rufus si a pierdut sora. Dumnezeu sa i dea putere

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Rufus, Dumnezeu sa o ierte pe sora ta !
Condoleante !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

S-a terminat.
Eram convins ca macar cerul o sa cada ieri...dar n-a cazut nimic. In jur totul este neschimbat...si totusi, cata diferenta! Singurul lucru de care-mi dau seama este ca...nu-mi dau seama de nimic. Nu-i nici macar o mare durere, e o mare mirare, o buimaceala fara leac.
A plecat inconjurata de o mare de oameni si strivita de o mare de flori. Din toti a luat cate ceva si a dus cu ea, iar noi i-am dat ce am avut mai bun. Si i-am cerut iertare ca nu suntem ca ea. Ore intregi, dupa aceea, ne-am uitat la casete in care aparea zambitoare si fericita, chiar radeam cand ne aduceam aminte de momentele alea petrecute impreuna. Stiu ca altele asemenea nu vor mai fi...dar nimeni nu pare dispus sa recunoasca asta acum.
Mergi cu bine, surioara mea...sper din tot sufletul meu ca-ti va fi bine si ca ne vom reintalni intr-o mare si fericita familie! Si roaga-l pe bunul Dumnezeu sa ne ajute sa trecem mai departe cu bine, sa invatam sa traim si dupa acest cutremur din inimile noastre.

Imi dau seama ca strigatul disperat al durerii mele a intristat multa lume care m-a citit aici, fie prin simpla lecturare, fie prin rememorarea unor clipe similare traite de ei insusi. Tuturor le cer, de aceea, smerita iertare. Iar celor suferinzi de dor fara leac le transmit compasiunea mea, simpatia mea si ma alatur rugaciunilor lor indurerate catre Domnul nostru pentru usurarea sufletelor lor si a celor plecati dintre noi.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


cuvintele-s de prisos in fatza acestui mesaj!

O lacrima curge incet si pentru tine, si pentru mine, si pentru totzi cei ce stiu ce-nseamna durerea!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Rufus,nu ai de ce sa iti ceri iertare!!!
Acum simt ca esti in stadiul de "CUM"(iti amintesti de "cum"-ul meu???)Imi pare rau,tare rau ca ai ajuns in aceasi stare de buimaceala despre care vorbeam eu acum 3 luni.Dumnezeule,au trecut deja 3 luni???!!!
Sper din suflet sa treci cumva peste buimaceala de acum,peste uimirea ca nu a cazut cerul (desi in inima ta el a cazut de acum citeva zile) peste durerea inca cruda ,si sa-ti fie mai usor cit mai curind.
Eu inca mai astept acel "curind".

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Sincere condoleante!
Dumnezeu sa iti dea putere, Rufus!
Drum lin, suflet curat! Dumnezeu sa te aiba in paza si sa veghezi de acolo din ceruri, asupra fratiorului tau indurerat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Dumnezeu sa o odihneasca si voua sa va dea putere sa mergetzi mai departe fara EA!

Impresionante mesajele scrise de tine, Rufus, despre sora ta mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Dumnezeu s-o odihneasca, Rufus! Condoleante!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Condoleante! Dumnezeu sa o odihneasca in pace si voua sa va dea putere sa mergeti mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Of Doamne Rufus...

D-zeu sa va aline, si pe ea sa o ierte![asi
sper ca a plecat intr-o lume mai buna, si....si-a regasit parintiiimi pare tare rau, stiu ca o iubeai enorm...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Rufus, condoleantele mele.
Am plans cand am citit cuvintele tale gandindu-ma la fratele meu drag, frate cu care am relatia pe care tu ai avut-o cu sora ta, frate ca este lumina ochilor mei. Imi ador sotul, imi iubesc familia dar fratele meu e cel mai bun prieten, e copilaria mea, e tot ce am impartasit cu cineva, e cum ai spus tu parte din mine si din toata existenta mea.
Daca va fi sa fie sa plec inaintea lui, imi doresc in imensa mea dragoste pentru el sa nu sufere, sa nu fie trist pentru ca asa cum am spus mereu imi pot duce propria durere oricare ar fi ea dar nu o pot duce pe a lui. Niciodata nu am suportat sa-l vad pe el suparat sau indurerat.
Dumnezeu in marea lui mila sa o ierte si sa o calauzeasca pe sora ta alaturi de cei dragi carora le-a dus lipsa atat iar voua sa va dea putere sa depasiti momentul asta cumplit.
Fie ca toate clipele frumoase petrecute alaturi de ea sa va lumineze drumul pe care il aveti in fata.


+22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Sincere condoleante! Sa-i fie ingerii aproape.

----------------------------------------------
mama de Alexa,minune vie, 23mai1997 si Sandra ingeras 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA!

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput