rau!!! Fara cuvinte, doar o imbratisare mare!

Laura



8+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

virginia bine ai venit si sarcina usoara!

anaasta tu ai tensiunea mica, eu o am mare... Mi-a spus dr. la consultatia trecuta sa imi iau aparat de tensiune si sa imi iau tensiunea in fiecare dimineata si seara... si apoi vedem ce e de facut!

Laura



8+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Laura, eu mi-am intrebat medicul daca tensiunea mea mica reprezinta o problema si el a spus ca nu. Cumnata mea a avut la ultima sarcina si 60 cu 30. Citisem si eu ca trebuie avut grija cu tensiunea mare. Si trebuie sa elimini cofeina, teina, sare mai putina etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaasta

Laura, eu mi-am intrebat medicul daca tensiunea mea mica reprezinta o problema si el a spus ca nu. Cumnata mea a avut la ultima sarcina si 60 cu 30. Citisem si eu ca trebuie avut grija cu tensiunea mare. Si trebuie sa elimini cofeina, teina, sare mai putina etc...


cafea nu ma mai lasa bebe sa beau de mult, cu ceaiul nu ma omor iar sare multa nu mananc... la mine e ereditar si de-asta a zis ca e posibil sa iau pastile de tensiune in sarcina... la inceput doar ocazional cand trece de 14 cu 9 si daca vedem ca aceste etape se inmultesc va trebui sa iau zilnic...

Laura



8+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Laura ce frumoasa e poezioara ta! Am pus-o deoparte

Ce faci? cum te simti?

Ramo bafta pe 13 la medic!

Elly 9+ si Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Si eu am tensiunea mica, 9 cu 5 Asa am avut-o mereu, si asa e si acum in sarcina. Mi-a luat-o dr cand am fost vineri la control.
Pe mine nu m-a dernajat niciodata si nu beau cafea de fel.
Din contra, cu tensiunea asa mica sunt o fire ffff agitata si activa

Va pupacesc!

Elly 9+ si Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Pe mine tensiunea mica ma ameteste un pic si imi da dureri de cap. Mama mea a avut spre sfarsitul sarcinii mici probleme cu tensiunea, dar a fost ok in cele din urma.

Va fi ok si la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

elly poezioara mi-a trimis-o adipapazi prin mesaj... da-ti seama ca mi-au dat lacrimile cand am citit-o prima data... mi-a placut atat de mult incat am folosit-o si la semnatura...

Eu ma simt bine... azi merg la doctor, am programare dupa-amiaza... sper sa fie totul bine...

ana corect, trebuie sa fie ok si la noi...

Laura



8+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput