FIV cu ovocite donate(5)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui smaick

apalina si eu tot la brno dar din pacate abea in aprilie. am citit cu interes forumul de fiv (si inca o mai fac) si constat cu groaza ca din ce in ce mai multe dintre noi se indreapta spre donate. ma bucur ca a avansat stiinta si mai avem totusi o sansa.


Smaick....cand mergi in aprilie? Eu daca ma voi hotara pentru Reprofit tot in aprilie voi merge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Eu deocamdata oscilez intre 3 clinici

1. Reprofit unde am obtinut o programare in aprilie
2. PFC - nu are lista de asteptare dar e mai scumpa.
3. Isida (o clinica din Kiew) care dupa spusele lor de pe site au o rata mai mare de reusita fata de Reprofit dar la pret sunt mai scumpi...cam cat PFC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

buna dimi fetele .Roade tot inca nu mi-am facut injectia ,in 16 decembrie ,si e foarte bine asa pentru ca eu nu sunt in tara acum si exact ca si tine am o teama de medicamentele astea ,sunt doze foarte mari de hormoni si parca un pic ma tem ,deci e tocmai bine ,eu in 15 ajung acasa si in caz de ceva neprevazut am un medic aproape!Injectia trebuie facuta in funduletz asa ca ,,,pass nu mi-o fac eu ,am o femeie care imi facea pe vremuri si am vorbit cu ea.In burtica mi-o faceam ,dar asa ...nu ma bag.Dipherelin-ul l-am luat de la Sensiblu ,dar nu e 3 mg ,este 3,75 dar e ok ,de la clinica mi-au spus ca e perfect.Estrimax-ul nu e din tarA ,este din cehia ...o poveste mai lunga din care m-am ales cu doua cutii de estrimax 2 mg si nu l-am returnat pentru ca oricum imi trebuia indiferent cu ce clinica faceam .Doua cutii de estrimax cu transport din cehia in germania au fost 40 de euro.Dipherelin-ul a costat 100 de euro (430 ron).Daca veti avea nevoie de ceva din cehia cu placere va ajut sa nu mai platiti taxe postale asa mari ,eu in 16 ianuarie daca DD ajuta voi fi in cehia .Va pup si va doresc o zi frumoasa fara stres si cu ganduri bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

buna dimineata
apalina eu am facut programare in octombrie si am primit abea in aprilie. dupa cum ai spus cred si eu ca este vorba de grupa sangvina, eu am AB4.
in alta ordine de idei ti-ai facut rezervare? stai in praga sau in brno? eu ma gandeam la praga....
o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Buna ,
urmaresc si eu cu interes acest subiect pentru ca nu ma pot decide inca la o clinica .
Vad ca voi sunteti toate hotarate pentru Cehia.
Pe mine m-ar incanta o clinica din Kiev , Isida , voi ati luat in calcul aceasta varianta sau aveti motive sa o respingeti ?
Va doresc mult succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

buna teli
eu am luat hotararea pe baza reusitei lui mami_vreau si nu am luat in calcul alte clinici.
alegerea clinicii este in general pur subiectiva
o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

Smaick nu mi-am facut rezervare .in ianuarie nu cred ca va fi o problema sa ne orientam la fata locului,si cu transportul nu ma stresez ,mergem cu masina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

teli trebuie explorate toate variantele inainte de a te hotara,dar ia in calcul rata de succes pe care o are clinica ,sa aiba ceva recomandari ... sa nu fie o clinica anonima ...bafta in luarea deciziei ,eu am ales vreo 4 luni si pe parcurs am schimbat 3 clinici ,asa ca ...e drum greu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Teli

Buna ,
urmaresc si eu cu interes acest subiect pentru ca nu ma pot decide inca la o clinica .
Vad ca voi sunteti toate hotarate pentru Cehia.
Pe mine m-ar incanta o clinica din Kiev , Isida , voi ati luat in calcul aceasta varianta sau aveti motive sa o respingeti ?
Va doresc mult succes




Teli, eu sunt in "tratative" si cu cei de la Isida. Dupa cum scriam mai sus...oscilez intre 3 clinici.
Pe forumurile noastre din Romania, nu prea se discuta despre aceasta clinica, eu am aflat de ea dupa reusita unei prietene. Am citit ca are o rata de reusita maricica, ca are embriologi buni dar eu ma mai gandesc in cazul ei din cauza costurilor. Ajunge destul de mult la ei cu tot cu transport si cazare.
Daca te mai pot ajuta cu informatii cu cea mai mare placere, poate asa ne vom hotara amandoua in ce directie o luam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

apalina si noi tot cu masina plecam si am observat ca in praga este o problema cu locul de parcare; in functie de district ai sau nu parcare si tarifele sunt foarte mari
in brno in schimb cazare este mai scumpa si nici nu ai ce face acolo 4 zile
sunt curioasa tu ce o sa gasesti
bafta!

Mergi la inceput