Laparoscopie 19

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

fetele la ce noroc am eu bineinteles ca deja am bifat prima zi de intarziere...si de chin of, abia astept sa imi vine sa incep ovamitul si sa (sper)fac anuntul luna viitoare :-)

---------------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

fetele ce ma fac ca nu mi-a venit nici azi dar in schimb ma omoara sani , sunt umflati de zici ca am silicoane si ma dor de mor , nu suport nici bluza pe mine mine
mai stau pana luni daca nu isi face apariti ma duc la dr la ora 14
lunea este la giulesti ...?!
cine a mai patit asa ....sa intarzie dupa laparo ? la mine trebuia sa vina pe 14

------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Daca pocnesc sanii, eu zic ca pana luni iti vine.
Da, este si luni la ora 14 dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

multumesc lavi ,
ma duc luni (eu sper sa nu mai vina dar.....)

-------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Daca ai reusit sa misti ceva in zona cu 2 saptamani in urma poti incerca un test inainte sa mergi la dr, barem sa stii cu ce problema mergi

Oricum ar fi eu iti doresc bafta multa!

(Eu am intrerupt AC cu o luna inainte de laparo. Prima luna de intrerupere mi-a venit la 26 de zile, luna cu laparo la 28, luna urmatoare la 27 si apoi a tot oscilat 27-32 ba chiar o data si 35 pana am ramas gravi. Deci as zice ca nu a iesit prea mult din "range" in luna cu laparo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

da, am prestat chiar de 2 ori ;-0 , o sa incerc un test luni , acum ar fi prea devreme
ar fi super sa fiu gravi cu toate ca......as fi avut sanse sa castig la loto decat sa raman in luna cu laparo
ai luat AC ? nu inteleg....de ce ai luat daca voriai copil/ a fost tratament?

-----------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Eu sunt la a 3-a sarcina - al 3-lea copil. Dupa fiecare din sarcini am luat AC, oricum dupa bb2 nu voiam bb3, ideea mi-a venit mai tarziu. Fetele mele au una aproape 10 ani si una 6 ani. Eu n-am avut probleme de fertilitate, am facut laparoscopie anul trecut pentru ca am avut un chist suspect care putea fi cancer si dr a zis ca nu crede ca e dar nu poate fi sigur asa ca e de preferat sa-l scot. Dupa laparo am luat decizia finala sa fac bb3, vreo 2 ani am tot stat la indoiala, dar a fost un eveniment care m-a facut sa ma gandesc mai mult la viata mea.

Cu bb3 am ramas dupa vreo 6 luni de incercari, fara sa fie vreo problema. Pur si simplu atat a durat, n-a iesit din prima. De ce? Nu stiu.

Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

lavi , fetele cum au primit vestea ca vor mai avea o surioara?
chiar sunt curioasa de raspuns , sunt maricele deci sunt convinsa ca au avut ceva de spus
mai bifez o zi de intarzere , daca fac test maine oare este prea devreme? hai ca o dau in paranoia , nu am cum sa fiu , nu am....nu?!
nici nu o sa mai dorm la noapte , mai bine nu imi spuneai ca este posibil lavi
fetelor care va intarziat dupa laparo ...la apel ...ca eu deja ma gandesc aiurea.....
ultimul Cm a fost pe 17 noiembrie si pe 28 noiembrie am avut operatia, am cm la 28 zile fix , dupa calculeele mele trebuia sa vina pe 14 decembrie ,
cine a mai avut o intarziere asa mare dupa laparo ?

am editat pt greseli


------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

m-am lamurit fetele, am facut test si este negativ
nu stiu ce sa fac...sa astept sa vina sau sa merg la dr ?

0------------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
macarie draga mea eu prina luna dupa laparo am avut cm la 25 zile cum aveam si inainte de interventie si a doua luna tot asa , iar a 3-a luna mi-a venit la 35 de zile iti dai seama ce fluturi am avut la intarzierea asta...insa a venit si de atunci a venit in fiecare luna
deci calm ca vine si daca nu vine poate e mai timid testu , eu oricum dupa intarzierea aia de 35 zile am luat 3 luni de ac-uri, asta la indicatia medicului, pt a mai linisti endometrioza.dar iti zic ca au fost aur in reglarea ciclului si a ovulatiei, faza e ca mi s-a dereglat dupa stimulari iarasi acum astept surprize....
te puuup si bafta , totusi mergi la doc sau macar suna-l!

Mergi la inceput