Nord Americancele slabesc/se mentin 11

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Adriana sunt tare mindra de tine!

Iselin, as da LIKE la mesajul tau daca as putea. Ai atita dreptate. Si eu ma trezesc acum in fiecare dimineata si ii multumesc lui Dzeu ca sunt sanatoasa, ca ma pot da jos din pat si merge la servici. Te pup si sa revii asa cum ai fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Bravo Marule! E ca si cum ai alergat si pentru mine.

Dana, multumesc, dar serios, o multime de lucruri simple le-am realizat dupa, ma refeream, cum ai intuit, la a te bucura si a profita de ce e simplu si frumos, calm si dulce. Doar ca e un gen de intelepciune pe care l-am achizitionat cam tarziu

Vine iarna fetelor! Nu ca a inceput deja sa ninga, ci pentru ca functioneaza caldura in toata casa!!!

Un rest de saptamana super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

buna fete frumoase!
cum eu nu mai am nevoie sa slabesc, doar sa ma mentin,as dori ca una din voi sa preia subectul si sa il mentina activ pentru fetele care au nevoie de incurajari!

iselin, am alergat si pentru tine. Am redescoperit placerea de a alerga. Am constatat ca am nevoie de starea aia de meditatie care o ating dupa primul km ( care il urasc cu toata fiinta mea).
Am marit distanta, am alergat si vineri si azi peste 8 km, si ma simt excelent.

Vine iarna, si avem tendinta de a manca mult mai consistent. Aveti grija de voi!

cine preia legatura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Maru am preluat legatura

Am de pierdut 7 kg pana pe 9 ianuarie. 7 kg care s-au pus in trei luni de nemiscare si mancat junk food fara nici o noima, ma mir cum ma mai suporta corpul asta. Sper sa fi meritat sacrificiul, inca nu stiu, aflu in ianuarie rezultatele.

De maine, regim pe minimum de calorii, reinceput usor miscarea ca ma simt tare ruginita.

Cine se mai baga la regim de sarbatori ? La mine nu e prima data cand tin regim de sarbatori, si oricum n-am de ales. Dupa ce am slabit in vara mi-am aruncat toate hainele "de grasa", tot ce am e acum marimea M, care tipa pe mine, si din ianuarie incep serviciul, deci TREBUIE sa slabesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Diana, cu bucurie!

eu continui sa alerg, acum alerg confortabil 11 km.

probabil ca o sa tin cu tine o dieta de sarbatori, dar la mine dietele is in cantitate, nu in ce e in farfurie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Bravo ma belle! I'm very proud of you!!! xxx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Ma alatur voua, dragelor, cu dieta de sarbatori.
Nu stiu ce s-a intimplat( adica mint, stiu, bineinteles ca stiu si mi-e rusine sa recunosc)dar m-am bazat pe faptul ca daca merg la gym si innebunesc acolo de 3-4 ori pe saptamina am voie sa maninc orice si in orice cantitate. Ei bine, nu-i asa, m-am ingrasat, asta vara aveam 58-60 kg, acum am 63kg. Erau sa-mi iasa ochii din orbite ca la melci dimineata cind m-am cintarit.
But, I have a plan Planul suna asa: redus portiile, ca tine Maru, redus la minim carbs-ii si nimic dupa 6 seara ( exceptie marti seara ca am party de Noel la clinica, here we go)

Dar stiti care-i partea tragica, din cauza gym-ului hainele mele stau mai bine pe mine ca atunci cind eram mai slaba, asa ca nu m-am ingrijorat pina acum, dar deja la 63 de kile sint ingrijorata.

Deci subiectul e revigorat, promit sa vin aici sa va spun ce rezultate am odata pe saptamina. Acum plec la gym. O las mai moale cu musculatia, (am niste brate de Argentina Menis la aruncarea discului) si ma apuc eu frumusel de cardio. Alerg, sar coarda, spinning, stepper pina cad lata ca nu se mai poa'

Pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

simi, nu e tragedie... ori sa se duca repede cele 10 pounds...

eu am fost azi la alergat si... am racit! Stranut ca o mitraliera! nasu e ca a lui rudolf. Credeti ca ma las? maine is pe pista din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Bravo Maru !
Eu am fost ieri la alergat, am zis sa nu ma arunc din prima la alergat, dupa trei luni jumate de pauza si bine am facut. Am mers sustinut 15 minute, m-am simtit ok si am zis sa incerc sa si alerg. Am reusit sa alerg doar 8 minute si am revenit la mers ca-mi iesisera ochii din cap ca la melc si pulsul o luase inaintea mea ... Am mai mers inca 15 minute si m-am carat acasa tare dezamagita.
Dar vorba lui Maru, nu ma las, de luni sunt din nou pe pista. Marti joi si vineri am program de toning la gym, I'll be there !
Imi place in perioada asta la gym ca e mai liber, din ianuarie se aglomereaza ca isi incep iar toti "resolutions" dar pe majoritatea nu-i tine mai mult de o luna.

Cum iti place Maru pe pista ? Eu vara asta am enjoyed alergatul afara, am fost cam stresata de trafic si de ce se petrecere in jur, mai ales in Romania, dar m-am obisnuit pana la urma.
Cu racitul, mie mi se intampla asa daca alerg iarna afara. Cred ca am incercat de vreo doua ori dupa ce l-am nascut pe Victor si de fiecare data m-am ales cu galci. Dar la mine e din cauza ca nu pot sa respir doar pe nas. Si daca incerc sa ma concentrez sa respir numai pe nas, obosesc mai repede.

Simi, welcome to the club ! Bine macar ca-ti vin bine hainele, cum zice Maru, cu un corp fit se dau mai usor jos kgle. Eu cu aceeasi greutate de acum, pe care o aveam in primavara, dar mers la gym periodic nu aveam formele de acum, care sunt rubensiene de-a dreptul

Cu regimul stau bine, tot ca voi, redus calorii per total si carbs mai mult dimineata, ciudat dar chiar imi ajunge ce mananc. As vrea totusi de luni sa numar calorii, macar o saptamana ca sa reintru asa intr-o rutina.

O sa ma cantaresc duminica viitoare sa dau raportul,

Spor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Fost ieri la gym, la o clasa de aerobic. Buna treaba, am transpirat intens, n-am mai avut chef de alergat dupa. Azi schimb planul, o sa alerg inainte o jumatate e ora, dupa aceea am o clasa de TRX. Sper sa nu mor pe-acolo!

Maru, sanatate multa! Biata de tine, cu nasul siroaie chiar acum de sarbatori. Te pup! Eu am un herpes pe buza de sus monstruos, zici ca m-a intepat viespea, dar cui ii pasa?

Diana, spor la toate, eu stiu ca tu ai o vointa de fier, asa ca stiu ca vei reusi. Si mie imi place la gym in perioada asta, la cursuri suntem 3-4, e ca si cum as avea cursuri private.
Va pup de la distanta ca de-aproape nu ati dori sa va ating daca m-ati vedea!

Mergi la inceput