Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Roxy eu am inceput diversificarea cu terci de cereale la 10.chiar ne-a prins bine ca asa a invatat sa duca cu limbutza alimentele si sa le inghita. apoi am trecut la piure de fructe.il manca 100-120 la inceput dar nu cu mare ....si acum e la fel...sa ma vezi cum cant si ma stramb in fata ei.........cand am trecut la legume le-a acceptat fara probleme....prima masa a fost de dovlecel cu radacina de patrunjel....i-am dat 4 zile ca asa citisem sa nu schimb 4 zile alimentele noi introduse
acum nu mai procedez asa...ii dau doar 1-2 zile din alimentul nou si restul zilelor combin cu ce e ea diversificata deja..4 zile mi se parea mult si poate nu imi mai acepta mancarea
am citit ca si simonei ii pare rau ca a inceput cu fructele si nu mai vrea bb arsenie legumele....eu cred ca nu exista nici o legatura cu ce incepem....e vb doar de gustul lui bb, cred eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

fetelor pe mine azi m a apucat nostalgia si am stat sa citesc capitolele dinainte sa nasc si imediat dupa si efectiv mi-au dat lacrimile de emotie...ce activitate intensa era atunci pe forum si ce momente frumoase...imi vine sa rad cand citesc ce intrebari aveam si ce lipsita de experienta eram cand acum ma simt in stare sa dovedesc lumea...e o minune sa fim mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

dragele mele, nu am disparut.....
a venit Maria acasa, a inceput scoala... cumparaturi de papetarie, incaltaminte( haine aveam de la reduceri din iarna)... am facut papica, curat, musafiri (socrii)... si o raceala proaspata, proaspata pt. mine
Deea, esti sigura ca Andra si Anna ta nu sunt genmene? Ca au aceleasi obiceiuri,
Strumph, ce tare e Sophie!apropo si Andra tot Hipp bio papa, ne-a zis la spital ca pe studii asta e ff bine acceptat de bb si asimila
Cami, eu am o prietena care a tras muult de titi la baiat ca nu vroia formula de lapte deloc...pana la 1 qan si la trecut pe uht... incearca sa-i schimbi formula
scrish, pup.. hai sa bolim amandoua.. tu cu burtica eu cu nasul
va pup , ma duc la batistutele mele... si sa strang rufele

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna dimineata,

Remember me?N-am disparut cu totul, doar a fost o perioada super incarcata, am avut botezul pe 28 august, urmatorul weekend am botezat finutul si intre evenimente tot timpul a fost dedicat strumfului care noaptea doarme, dar ziuaaaa bobineaza incontinuu de nu mai apuc sa fac nimic.
Botezul a fost super, a iesit party asa cum ne-am dorit, cu dans si veselie pana la 4 dimineata. Alex a fost agitat zilele acelea ca toata lumea il lua in brate si el nu era obisnuit cu atata forfota, dar a trecut totul cu bine. O sa pun poze de la botez mai pe seara cand vine sotul acasa cu cardul
Am apucat doar sa citesc cateva pagini din urma legat de faptul ca bebeii nu prea mai dorm ziua. Asa patesc si eu cu Alex, nu doarme mai nimic ziua, dar il mai pacalesc ca-l duc la noi in dormitor, fac intuneric si-l pun la tzitzi si doarme, dar nu mult, cam o ora, max o ora jumatate, dar suficient cat sa ne intelegem apoi. Asa reusesc sa-l pacalesc cam de 2 ori pe zi, timp in care eu spal vase, mananc ceva si mai lucrez(ca eu lucrez de acasa), pentru ca in rest stau si ma joc cu el toata ziua.
Inca nu am inceput diversificarea, peste vreo 2 saptamani incep cu suculet de morcov si mar si sper sa-i placa.
Incerc sa mai citesc din urma...
Va pup si va doresc o zi buna

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata fetele!

sunt f obosita in ultimul timp..cristi este din ce in ce mai obositor..vorbeste (pe limba lui) tare, canta mereu, tipa , face galagie, alearga in continuu prin casa(parca nu stie sa mearga)..rade f zgomotos..ce mai..ma doare capul de atata galagie. Ma intreb cum rezista educatoarele?Sper sa rezolve al meu sot cu gradi ca ainceput sa imi fie f greu. Ma felicit ca am facut fata cand cristi rea mai mic. Daca as fi avut acum in casa un nou nascut as fi luat-o pe campii

roxy, nu am vazut Prodlacta, dar am vazut ca si Ama o recomanda mereu in retetele ei.

yvy, cred ca iti este f greu, dar o sa-ti mai revi cand vei incepe diversificarea. Si Cristi al meu cand era mic cerea de mancare la 2 ore ziua, dar am avut noroc sa doarma toata noaptea. Ai intrebat pediatru ce parere are?

strumph, multumim pt cap nou. Imi vine sa-ti mananc piscoata de piciorusele alea tinute in aer

Mary, condoleante

scrish, da, inainte sa nastem cred ca stateam jumatate de zi pe net

delia, la voi au inceput deja scolile?

anda, sa va fie de bine botezul. Asteptam pozici!

