FIV cu ovocite donate(5)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

smaick am gasit hoteluri care au parcare ,deci tariful e cu parcare cu tot ,bine ca mi-ai spus sa cautam ceva cu parcare atunci
o sa caut sa-ti dau un link sa vezi un pic in mare sa-ti faci o idee si sa scoti niste adrese ...bagam pe gps si ne-om tot plimba

Mergi la inceput
Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

asa ca nu m-am hotarat
mai am timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

pe acelasi site m-am orientat si eu Smaick... sa-mi fac o idee ,dar nu cred ca fac rezervare ,vedem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

salutare tuturor.
e foarte probabil sa se mai fi pus intrebarea asta de multe ori, insa nu am apucat sa citesc toate posturile. si nerabdarea mea e mare:
cum se gasesc donatoarele de ovocite, care sa nu fie nici prietene, nici rude? Fiv cu ovocite donate e ultima mea sansa de a avea un copil sanatos. Eu pot ramane insarcinata, dar am o problema genetica pe care risc sa o transmit copilului si nu pot sa trec prin asta a doua oara, dupa ce am pierdut o fetita la 3 luni de la nastere. e aiurea ca in tara asta nu se pot face analize genetice ananuntite, dar asta e...
imi doresc enorm un copil. Ajuta-ti-ma, va rog
multumesc frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

alina imi pare rau pentru problema ta e dramatic intr-adevar .Daca te decizi sa faci fiv cu donate in afara ,nu-ti trebuie donatoare ,iti asigura ei ,in tara ...nu stiu ,doar pe net ,eu am gasit dar nu e indicat totusi ,mai bine alegi strainatatea cu donatoare anonima .Te expui multor riscuri cunoscand donatoarea si cum la noi nu e legala donarea contra cost ,nu poti face nici un act care sa te asigure ca-si face tratamentul corect sau ca nu va avea alte pretentii .Trebuie gandita foarte bine problema .Costurile in strainatate nu le depasesc pe cele din tara ,deci asta nu-i o problema zic eu .Bafta multa si tie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

multumesc frumos de raspuns.
Oare nu stiti careva, formularul 112 acopera (macar partial) costurile unei astfel de operatiuni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Irilac31,am studiat si eu costurile dar nu mi s-a parut o diferenta foarte mare intre clinici.
Si eu stiu pe cinva de varsta mea cu multe incercari care are gemeni de la Isida din prima incercare.
Cred ca e mai convenabil la cehi cu cazarea si transportul si diferenta intre clinici nu prea e nici ca pret nici ca rata de succes.
Acuma unde o fi numai sa dea Domnul sa reusim.
Va doresc o seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Salut fetele si pe cele noi venite!
Pe scurt v-am citi un pic in viteza mare,am vrut numai sa va zic ca am vazut ca vreti sa plecati cu masina in Cehia,vrea sa va zic sa aveti mare grija cu locul unde parcati deorece iti blocheaza roata si iti lasa o hirtie cu nr de tel.Vin ei si o deblocheaza dar va costa peste 200€ .Nu mai retin dar noi am patit-o cind am fost in Cehia,nu am parcat in parcare cu plata si acolo unde am lasat-o era interzisa.Deci grija mare sa aveti.Puteti sa o lasa-ti la hotel pt ca au parcare fiecare si in rest mergeti pe jos sau gasiti fiecsre o varianta.

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput