rufus si a pierdut sora. Dumnezeu sa i dea putere

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Rufus, condoleante. Atat de frumos ai scris si ce noroc ca v-ati intalnit pe lumea asta tu si sora ta. Odihneasca-se in pace.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Rufus...cita emotzie in mesajul tau!

De mult n-am mai citit ceva care sa ma impresioneze atit!

Dumnezeu s-o odihneasca!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Sincere condoleante si multa putere sa treceti peste tot si sa va ajute Dumnezeu s ava intareasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Condoleante! Dumnezeu sa te mangaie si sa te intareasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

"El e fratele meu mai mic"
Asa spunea, zambind, de fiecare data cand eram impreuna si lumea care nu stia ca suntem frati era mirata de asemanarea dintre noi.
Asa a raspuns si colegelor de salon, pe patul final de spital, la intrebarile din ochii lor. Zambea...fratele ei mai mic este cu aproape 30 de cm mai inalt si zeci de kg mai trupes...
Am crezut ca-i ultima oara cand cineva ne vede impreuna si remarca cat de asemanatori suntem. Dar...surpriza. Ieri, tanti Nuta, cea care aprinde candela zilnic de peste 12 ani la mormantul parintilor nostri, care ne-a vazut de atatea ori si impreuna si separat, cocosata de varsta si de vestea ce i-am dat-o in pragul unei capele din cimitir, acolo unde traieste, s-a uitat la amandoi si a exclamat surprinsa: vai, da' ce bine semanati...se vede ca sunteti frati.
Doar ca eu eram in picioare, iar ea culcata. Iar replica am dat-o eu: Da, ea este sora mea mai mare.
Intr-un mod ciudat, suferinta si moartea nu i-au uratit chipul, este aproape asa cum o stim si din nou semanam izbitor. Pentru ultima oara.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Condoleante, Tora si Rufus.

Transpare din cuvintele tale faptul ca a fost un om deosebit si ca a avut si va avea intotdeauna un loc special in sufletele celor care au cunoscut-o.

Dumnezeu sa o odihneasca !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Rufus desi viatza mi te-a scos in cale, in lumea virtualului..ma simt onorata de existenta ta si totodata norocoasa..ca pot invata atat de multe de la tine, chiar si acum, in aceste clipe triste...esti o carte deschisa..o poveste de viatza...un dascal al lumii...si asta ma face sa cred ca in sora ta ai avut un mentor, un prieten, o mama...o lume-unde te refugiai!

Condolenate tie, familiei!Dumnezeu sa-i aline sufletul chinuit...sa-i ofere linistea!

Desi voi o plangeti...sunt sigura ca ea, acum, e fericita!



*Blackmoon Lady 21+cu un omuletz colocatar si lipistocul meu iubitRebecca
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

RUFUS, TORA, IOANA, TEODORA, ANA, sincere condoleante!!! Fie ca rugaciunile sa fie ascultate de bunul Dumnezeu si sa ii fie cald si bine acolo unde este acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Condoleante! Dumnezeu s-o ierte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

S-a terminat.
Eram convins ca macar cerul o sa cada ieri...dar n-a cazut nimic. In jur totul este neschimbat...si totusi, cata diferenta! Singurul lucru de care-mi dau seama este ca...nu-mi dau seama de nimic. Nu-i nici macar o mare durere, e o mare mirare, o buimaceala fara leac.
A plecat inconjurata de o mare de oameni si strivita de o mare de flori. Din toti a luat cate ceva si a dus cu ea, iar noi i-am dat ce am avut mai bun. Si i-am cerut iertare ca nu suntem ca ea. Ore intregi, dupa aceea, ne-am uitat la casete in care aparea zambitoare si fericita, chiar radeam cand ne aduceam aminte de momentele alea petrecute impreuna. Stiu ca altele asemenea nu vor mai fi...dar nimeni nu pare dispus sa recunoasca asta acum.
Mergi cu bine, surioara mea...sper din tot sufletul meu ca-ti va fi bine si ca ne vom reintalni intr-o mare si fericita familie! Si roaga-l pe bunul Dumnezeu sa ne ajute sa trecem mai departe cu bine, sa invatam sa traim si dupa acest cutremur din inimile noastre.

Imi dau seama ca strigatul disperat al durerii mele a intristat multa lume care m-a citit aici, fie prin simpla lecturare, fie prin rememorarea unor clipe similare traite de ei insusi. Tuturor le cer, de aceea, smerita iertare. Iar celor suferinzi de dor fara leac le transmit compasiunea mea, simpatia mea si ma alatur rugaciunilor lor indurerate catre Domnul nostru pentru usurarea sufletelor lor si a celor plecati dintre noi.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput