Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

mada multumim de capitol nou! ce veste buna mi ai dat, bine ca se incalzeste iar

pentru intalnire, 2 voturi pentru vineri dupamasa pentru mine, oricand dupa 2 e minunat!

ally

la cat mai multe luni fericite christina gheorghia!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

STEFY
branzica o poti face si cu lamaie
in loc de pastilele de calciu
cè e drept antoniei nu i-a placut decat cea de comert
care atre si ceva smantanica in ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

mada mai mult rigips decat beton au ei si o parte din beton dar e doar in partea de sus a peretelui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Ally draga, n-am mai vazut intrebarea - azi dimineata a fost uratel in Bucuresti, vant si innorat, racoare placuta altfel, dar se mai scutura cate un nor. Asa ca am stat in parc doar 1 ora jumate, cu o buna prietena care are un bebe de exact aceeasi varsta cu al meu.
Scrish, am vazut si eu poza, sunt socata!!! uffff...

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

azi i-am dat carnitza, a lins castronul... i-am facut piureul doar din cartof....
Mada iubita, deci lapticul formula 2 e considerat aliment nou, eu asta am inteles din raspunsul tau..., multam pt iaurt... o sa-i dau de sapt. viitoare.. azi i-am dat carnitza, de luni tb sa incep cu laptele praf formula 2... deci iaurt de miercuri....
Andra este intr-o stare de nervi totala: se intoarce pe burta isi risdica capul , isi baga genunchii sub ea, isi ridica fundul si dupa ii pica capul in jos, si de reusit sa se deplaseze nu o face decat in spate... s-a enervat azi ca ea vroia sa ajunga la o jucarie agatata sus de patutz.. eu incerc s o pun in fund, ea tine genunchii drepti , dar inca n-are stabilitate....


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?
am venit de afara si acum am papat lapticul cu cereale, azi a mancat mai mult adica 70 gr.

azi pentru prima data dupa mese a vrut san la o ora jumatate deci nu mai repede ca pana acum. a mancat si supica aproape toata, cu carnita clar ii place si bineinteles cu iaurt.
la noi bate un vant, dar tot am iesit afara. am infofolit-o bine pe Anastasia si am iesit. ca in casa nu mai avea stare.

strumphitza oricum este fain ca socrii au bani si isi fac toate poftele dar parca etse exagerat cu casa nu? asa de mare.
mai ai putin si vii, cred ca abia astepti

stefy la ce grup intri pe FB? este si acolo? cum se cheama?

ailed bravo pentru mancacioasa mica. deci si ei ii place carnita. cred ca este preferata de bebei carnita dupa cum vad

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara

Vad ca s-a asternut linistea pe aici, iar eu nu am stare si am intrat sa mai palavragesc aiurea un pic pe aici pana bag piscoata la baita.

Am citit tot dar nu stiu ce-mi mai amintesc, la mine in cap e vraiste totalasi azi am fost pe drumuri si ma dor picioarele, sa o spun pe aia dreapta abia astept sa plec sa nu mai am de mers atata, m-a saturat de cautat una alta si efectiv shoppingul asta m-a obosit cumplit , la fel cred ca spune si portofelul, slava domnului ca pleci ca sa nu ma mai seci atata

