Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Lalely, sigur ca o sa vina ziua in care David o sa doarma toata noaptea fara treziri, asta cred ca depinde de copil dar si de parinti, dar daca ai incercat si ai vazut ca inca nu iese figura , poate incerci cand incepi sa il diversifici, poate atunci o sa aiba burtica mai plina si o sa ii tina de foame mai mult timp, zic si eu, ma gandesc, sper din suflet sa fie asa, adica sa nu se mai trezeasca dupa ce incepi sa il diversifici Eu chiar zilele trecute vorbeam cu Nick, ca avem un copil cuminte si doarme toata noaptea fara sa se trezeasca nici macar odata, nici acum cand cu dintii care ies si o mai supara pe zi, dar noaptea Slava Domnului pana acum nu s-a trezit sa urle sa trebuiasca sa ma duc la ea sa stau sa o legan sau ceva de genul asta... si Nick m-a felicitat iar, a nu stiu cata oara, ca am avut taria de a renunta sa mai dorm cu ea in camera si sa ii mai dau san ca si ea se trezea din obisnuinta de cel putin 2-3 ori pe noapte sa suga si acum doarme fara nici o trezire... cum am mai spus, depinde si de copil dar si de mama daca poate accepta sa lase copilul sa se dezvete de a se trezi de 2-3 ori pe noapte. Nu vreau sa fac nici o filosofie din asta sau sa ma laud cu reusita mea, eu vreau doar sa te incurajez, sa iti spun ca se poate, sa incerci iar cand simti ca el ar fi pregatit... asa de rau imi pare cand aud de mamici care se trezesc de 2-3 ori pe noapte inca sau nu le dorm copii mai deloc nici pe zi si nici noaptea eu ma simt super obosita acum cand piscoata doarme de la 9 jumate seara pana la 7 dimineata fara nici o trezire, dar nu stiu cum sunteti voi mamicile care va sacrificati asa cu nu stiu cate treziri pe noapte si ziua alt chin cu adormitul puilor eu as fi clacat de mult, ca la 3 luni jumate de cand doarme piscoata singura in camera ei , deja eram super obosita si simteam ca cedez.... la mine poti sa imi faci mai orice, dar sa nu ma lasi sa dorm si sa ma odihnesc , e cea mai mare tortura si fac urat ziua daca nu m-am odihnit ok, sunt nervoasa si cu o falca-n cer si alta-n pamant Multumesc de urari in legatura cu nunta, mica mica dar ma streseaza de numa evenimentele astea, cred ca ar fi fost mai bine sa nu mai facem nimic sa nu mai am eu pentru ce ma stresa glumesc, am inceput a vorbi iar mult si prost

Ally, multumesc inca odata a rezolvat sora mea problema in Bucuresti bafta la control si sa vii cu vesti bune si schema de diversificare , fara borcanase

Pisuc, multumesc o sa trag o fuga pana la Carturesti, cred ca o sa ii placa lui Nick acolo, el cand intra intr-o librarie sta cu orele, uita sa mai iasa ca se tot uita pe toate rafturile si studiaza ...

Yvyana, nu stiu ce sa spun in situatia ta, ma gandesc poate un consult la pediatru sau un homeopat bun ar putea ajuta ? sincer nu stiu ce sa spun, poate un homeopat bun i-ar gasi "un leac" , am mai auzit de cazuri rezolvate prin homeopatie, nu stiu de ce dar mie mi se par foarte bune , pe mine m-au scapat de cateva ori de raceli si guturai si din ce am mai auzit de pe la cunostinte si prieteni si in alte cazuri mai grave decat o simpla raceala, fac minuni daca sunt prescrise de un doctor homeopat si nu luate dupa ureche , deci trebuie dozate corect si cred ca stii ca asta se face in functie de varsta, sex, activitati... Va doresc ce imi doresc si mie acum, mult somn si relaxare

Cami sper sa fie mai mancacioasa Petra azi ce Lp ii dai ? eu aici folosesc Hipp bio si numai pe asta il accepta , am incercat altele si nu vrea si pace, e foarte bun si nu e asa rau la gust ca celelalte, le-am incercat poate daca gasesti saii schimbi formula, poate ii dai Hipp bio si o sa il accepte

Roxy, tu la munte , eu la munte cu nunta, tot frig o sa fie o sa imi inghete chilotii mai ales ca rochia mea e decoltata si in fata si la spate poate tre` sa imi iau cojoc la ce frig o sa fie ca am dat de belea

MaryM condoleante pozici noi punem de picasa, contul noustru comun de la odisee... daca iti trimitem user si parola o sa te descurci sa pui pozicile?

Raluka, nu mi-ai raspuns la intrebarea de ieri, cum ai facut cu Vladut pana la urma, la cresa sau bona? sper ca oricare varianta ai ales sa fie cea mai buna pentru Valdut si voi sa fiti cu totii fericiti

Ailed, deci de aia nu mai apareai, scoala,rechizite, intoarcerea Mariei acasa.. de astea hai ca de acum nu o sa te mai plictisesti, o sa o ai iar pe maria ajutor Bafta la scoala in noul an scolar ea invata acolo la scoala de stat in croata, sau privat la scoala cu predare in engleza?

