Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

si pt ca mi-am adus aminte legat de revenirea lui stefyapost- apropo bine ai revenit ca am gasit cautand o reteta de tiramisu prin blogul amei, ca ea scrie si despre diversificare, ba mai mult ca a studiat problema..
asa ca ama te invitam,. ba eu chair te rog sa vii sa ne luminezi si pe noi..ce e cu piureurile alea congelate ? daca tot ai studiat sa inteleg ca e mai bine sa le preprai termic si pe urma sa le congelezi ? ca eu stiam ca e mai bine crude..si care sunt acele alimente care nu se congeleaza ci se consuma numai crude ?
de asemenea, mai citeam [pe blogul respectiv despre regulile acelea de baza, cu necombinarea carbohidratilor cu proteine si a fructelor cu legume..pai sa inteleg ca tu nu -i dai niciodata piure cu carnita la fata ? sau o felie de paine in viitor la masa ?
hmm sunt multe lucruri care as vrea sa te intreb..dar mai intai sa vedem daca apari..
deci amaaaaa te asteptam

pt curiosi http://ama2675.blogspot.com/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

si pt ca mi-am adus aminte legat de revenirea lui stefyapost- apropo bine ai revenit ca am gasit cautand o reteta de tiramisu prin blogul amei, ca ea scrie si despre diversificare, ba mai mult ca a studiat problema..
asa ca ama te invitam,. ba eu chair te rog sa vii sa ne luminezi si pe noi..ce e cu piureurile alea congelate ? daca tot ai studiat sa inteleg ca e mai bine sa le preprai termic si pe urma sa le congelezi ? ca eu stiam ca e mai bine crude..si care sunt acele alimente care nu se congeleaza ci se consuma numai crude ?
de asemenea, mai citeam [pe blogul respectiv despre regulile acelea de baza, cu necombinarea carbohidratilor cu proteine si a fructelor cu legume..pai sa inteleg ca tu nu -i dai niciodata piure cu carnita la fata ? sau o felie de paine in viitor la masa ?
hmm sunt multe lucruri care as vrea sa te intreb..dar mai intai sa vedem daca apari..
deci amaaaaa te asteptam

pt curiosi http://ama2675.blogspot.com/


mami de 2 prichindei
A raspuns la cateva intrebari...intra in josul paginii la comentarii!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

doamne miki prin ce ai putut sa treci cu vlad imi pare enorm de rau, dar bine ca a scapat teafar, e incredibil!! probabil ca a fost ceva in aer, altfel nu imi explic....

te si...zile lipsite de aventuri ne doresc

noapte buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Miki, incearca sa folosesti degetul tau in loc de lingurita. La Andreo asa a mers o perioada pana a vrut iar lingurita. Probabil iese vreun dintisor si o jeneaza linguritza. Zic.
Maria mea refuza laptele cand vine ora de masa in speranta ca- i dau ceva cu linguritza. e belea cu ea si ieri a trebuit sa- i dau seara cereale culingurita, desi nu- i dadusem deloc cereale. Decat sa nu manance deloc...
Azi ma duc sa iau si eu biscuiti, merci Mada de pont ca si eu asteptam sa faca 8 luni , si am mai vazut cereale cu biscuiti. Astea cum or fi?


Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Miki, incearca sa folosesti degetul tau in loc de lingurita. La Andreo asa a mers o perioada pana a vrut iar lingurita. Probabil iese vreun dintisor si o jeneaza linguritza. Zic.
Maria mea refuza laptele cand vine ora de masa in speranta ca- i dau ceva cu linguritza. e belea cu ea si ieri a trebuit sa- i dau seara cereale culingurita, desi nu- i dadusem deloc cereale. Decat sa nu manance deloc...
Azi ma duc sa iau si eu biscuiti, merci Mada de pont ca si eu asteptam sa faca 8 luni , si am mai vazut cereale cu biscuiti. Astea cum or fi?