Abia astept sa ma vad in Ro , mi-e tare dor, mi-e dor de mama , de surori si nepotele.. de bunica, pe care abia astept sa o strang in brate si sa o pup tare Nu mai e mult si ajung la mama, la locul copilariei mele, astept sa mananc mere si nuci verzi yum, deja imi ploua in gura... mi-am adus aminte de vacantele la bunica, stateam pe pragul casei, afara ploua mocaneste si noi mancam gogosi umplute cu nuca si mancam mere, sau spargeam nuci verzi si stateam la povesti ori jucam carti ...ehh ce vremuri, unde esti copilarie? Mi-e ciuda ca piscoata mea nu o sa aiba parte de asa ceva, de aerul curat de la tara in vacantele la bunica, de mirosul ceanului de la mamaliga cand se usca coaja pe el si apoi noi mergeam repede sa il cojim sa o mancam, buna mai era... sau lapte proaspat muls cu mamaliga , da ce sa mai spun de jumari cu mamaliga si branza de oi sarata off ce mi-am facut acum, am umplut tastatura da coltunasii umpluti cu branza dulce vanilata ??? da o dulceata de trandafir sau cirese negre amare ??? in fiecare an cand intram in vacanta de vara bunica facea placinte, poale-n brau cu branza dulce, mac si mere , ne servea bunica cu o dulceata si cu apa de la fantana in care punea cateva frunze de menta si petale de trandafir.... si apoi cand soctea bunica din cuptor de pe vatra placintele nu aveam rabdare sa se racoreasca putin si nu odata m-am fript la limba de la branza calda si gemul de mere

Off ce mi-am facut acum... deja am listuta sa ii spun mamei sa imi faca magiun, zacusca si placinte la cuptor pe vatra sa nu mai spun de scrob cu jumari si branza de oi sarata cu mamaliga

Cred ca ma intorc cu kilogramele inapoi, m-am chinuit sa le dau jos aici si acolo pe pun la loc

Scuze de polologhie, dar ce sa fac si eu, sunt in pofte aici si nu aveam cu cine palavragi si m-am intins aici, ca de obicei

Ma duc sa stresez barbatu de acum, piscoata e maraita si cred ca e de la dinti , a stat acum pe pat cu mine si s-a jucat cu niste jucarele dar deja s-a plictisit, deci ma duc sa o intretin

Noapte buna si pe maine

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madu81 spune:

Buna, fetelor, a adormit si ursuletul meu in sfirsit, asa ca intru si eu sa mai citesc si sa va salut.

Cami, esti o scumpa . Dupa ce ne stabilizam punem de-o intilnire daca vrei, eu abia zilele astea o sa reincep sa conduc sa ma obisnuiesc cu orasul . Stam pe linga Spitalul Judetean , e de ajuns sa traversez strada si ajung intr-un parculet, nu stiu exact cum se numeste, dar pe acolo plimb bebele de o data sau de doua ori pe zi...

Azi am inceput sa ii pun si eu iaurt in supa si a mincat , nu mai retin de la cine am luat ideea - dar zic si eu un multumesc generic . Iar miine intentionez sa ii pun si spanac in supa, cum am citit la Lavi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

buna seara dragelor,
eu v-am citit toata saptamana dupa telefon ca mi s-a stricat calculiciul insa de scris n-am reusit, ca e greu tare cu tastele alea..
mi-a fost dor sa raspund si eu la intrebari sau sa ma dau cu parerea
sa vedem ce-am retinut..in mare ca memoria mea
scrish imi pare rau de patanie, bine ca s-a termiant cu bine..nu stiu cred ca a fost ceva in aer ca si noi am tras o patanie urata rau, dar finalizata cu bine..mi=-a cazut vlad de la etaj, mai bine zis s-a aruncat el, a iesti pe geamul de la camera lui ( care pana acum nu resea sa-l deschida ca sunt f f mari si grele ) care da in acoperisul terasei din spate si poc poc poc cum zice el a coborat pe acoperis si de acolo poc jos..norocul nostru dupa spusele medicilor e ca plouase noaptea respectiva si era pamantul moale..am ajuns cu salvarea la urgente insa pitticul nu avea nici macar un semn de ceva, l-au smotocit pe toate partile inclusiv radiografii, ecografii si nimic..nici mcar o vanataie..s-au minunat doctorii iar eu multumesc si acum lui Dumnezeu, ca tare mult l-a aparat..sau o fi si el o pisica cu 10 vieti..glumesc acum bineinteles..dupa vreo 2 zile cand nu mi-a ars de nkimic, nici macar de-o gluma..
alexina felicitari pt casuta, sa strii ca si noi era cat pe ce sa ne luam acolo, ne-am razgandit chiar pe final cand am vazut de fapt casuta in care stam acum, si punand in balanta am renuntat tot din cauza distantei, de teama de transport..dar in rest totul e minunat acolo, felicitari inca o data
madutza felicitari [pt vacanta reusita si nasitsi povestea de pe prima pagina, am recitit-o cu placere
strumph daca nu e prea tarziu ma dau si eu cu parerea - restaurant burebista e iar o alegere buna zic eu..cat despre poza cu pitica o sa adaug in picasa acum, dar sa stii ca nu are okii negrii ci albastri ca marea, un albastru f f intens..eu cred ca asa ii raman, ca ai lui fratemiu

