Nord Americancele slabesc/se mentin 11

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maru spune:

deci am bagat benilyn de raceala la greu si dimineata la 8 cine era pe pista? madam me!

ieri am fost la concert la filarmonica la pranz, si m-am rugat cerului si pamantului sa stranut doar la pauze

Diana, tare greu m-am lasat dupa pe pista! Mie imi place afara, pentru ca e diversitate, ca schimb pace-ul continuu... ca nu ma plictisesc! Am zis ca pe pista ma sufoc!
Dar nu!
Suprafata e f rapida, fac 5 km in mai putin de 20 de minute, si 10 k fac in 35 de minute!
E racoare pentru ca pista e in top la un skate ring, adica e patinoar jos, sunt scaunele in amfiteatru si sus in spatele scaunelor sunt 4 lanes de alergat!
si eu respir pe gura, si stiu de ce am racit: pentru ca am zis ca nu sunt transpirata, ca deh, afara transpir si vad, dar acu eram uda in spate sii nu mi-am dat seama.
Asa ca azi, dupa cei 10 km, am mers si am schimbat bluza, si am bagat si ceai fierbinte.

mie imi place senzatia aia pe care mi-o da alergatul si in timpul alergatului (cand imi incerc vointa, asta daca nu meditez, daca nu sunt zone out) si dupa.
Apoi imi place la nebunie ce vad in oglinda!
Si ii multumesc lui delphin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Maru, abia astept sa revin la acel good feeling, deocamdata ma dor toate, fiecare miscare la gym e un efort ... E tare greu dupa o pauza mai lunga, si kg in plus.

Ieri am umblat mai mult pe afara, fi-miu alearga fara nici o treaba la patru ani jumate, la -10 grade, respira pe unde poate, nu tu galci, nimic. Si are rezistenta frate ! Acum i-a intrat in cap ca trebuie sa faca "exercise" ca sa faca muschi, ca asa a vorbit el cu un prieten de-al lui la gradinita

Azi am cam calcat in strachini la petrecere, a fost prea multa mancare pentru cati am fost si m-am sacrificat. Dar n-am mai mancat nimic de la trei, asa ca poate compenseaza

Simi, sa-ti treaca repede herpesul, si S. face destul de des de la vant, frig, oboseala.

O saptamana cu spor la slabit si sanatate va doresc,

Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Maru, vroiam sa dau un "like" mesajului tau. Felicitari pentru vointa! Eu pe covorul rulant nu fac 5 km in jumatate de ora, deci am mult de munca. Plus ca ma plictisesc de mor, dar stiu ce spui, senzatia dupa si in timp ce alergi e minunata.

Diana, pupa-l pe sportiv in partea mea!

Am emotii azi ca am pus bradul ieri si azi pisica se va ocupa de el pina deseara cind ajungem toti acasa! Tot ce sper e sa mai gasesc bradul in picioare si pisica in viata!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Mai trec si eu pe aici sa vad ce mai faceti.

Eu nu mai am nimic de pierdut acum, am ajuns unde sunt confortabila in sensul ca nu ma trag prea rau la fata. oscilez intre 64-65 kg. Acum as vrea sa ma mai tonific un pic ca se vede lipsa antrenamentului.

Dar am cedat abonamentul meu lui Edi de indata ce a facut 16 ani. Ce inseamna sa fii tinar si sa ai vointa, dupa numai 2 luni de mers arata super. Si 6 pack si muschi la brate, ii arata la toata lumea

Eu am primit ok de la neurochirurg saptamina trecuta, dar nu am sa mai pot alerga vreodata Am voie sa merg pe banda, sa fac biciclete si greutati ptr partea de sus. Am sa revin la sala, imi voi face un program mai ptr astia cu probleme si asta e. Avind in vedere ca ma gindeam ca e fini ptr mine sala, inseamna tare mult si atit cit am voie.

va pup pe toate si va urez sa vi se implineasac toate dorintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Diana, nu te lasa! o sa dureze pana nu mai doara, din pacate.
Am avut o discutie f interesanta cu Dr Barlow, el alearga 15 km dintr-o suflare, afara. Mi-a zis ca durerea e normala la efort, ca nu e ceva fun sa alergi atatia km.
Ca in acelasi timp, cartilagiile se regenereaza, si sa am grija ca incaltarile sa fie specifice de alergat, cat de cat performante.
Ca e totul about the ass, (cat am ras aici cu el) sa imi iau pantaloni de aia mulati care fac fundu sa arate bestial, si sa alerg fiind constienta ca toti il admira :)
Sa nu ma las, ca e pacat...

Simi, eu nu pot alerga pe treadmill, sincer, tre sa am o tinta, o schimbare de pace, nu stiu cum sa zic! Asa ca poate pe treadmill nici eu poate nu fac 5k in 30 demin, stiu ca afara pe asfalt ii fac in under 30, iar pe pista, nu mai zic, ca deh, e suprafata de viteza...

Dana, trebuie sa cauti un sport care sa iti placa. What about swimming?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Eu din octombrie nu am mai facut sport serios. Adica merg o data pe saptamana la self-defence si atat. Nu am tiiiimp! Dar va sustin!
Aseara insa eram super stresata(Seb a plecat in vacanta in Ro) asa ca am sfarsit la sala. Un curs de body-combat si ceva aparate.
Sper sa ma duc mai regulat.
Sper!
In rest, bravo celor care sunt consecvente, bravo celor care incep si bravo celor care vin de departe, cu probleme de sanatate invinse! Incet, incet, va fii bine. Si mersul rapid e u sport Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Va urez un Craciun fericit alaturi de cei dragi!










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Cum stati dupa Craciun ?
Me, lousy ... n-am slabit un gram, daca incerc sa ma uit la "the bright side" e tot bine ca nu m-am ingrasat :)
Regim cu calorii numarate n-am putut, n-am gatit ca sa nu ma tenteze, dar am tot primit cookies si "cocolate" cum zice Sonia, pe care nu le-am putut lasa doar copiilor si sosului.
Cu sportul sa zic ca stau mai bine. Am fost saptamana trecuta de trei ori la muscle toning, cred ca am cam exagerat, ca am fost si in acea perioada a lunii si dupa sedinta de haltere de vineri (nu stiu cum am ajuns acolo, ca pe orar scria "Y bar") am avut o hemoragie cam aiurea.
Dar luni, a doua zi dupa Craciun, am alergat 45 de minute !!! mai batraneste asa (mi-am gasit o babuta "iepure" si dupa ea m-am tinut pana a batut gongul de 45 de minute) dar am alergat fara oprire.
Asta inseamna ca sunt pe drumul cel bun.
Febra musculara am avut si am in continuare, dar asa imi trebuie, ma face sa simt ca mai am cate ceva pe sub sunculite.

Fundul ala bombat de zici tu Maru la mine a ajuns ca la negrese, am pus si cateva degete de osanza peste muschii aia de-i lucrasem asta vara ... Vorba unei profe, if you don't use it, you lose it

In seara asta n-am putut sa mai merg la alergat, am copiii acasa si ne bucuram de vacanta. Dar am facut un program de aerobic pe care l-am cumparat din Ro, pe DVD, si mi-a mers la suflet, asa mi-a amintit de timpurile cand faceam aerobic in Ro. Stilul e diferit fata de aici, acolo se lucreaza mai mult talia, aripioarele, partile mai feminine, fata de aici unde se merge mai mult pe tonifiere si majoritatea arata ca niste atlete. Oricum, uitati aici o parte, nici nu mai am nevoie sa ma duc la sala, am deja companie :)

http://youtu.be/iP8c4aMTx0U

Noapte buna si spor(t) in toate ! Sa ne scriem cu bine la Anul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Fost si eu la sala, ca am primit cadou un abonament la noua sala din sat
Ce sa zic, cand aud de 20 min 5km si 35min 10km, ma ia cu ameteli!

Deocamdata testez tapis-ul roulant de la sala si cursurile. Azi am fost si eu la renumita Zumba. Nu-i nene de mine. Eu nu am muzica in sange, eu gasesc ridicol rau de tot sa te tzatzalesti acolo, ce e dansul din buric?
Am ieist de acolo, dupa o ora de curs si m-am dus pe banda de alergat, ca sa simt ca fac ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Si eu la raport: N-am nimic de raportat Macar am avut bunul simt sa nu ma ingras, ca de slabit nici nu poate fi vorba pina luni. Asta asa, ca sa vedeti ca simtul realitatii nu m-a parasit in totalitate.

Delphin, asa simt si eu la Zumba, ca in afara de faptul ca-ti dezvolta calitati de dansatoare la bara, altceva...nimic. Asa ca tapis-ul e prietenul meu, plus cursurile de boot camp, de TRX, ceva in genul. Aseara am fost la boot camp, la sfirsitul cursului, cam 10 minute facem greutati. Eu eram cu cele de 10lb, un nene linga mine cu cele de 8lb, el rosu la fatza si pufaia ca locomotiva, m-a intrebat la sfirsit cum de reusesc. V-am zis ca am niste brate de halterofila, problema e posteriorul ca nu scade nici chipGata, destul cu laudele si lamentarile!

Ma duc si azi, acum de dimineata si cu asta inchei anul asta cu succes.Pot sa spun ca m-am tinut destul de gym in 2011, mai ramine sa maninc si ca un om nu ca o fiara si atunci pot sa spun ca am reusit!

Va urez un An Nou cu santate, bucurii, succese, tot ce va propuneti sa realizati si sa nevedem cu bine in 2012!

Mergi la inceput