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Good morning si-o cafea

Eu am nevoie de multaaaaaa cafea si eu ca si madutza, ma simt din ce in ce mai obosita in ultima vreme sa fie de la dieta? de la alaptat ca ne papa toata energia sau ce ? Eu am sa incep sa iau cateva zile vitamine sa vad daca s-o vedea vreo diferenta ca de cum ma ridic din pat imi vine sa ma bag inapoi cu nasu` in perna

Va multumim de aprecieri , piscoata va saluta , bineinteles cu cracii in sus scuzati indecenta ca asa ii place ei sa se traga de izmene in ultima vreme, de cand si-a descoperit degetelele de la picioare toata ziua numai ar trage de ele, ca si in somn tot cu picioarele in sus ii place, sau cel putin picior peste picior

Ia sa imi termin eu cerealele, azi cu iaurt, si apoi sa vad daca prind forte proaspete si revin cu un mesaj mai lung daca mai am chef si nu m-o prinde de tot lenea, ca vad ca s-a cam prins d emine si urcat in spinarea mea am sa ies azi la aer sa ma aerisesc ca ieri a trebuit sa stam in casa ca a plouat toata ziua si infernal, parca a fost o tornada, ploaie puternica si un vant nebun

O zi buna si mai vorbim mai tarziu cand ma energizez putin ca acum numa in pat as sta si as dormita



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph, azi la noi am simtit ca incepe toamna. A plouat toata noaptea si de dimineata a fost racoare. Acum si-au revenit temp, dar se vede ca nu mai are asa putere soarele. Ploaia a fost taman buna ca m-a scutit de udat gradina

Fetele, babana se da de la 8 luni, nu? Mama nu a stiut si i-a dat Catalinai intr-o zi cat a fost la ea. Nu a patit nimic Cata, dar ma gandeam daca tot i-a dat mama sa continui si eu cu banana..sau sa mai astept?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

madutza, la Londra e toamna de vreo 2-3 sapt in urma, va spuneam eu acum cateva zile ca m-am plimbat si pe trotuare deja sunt frunze galbene si in parc e senzational, iarba verde verde si frunzele deasupra galbene/maronii/rosiatice mie imi place asa dar numai sa nu fiu consemnata in casa din cauza ploii

am vazut ca au schimbat pozele la povestea Catalinei, ce frumoase sunt pozele alea, desi le stiam , parca si mai frumoase mi se par de fiecare data cand le vad dar pana la urma cum e cu povestile astea, tu ai scris la administratori ca vrei ca povestea ta sa apara pe prima pagina sau aleg ei a cui poveste apare si trimit Pm sa roage sa dati poze ? de unde incurcatura cu pozele Andreei la povestea ta? ca eu asta nu pricep, cum de s-a putut face greseala asta??


_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Buna ziua!
Astazi avem programare la controlul de cinci luni la dna. pediatra si abia astept sa vad ce ne zice.Intre timp trebuie sa calc cateva tricouri si sa fac si cateva piftelute,apoi un dus rapid si sigur. La 11.30 vine si tati acasa de la munca sa mergem impreuna la programare, dragul de el asa tare il iubesc. Fug sa-mi beau laptele cu Nesquick si termin de calcat dar am sa mai trag cate un ochi aici pana plecam. Va pupam!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

neata!

am venit si eu sa va salut, si eu sunt cam in criza de timp zilele astea, azi am de facut curat dupa ziua de ieri, mancare si toate cele obisnuite de facut prin casa...pregatesc hainute caci sambata avem o nunta a unei verisoare, vineri suntem la batut brazii...ce mai, o saptamana aglomerata...

strumph - multumim frumos pentru urari.am vazut pozele cu strumphitza mica, e dulce tare si comica

madutza - felicitari pentru aparitia povestii nasterii pe prima pagina

alexina - felicitari pentru casuta

ally - succes la diversificare si te asteptam cu vestile bune despre bilantul de 5 lunite

deea - pup pentru mancacioasa anna

mary - condoleante si imi pare rau pentru pierderea suferita

anda - ma bucur ca a iesit botezul cum v-ati dorit si asteptam pozici

ma dus la treaba, ca acusica se face 12 si tre' sa ii dau papa gogoshicii, poate pana atunci reusesc sa fac ceva cu mancarea...

va pup pe toate, o zi minunata va doresc!


mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput