Nord Americancele slabesc/se mentin 11

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Happy New Year!

ma bucur sa va vad active!

am venit sa ma confesez! care tine sutana sa vin smerita sa va zic ce am patit?
stiti ca alerg laps pe running track la un patinoar. Ok, cei de acolo au un program in care iti notezi numele, si cate laps faci, si la luna afiseaza cati km ai facut. Si cand s-a afisat, subsemnata era cu un nr de km mult mai mic decat se astepta. Asa ca m-am dus la office, si asa am aflat ca 10 km is 40 de laps!!! eu faceam 28-30, si ma dadeam viteaza!
mama lor de mincinosi! ca pe covor scria clar 400 de metri!
asa ca saptamana trecuta am facut de marti pana vineri si luni, zilnic 40 de laps, 50 de minute...

am admiratia tuturor mosnegeilor ce merg acolo. Cel mai verde boyfriend a facut saptamana trecuta 99 de ani! De fiecare data ma intreaba cate ture am facut!
Boyfriendul 2 nu are o mana de la cot, si mana care o are, o tine intinsa sa dau five cu el cand trec alergand... Ce mai, am curtezani cu venit stabil, zile putine si ceva avere acolo! (ca-s de la o casa de batrani de aia super eleganta de langa patinoar)

ah, si Nike a avut o super boxing morning, si mi-am luat cei mai sexy pantaloni 3 sferturi de alergare, mi-i rusine sa va zic unde e buzunarul pentru ipod

gata confesiunea! sa ramaneti frumoase si optimiste! Io ma pregatesc acu de alergarea de maine neata, ca deh, am gaseala, nu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

La multi ani cu sanatate, bucurii,mult sport, mancat sanatos, tot ce va doriti!


Bravo Maru! Da sa nu ne lasi si sa pleci cu vreunul din astia prin Florida, ok? Auzi la ea, "am gaseala" asta n-o mai auzisem! Da esti tare, ce sa zic, 10 km pe zi, pai asta-i performanta, nu gluma. Cred ca tu ai suferit cea mai mare transformare in 2011, nu-i asa? Cred ca esti mandra de tine si ai si de ce!

Iselin, ma bucur mult ca esti bine si, da, ai dreptate, tinind seama de circumstante, ceea ce faci tu acum e o performanta! Bravo si mult curaj in continuare! Sa ai un an mai bun!

Diana si mie mi-ar place sa te am mai aproape, ne-am motiva amindoua, Dar asa, ne motivam virtual pe-aici.Bun si asa!

Delphin, tu esti inspiratie pentru multe dintre noi

Eu am mers la gym de doua ori sapt. asta, merg si in dimineata asta si miine dimineata. Am constatat ca daca vreau rezultate trebuie sa merg de cel putin 4 ori pe saptamina, pentru mentinere de 3 ori e suficient. Dar eu nu vreau sa ma mentin la 63kg, apara-ma Doamne!
Asa ca trebuie sa curga transpiratia siroaie
Cu mancatul m-am calmat, mananc multe salate, carne slaba, oua, iaurt slab, zacusca fara piine, iar seara dupa 6 mai nimic, sau un mar daca-mi ies ochii de foame. Sa vad acum in week-end ce tarie de caracter am mai ales ca suntem si invitati la prieteni.

Vreau sa pup pe toata lumea ce-si serbeaza ziua numelui azi: Ion, Ioana
Va pup si ma gindesc la voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

La multi ani Ioanelor si Ionilor!

Simi, multam, da, 2010 si 2011 au fost anii de transformare, in care zic eu ca am devenit femeie! Nu radeti, asa simt!

Da, asta a fost ambitia, sa fac 10 km zilnic, si i-am facut! Azi nu am iesit, am zis sa ma odihnesc, dar maine ies sigur!

Iselin, esti eroul meu, la fel ca si Delphin! Imi gasesc motivatie la voi, imi gasesc inspiratia! De fapt din cauza lui delphin m-am luat de alergat, si din cauza lui Iselin continuu!

Simi, eu te admir ca poti face atat sport diversificat la sala! io nu pot, ma plictisesc...

eu am pus ceva pounds in plus, is deja in track sa ii dau jos, mergand la munca ajuta, pentru nu prea am timp sa imi indop fata cu mancare nonstop! the job is in my way to stuff my face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:



Si voi ma motivati, caci trebuie sa tin "firma" dreapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

Maru acu' vaz (via blog) ca tu esti in toronto, si alergi si inoti. OMG. Ia-ma si pe mine, ca si eu am sunci de dat jos la greu. Iti las un mesaj pe PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

draga mea escu, eu lucrez in Toronto dar nu locuiesc acolo.
Iti trimit PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

La multi ani fetelor, la cit mai multe kg pierdute si siluete regasite.

maru mi-am luat portia de ris pe ziua de azi cu amicii tai.

