rufus si a pierdut sora. Dumnezeu sa i dea putere

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Dragii mei...sunt fara cuvinte.
Pentru ca suntem la o sectiune potrivita, vreau sa va impartasesc cateva din gandurile mele.
Am trait aproape toata viata langa sora mea. Cu cateva momente de pauza am locuit in aceeasi casa de cand ne stim. Avem aceiasi prieteni, nu stiu daca sunt cateva sarbatori sau vacante in care n-am fost impreuna. Intotdeauna mi-a fost alaturi, mi-a tinut partea, inclusiv in fata sotului ei, intai am fost eu si apoi altii.
In clipele astea mi-am pierdut nu numai sora, dar si o parte din suflet. Patrea aia pe care nimeni, niciodata, nu mi-o mai poate da. Am familia mea, minunata mea familie, alaturi de mine, ma sprijina, iar eu ma simt singur. Si, intr-un fel, voi ramane singur.
Imi dau seama ca, ceea ce imi vine in cap cel mai pregnant, este ca am fost un norocos, un rasfatat al vietii, sa am o asa sora. Niciodata nu i-am spus-o cu cuvintele astea si imi pare rau; poate din faptele mele o fi reiesit vreodata cat de recunoscator ii sunt.
Adevarul este ca eu nu stiu sa traiesc fara ea. In ciuda persoanelor din jurul meu pe care ma bazez si care ma iubesc, calauza mea, farul meu a apus. Si habar n-am incotro ma indrept.
Dumnezeu sa o ierte si sa o odihneasca.
Sunt onorat ca mi-a fost sora.
Si va multumesc tuturor pentru gandurile voastre de bine.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Imi pare rau...Sintem alaturi de tine. Multa putere si intelepciune !




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Rufus, condoleante! Multa putere si iti doresc sa-ti fie familia aproape.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Emotzionant mesaj Rufus!

Condoleantze si multa putere!
Drum lin cu lumina surorii tale!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Condoleante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Condoleante !

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

condoleante

*********************
VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Rufus, chiar daca nu i-ai spus ce ai scris aici, sunt sigura ca a stiut si stie. O legatura atat de puternica ramane, asa ca eu cred ca ai un inger pazitor de azi inainte. Inca unul.

Iti doresc multa putere sa treci peste despartirea de acum si iti mai doresc multa lumina sa vezi si sa accepti ca ramaneti totusi impreuna. Esti un norocos ca ai o sora ca ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Condoleante si multa,multa putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Sincere condoleante Rufus
Multa putere tie si familiei tale in clipele astea atat de triste.

Mergi la inceput