s-a mai discutat parca de diversificare - noi suntem la fel, nu vrea nimic nimic la lingurtia dar papa orice la biberon..mai cu strambaturi carnea si cu scarba chiar branzica facuta de mine.. fructele din ce in ce mai rau, nu-i mai place nimic..nu stiu ce sa fac, incotro sa apuc..cred ca o iau iar altfel, scot tot si dau cate o singura leguma sa vad cum sta treaba..cert e ca daca ii dau bucata din mana mea sa suga/roada cu gingiile mananaca de n-ai treaba cu o pofta..si singura daca ii dau piersica/pruna/mar duce la gura si papa..dar nu in lingurita deci nu-i problema de gust, ci de fite in rest nu mai pot de dragul ei cum ridica fundul ei bombat in sus sa mearga de-a busilea sau can rade in hohote la fratesu sau ca sa atraga atentia..mai nou si vorbeste pe limba ei, dar e comica foc, zici ca e un urlet de lup

si parca de somn iar s-a discutat, dar aici eu nu ma mai bag ca recunosc ca sunt frustrata cand vad opinii referitoare la vina parintilor, a mamelor in a nu-si lasa copii sa doarma noaptea, da ce sa fac daca am deja 2 ani jumate la activ de chinuri..sper ca ma intelegeti..unele macar

aa, si sa nu uit pe madutza si simona cu problemele cu baietii mai mari, cu gelozia si tipete si vorbit tare..ce sa zic, la noi asa e mereu, vlad o agita si ne agita pe toti..andra abia daca mai doarme o ora dimineata si una la pranz..atat si pot sa mai zic ca vlad e cat de cat ok acum, cel putin daca suntem numai noi, daca mai apare cineva se duce naiba echilibrul la care am reusit sa ajungem..adica o ia razna..a ramas inca o mare problema in faptul ca nu accepta pe nimeni, dar pe nimeni in afara de mine si uneori de tacsu in a o lua pe andra in brate, in a-i acorda atentie si andrei..face urat atat la cunoscuti cat si la necunoscuti..atat la adulsti cat si la copii lui de joaca de pe strada sau parc..nu are voie nimeni sa se apropie de carut..e teren minat daca-i respecti ordinele, e pasnic
dar luni incepem gradi, am maaaaaari empotiiiii...sa-mi tineti pumnii ca daca nu se adapteaza, cred ca o iau pe campiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

ce faceti fetele?
am venit de afara si acum am papat lapticul cu cereale, azi a mancat mai mult adica 70 gr.

azi pentru prima data dupa mese a vrut san la o ora jumatate deci nu mai repede ca pana acum. a mancat si supica aproape toata, cu carnita clar ii place si bineinteles cu iaurt.
la noi bate un vant, dar tot am iesit afara. am infofolit-o bine pe Anastasia si am iesit. ca in casa nu mai avea stare.

strumphitza oricum este fain ca socrii au bani si isi fac toate poftele dar parca etse exagerat cu casa nu? asa de mare.
mai ai putin si vii, cred ca abia astepti

stefy la ce grup intri pe FB? este si acolo? cum se cheama?

ailed bravo pentru mancacioasa mica. deci si ei ii place carnita. cred ca este preferata de bebei carnita dupa cum vad

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




fluturasi2011


Mergi la inceput