Mamica de Andrei si Maria



happy si lucas a avut asa o perioada de refuz a laptelui. chiar incepusem sa ma stresez , sa suplimentez cu lactate laptele cat mai mult. dar apoi si-a revenit!

buna dimi


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- buna dimineata de la noi.
- ieri am ridicat spatarul la scaunele din carut la maxim, sa stea bine in fundulet-ca de, au implinit ieri 6 luni, si azi vreau sa le bag carnea de pui. dc luni fac vaccinul e ok sa introduc carnita de azi?
- de alaltaieri am inlocuit o masura de lapte NAN1 cu 2. ca la carte, ce mai
- ally-
- sa ma anuntati spe mine viz-a -viz de intalnire pe pm, poate exact zilele alea nu deschid calculatorul- desi odata cu frigul ne-am schimbat ora de parc, ieri am stat de la 13-18, asa ca dimineata mai deschid si eu calc. dupa ce le dau laptele..
- eu as vrea mult sa vin, dar voi vedea dc imi fac curaj sa plec cu taxiulsi mai ales sa gasesc o metoda cum sa-i urc in el,odata cu caruciorul.ma mai gandesc..mie mi-ar conveni varianta cu sambata dim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- dc nu ma lauda nimeni- hai c-o fac eu, am gasit o solutie sa vin, si sa ma pot descurca bine la imbarcare- sa -i pun in scoici- fac un drum pana la taxi cu ei in scoci, apoi inca unul cu carutul si geanta, iar in parc- parchez scoicile in portbagajul uneia dintre voi pana la plecare. ce ziceti? nu-i asa ca sunt ingenioasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

viss eu am zis ca esti minunata
nu ma mai repet
era normal sa gasesti o solutieeeeeee

neataaaaaaa
cafea doreste cineva??????????
o ofer eu in dimineata astasaaaaaa

strumphule am la citirea romanului tyau
copilaria e minunataaaaaaaaa
da ce tu nu iti vei trimite fata la parintii tai in vacanta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

'Neata!

Delia, ai inteles tu ce vroiam sa spun
roxy, asa frig s-a facut la voi? Cate grade sunt de zici ca tb sa infofolesti fata. Of asa mi-e urat cand ma gandesc ca vine vremea rece...

strumph, pe langa pofta cand te citeam, mi-au dat si lacrimile cand povesteai asa frumos de copilarie
Ai terminat cu cumparaturile? Cine vor fi nasii? Le-ati luat ceva?

miki, Doamne ce ati patit si voi Ce nazdravan este Vlad. Noi la camera lui Cristi nu deschidem usa de la balcon in prezenta lui. Bineinteles ca stie ca acolo e usa si stie si cum sa o deschida, dar daca nu ne vede pe noi umbland acolo nu il tenteaza nici pe el. Noi am gresit ca nu avem cheie la usa de la balcon. Voi v-ati pus?

mai vroiam sa zic cate ceva dar s-a trezit Cata. Revin poate pe seara


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-cami-.ei nu stiu dc chiar minunata, dar ma chinui sa-mi storc mintea bine sa gasesc soluiti.
- alaltaieri ptr ca plouase dimineata, am stat in casa cu copii, si la ora 13 sa vezi maraieli, le era somn, dar nu reuseau sa adoarma.ies cu fiimea in brate la carut, dau musamaua care sta pe el la o parte sa-l pregatesc de ploaie dupa ce rasarise niste soare, ce sa vezi..era ud in partea de jos. ma uit la copii-deja urlau, la carut- era ud. zic cu ce sa ies? dar treb sa ies musai- zic lasa ca ma gandesc- musama, nu am decat pe masa mai ingusta, dar..nu e curata foarte, na..sa pun o patura si dc ii trage pe astia umezeala?s
-i rasare ideea- am pus pe partea fiecaruia cate un scutec absorbant- dinala care are musama dedesubt si apoi scutecul normal peste.copii au adormit in carut in timp ce eu strangeam bagajele in casa, va dati seama ce nervosi si epuizati erau, cand au dat cu nasul de aer au cazut la datorie

Mergi la inceput