Iselin si eu te admir ptr cita tarie ai avut.

Diana deja incepi munca? Succes pe noul drum.

Adriana, dragut Mos(si subtil pe deasupra) auzi cadou abonament la gym.

Simi, eu nu stiu unde zici tu ca te-ai ingrasat, in pozele Roxanei arati traznet.

Eu m-am reintors la sala azi, oficial. Mi-am facut program ptr intarirea muschilor spatelui. Oficial acum merge toata familia la sala. Denisa mai ramasese si am inscris-o si pe ea.
O sa incerc sa vad si yoga cum e, inainte faceam toate ex la maximum acum probabil ca nu voi putea. Dar macar ma relaxeaza.

La kg ma mentin la 65-66, mai pun in general in weekend dar in timpul saptaminii sunt cuminte.

Va las acum.

maru, sunt tare mindra de tine cu alergatul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Dana mi l-am oferit eu singura in numele Mosului. adica e noua sala trendy, are aparate noi si faine. La voi acolo e de mult timp, aici abia se misca. Crezi t ca puteam sa lipsesc dintr-un loc ca asta? Eu am facut cecul, dupa care m-am dus si l-am pupat zicandu-i ca-i multumesc pt. cadoul de Mos

Am fost asta seara la sala, curs de body combat de o ora si alergat 30min. Trebuia sa scot stresul din mineAM plimbat azi un client sa viziteze 4 case ca sa-mi spuna apoi ca el a vazut alta sambata dupa-amiaza cu o alta agentie si ca i-a ramas gandul la aiaSingura sansa e sa ma duc sa i-o scot la un pretz competitiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmençita spune:

calatorie, bine ai venit la subiectul nostru.Zi-ne cate ceva despre tine daca vrei.
Simi, eu n-am jnteles, nu vrei sa te mentii la 63? Pai e super bine la 63, eu zic ca nu e cazul sa te stresezi. Adevarul e ca nu suntem nicicum mutumite si vrem sa vedem rezultate repede, repede. Eu as zice ca nici nu e sanatos sa slabesti mult dintr-o data. Daca te duci la sala sigur o sa se vada rezultatele mai devreme sau mai tarziu. Eu ma mentin cu un pic de atentie la ce mananc, daca fac miscare mai dau si jos cate un pic. Tocmai am vazut ce am scris mai sus, cica am inceput incetisor sa fac miscare, merg repejor in pauza de masa .
Dana si tu esti super la inaltimea ta, sanatate cu spatele.
Eu voiam sa va spun ca mi-am luat un aparat de masaj philips anticelulitic, o fi asta bun si de slabit?
O zi buna,
Carmençita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Poate ma lamuriti si pe mine. Un covoras de yoga e identic ca unul de pilates? M-am inscris la un curs ( in ideea sa ma destresez si sa reduc durerile de spate) si nu ma lamuresc daca pot lua un covoras de yoga sau imi trebuie ceva mai specific pt pilates. Ca in magazine sunt prezentate diferit.


Revenind la subiect slabit, la mine lucrurile incep sa sune mai dramatic: 75 kg de Craciun, tensiunea luata razna si prescriptie pt pastile ( pe care ezit sa le iau inca , ca m-au ingrozit efectele secundare si dependenta care o creeaza) si ca de obicei, intoleranta la glucoza-prediabet....

Asa ca trebuie luat taurul de coarne pt mine. Incep cu atentie la mancare. Mi-am descarcat niste apps-uri pe ipod ca sa vad si eu cam cat e valoare calorica la alimente. Si am inceput sa imi dau seama de unde vin prea multe calorii. Nu radeti de mine, vorbiti cu o persoana care nu a facut in viata ei o dieta, nu stie nimic despre valoarea calorica a alimentelor. Cel mult reduceam cantitatea de mancare asa in general. Nu prea m-a interesat vreodata aspectul meu fizic. Am mult de invatat. Nu prea inteleg cum calculati valoarea calorica la produsele pe care le gatiti voi. Specifice romanesti. De ex. salata de vinete, musaca, salata beof. Nu gasesc cate calorii are o vanata coapta.... Ceva idei ?


Merci,
Mihaela

Mergi la inceput