Anda15, sa va fie de bine botezul si sa va traiasca finutul Asteptam pozici cu cei 2 pitici crestinati si cu a lor mami/nasa sexy


Restul fetelor pe unde sunteti ??? ieri am strigat catalogul si vad ca degeaba nu ne mai iubiti deloc deloc

A adormit piscoata si eu tre` sa ma duc sa mai pun o tura la spalat, nu stiu de unde naiba se aduna atatea la spalat, in fiecare zi cred ca spal macar cate 1-2 masini



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

nu am cerut eu nimic...ei au ales povestea. Inca nu stiu cum s-a ajuns sa apara pozele andreei ca nu am apucat sa vb cu ea...si nici nu am cerut explicati...si-au cerut scuze de greseala si mi-au cerut poze pe care le-am trimis. Chiar nu stiu cum au ajuns la mandreeac. Poate cand inrta ea, ne spune cum a fost.
Despre toamna si mie imi place la munte la sf de octombrie cand padurea are toate culorile

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

madutza, la Londra e toamna de vreo 2-3 sapt in urma, va spuneam eu acum cateva zile ca m-am plimbat si pe trotuare deja sunt frunze galbene si in parc e senzational, iarba verde verde si frunzele deasupra galbene/maronii/rosiatice mie imi place asa dar numai sa nu fiu consemnata in casa din cauza ploii

am vazut ca au schimbat pozele la povestea Catalinei, ce frumoase sunt pozele alea, desi le stiam , parca si mai frumoase mi se par de fiecare data cand le vad dar pana la urma cum e cu povestile astea, tu ai scris la administratori ca vrei ca povestea ta sa apara pe prima pagina sau aleg ei a cui poveste apare si trimit Pm sa roage sa dati poze ? de unde incurcatura cu pozele Andreei la povestea ta? ca eu asta nu pricep, cum de s-a putut face greseala asta??


_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ioanna, cum adica sa bateti brazii vineri? Ce obicei este? ca eu nu stiu

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

ioanna, cum adica sa bateti brazii vineri? Ce obicei este? ca eu nu stiu

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


sa bata bine sa culeaga mere glumesc , e un obicei de pe la munte , stii tu , cate bordeie, atataea obicee... am mai auzit de obiceiul asta dar nu stiu pas cu pas ce si cum se face ... inainte de nunta se pun brazi la portile mirilor si a nasilor, cam atata stiu eu , restul poate ne spune Ioana

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hheelloo




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la multi ani micutilor sarbatoriti astazi!!!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

am culcat-o pe Anastasia si am intrat sa vad ce faceti. azi dimineata s-a trezit la 5.30 si pana la 7 fara am stat cu ea si i-am ascultat povestile, a tras si o cacareala, du-te schimb-o, spal-o....treaba multa pe noi in zorii zilei, apoi intr-un final a adormit si am dormit amandoua pana la 9.30.

madutza ca tot ai zis de banana....azi i-am dat si eu un pic de tot sa guste. de ce sa nu se dea acum banana? prietena mea cu fetita de 7 luni ii da de pe la 5-6 luni cica. oricum ea i-a dat multe chestii asa nepermise foarte devreme.
o sa-i mai dau si eu asa cate putin. dar ce se nu se da acum?

ioanna si la noi este obiceiul asta sa batem bradul. spor la treburi
madutza stii cum este? vin multi flacai sa le zic asa de obicei din astia neinsurati si pun brad deasupra portii, la bloc depinde unde sta ginerele, mireasa si nasii.... si se chefuieste in seara aia. asta ca sa fii antrenat pentru nunta

mary85 te asteptam mai des. ne bucuram ca sunteti bine si asteptam pozici si sa intri mai des

strumphitza da, eu am vazut ca o sa fie 16 grade sapt viitoare. dar stai ca pana atunci mai schimba astia de 10 ori vremea. am mai vazut asa...acum ziceau ca-s 20 grade si cand ma uit cu 3 zile inainte erau 15

toate mamicile.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

deea La multi ani! pentru micuta Anna , sa creasca sanatoasa si cumintica si sa va bucurati de ea.


ti-am zis, este super ca mananca legumele. sa stii ca asa cred si eu, nu
conteaza cu ce incepi ca doar poti incepe cu legumele si tot sa nu-i placa. Anastasia papa si legumele dar asa mai cu strambaturi nu cu pofta. dar le papa. cel mai mult a mancat 100.
fructe a mancat si 130.
azi de exemplu, a mancat fructe doar 80. depinde cat vrea si ea, n-o fortez desi cateodata ii mai indes lingurita in gurita sa mai pape dar daca vad ca nu si nu, nu mai insist.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:



la multi ani Petra de salo_sama , Anna Theodora de Deea99, Benyamin de danielle02




madutza, roxy a explicat exact cum e cu obiceiul batutului brazilor...

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor, la 250 ml lapte cata lamaie se pune pentru branzica? vreau sa fac si nu am calciu lactic si nu mai merg la farmacie acum, fac cu lamaie.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput