rufus si a pierdut sora. Dumnezeu sa i dea putere

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Condoleante, multa putere!

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enachescug spune:

Sincere condoleante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Rufus,emotionant!Cit de bine inteleg ce zici tu acolo...ce frumos ai scris!!
Si da,raman amintirile dar si regretele!(citisem ieri la un topic ca toate raman in noi si amintirile,si regretele,normal ca eu m-am gindit la regretele acestea tardive )
Te inteleg perfect!

As scrie multe,dar nu vreau sa bat campii la subiectul unde ne oferim condoleantele.
Imi pare sincer,sincer rau!Simt durerea ta si iarasi pling si retraiesc aceasi durere.
Multa putere Rufus!

Multa putere tuturor celor care sufera si pe care astfel de vesti ii aduc din nou fata in fata cu amintiri si momente ingrozitor de dureroase!

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Rufus sincere condoleante si Dumnezeu sa iti de-a putere sa poti accepta aceasta pierdere.Chiar daca nu i-ai spus cat de mult o iubesti sunt sigura ca sora ta stia acest lucru.Imi pare sincer rau!


alexia_07



Imi place sa descopar ce nu spun oamenii prin cuvinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

As vrea s-o dojenesc.
Sa-i spun ca, in urma ei, Ioana e disperata, n-a mai venit acasa ca sa nu vada ca lipseste, s-a dus la fosta sotie si sta acolo cateva zile.
Sa-i spun ca Teodora e muta ca un peste,nu a suflat nici o vorba...se furiseaza la ea in camera si nu zice nimic.
Sa-i spun ca Ana nu mi-a zis nimic despre ea...dar a plans si le-a spus la toti la gradi supararea ei; iar mie imi spune de 10 ori mai mult ca ma iubeste si ma mangaie si ma alinta; acasa nu plange...
Sa-i spun ca sotul ei, intruchiparea stapanirii de sine, hohoteste ca un copil, asa cum nu l-am vazut niciodata, nici cand i-au murit parintii.
Sa-i spun ca Tora plange ziua si noapte, nu stiu cum mai vede ceva prin ochii aia umflati.
Sa-i spun ca eu nu stiu sa fac carnati de Craciun fara ea...
Sa-i spun ca m-au sunat zeci de oameni care nu puteau vorbi de plans, care pur si simplu nu m-au crezut sau nu au vrut sa creada.
Sa-i spun ca nu eram nici unul din noi pregatiti sa asteptam ziua de sambata.

Dar nu pot s-o dojenesc. Pentru ca poate ei ii este mai bine asa. Poate n-a mai putut. Si poate ca va ajunge langa parintii nostri, cu a caror moarte nu s-a impacat si nu s-a consolat niciodata, niciodata.
Nu pot sa nu o plang, sa-i simt lipsa. Dar nu pot fi egoist.

Si l-as mai ruga pe Dumnezeu sa n-o judece aspru atunci cand ii va sta in fata; sa-i dea loc de cinste si s-o mangaie, pentru ca a suferit mult, pentru ea si pentru altii.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


nu ma pot abtine, cat de frumos ai putut scrie, va doresc multa, multa putere Rufus, tie si fetelor

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Rufus multa putere la toata familia ta. cele mai frumoase cuvinte

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Condoleante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Condoleante! Putere multa tie si familiei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Condoleante!
Dumnezeu sa dea putere familiei!

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput