Laparoscopie 19

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

cred ca pana la urma ma duc la spital ca tot nu mi-am revenit, sangerarea sa oprit de tot doar dimineata a revenit foarte putin,
dar inca nu pot sta in picioare , jos , ma doare extrem de tare , am 5 laparo si niciodata nu a fost asa, parca ma taie cu cutitul asa rau ma doare
LAVI sune-mi te rog , la ora 14 este dr ? eu numai dimineata am fost la el , la ora 14 nu mai este la planificare , unde il gasesc?


-------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Macarie - dupa ora 14.00 il gasesti in spital la internari.
cum intri in spital, in partea dreapta. chiar la intrare este o doamna cu ziare si reviste - dupa ea.

vezi ca intra intai gravidele, apoi lehuzele si apoi restul...fa ceva sa intri mai repede ca altfel stai ceva timp sa astepti
multa sanatate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
jaguar nici la tine n-a venit barza....offf o depravata, eu nu prea o mai astept, mi-am facut amh-ul si sunt cam varza
nu mai am chef de analize, dar am in minte o schema si pana nu o fac ma tot gandesc, sper totusi la o spermograma si parca as face o histeroscopie si poate inca o laparoscopie....aaaa si analizele de trombo, deci inca ma roade speranta de bebe pe natural....
macarie iubita esti campioana 5 laparo...iuhuuuu, imi pare rau pt sangerare si dureri, eu n-am avut mare branza la interventie nici dureri si nici mari sangerari doar putin si albastru de la testu pe trompe....insa la aproape o satpatama de la operatie am avut o zi de dureri urate si n-au trecut decat cu somn si odihna...
las ca parca te vad in ianuarie cu beta mare si cu gemenute...orcium ce-ti doresc tie , doresc la toate care n-au reusit sa-si tina in brate
va puuup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

xdidi, esti nebuna soroo , gemenute?! auziti fetelor ge imi doreste ....pai zi si tu gemeni ca daca mai fac inca 2 fete fuge barbatamiu de acasa....lui nui fac nici un baiat ??
5 laparo una cu reusita maxima (o fetita) dar parca asta este cea mai rea, sau de unde ma curatat foarte bine?! luna asta am ratat prestarile chiar daca am ovulat abia la 2-3 zile dupa operatie nu am putut face nimic de durere , chiar imi pare rau ca era totul proaspat si poate se lasa cu ochisori , dar la ovulatia de acum din decembrie care cade chiar in ziua de craciun.. , apropo o sa iau si niste ovamit asa ca ...adevar ai grait cu gemenutele :-))
bccami, in dreapta este camera de garda, sigur este dr acolo? vb de dr ION IONUT in mod special

----------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

MACARIE, da, a zis bine Cami, sigur este acolo, in fiecare zi in afara de joi, la camera de garda incepand cu ora 14. astepti in holul unde vinde tanti ziarele. la internari. Din cate stiu eu prioritate au lauzele, pentru ca au bebelus mic acasa care trebuie alaptat (dar lauze vin mai rar), apoi gravidele, apoi restul. Dar tu ai putea sa vorbesti cu celelalate fete care asteapta sa le spui ca esti proaspat operata si nu te simti bine, sa te lase in fata lor.

Didi, multa, multa bafta iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

MACARIE cum te mai simti? Ai ajuns la dr?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleLi spune:

Hello fetele,
eu mi-am mai revenit, am fost cam obosita dupa primele 2 saptamani cu bebelusky acasa + depresie cu plangaceala ca n-am lapte pt ea
Macarie cum a fost la doc? ai facut 5 laparoscopii? eu am 2, una pt trompe si una pt scos colecist si mi se pare ca am burtica ciuruita si peticita cu o gramada de cusaturi ; cusatura de la buric mi-a facut probleme in ultimele luni ca nu s-a intins bine si ma ustura, cu tot cu dat cu crema non stop


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

of, fetelor nu am reusit sa ajung la doctor, sangerarea sa oprit dar durerea....doamne nicidata nu ma durat asa de rau ...sau am imbatrinit eu , este groaznic , parca imi baga cineva un cutit i ovare si il invarte , azi a trebuit sa trag masina pe dreapta ca nu mai puteam nici sa respir de durere.
in mod normal pe 14 imi vine CM -ul , o sa astept sa imi treaca si ma duc , sper doar sa nu ma intarzie ca sa imi prelungeasca chinul ,
eu nu mai stiu , dupa laparo intarzie cm-ul? spuneti-mi ca nu ...
mai vroiam sa va intreb cum sau purtat cu voi dr si asistentele ? cu mine au fost foarte atenti si super toti ....anul trecut nu a fost chiar asa sau acum 2 ani cel putin eram convinsa ca ma vor lua si la bataie la un moment dat , deci ...chiar sunt curioasa ce ia facut sa se schimbe , ca personalul este alcelasi ....

------------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

MACARIE, mie nu mi-a intarziat CM-ul dupa laparo. Toata lumea s-a purtat frumos acum un an, poate dr Cristescu la colposcopie a fost cam grabit.

Nicole, si eu imi fac probleme ce va fi cu cusatura de la buric pe finalul sarcinii. Cu ce crema te-ai dat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleLi spune:

hello fetele
macarie, la mine cm a venit mai repede cu o zi fata de cand trebuia dar la mine mereu venea cand avea chef, nu cand trebuia ; sa vedem acum dupa nastere daca se modifica ceva cu venitul asta la timp sau nu
lavi, de cand a inceput sa creasca burticu m-am dat cu ulei de migdale de la plafar si cu crema antivergeturi seara iar in timpul zilei cand ma ustura cusatura dadeam si cu ce crema aveam la mine dar nu te speria ca n-a durat mult...acum spre sfarsit, prin sapt 30 ma ustura, cand a ajuns cusatura exact pe marginea buricului si la mine taietura asta e rotunda, pe marginea buricului, cealalata e perpendicular si n-a durut deloc
eu in ianuarie trebuie sa merg la doc la controlul de 6 sapt si mi-a zis sa ma gandesc ce metoda de contraceptie imi convine...si habar n-am ce sa-i zic , ce ar fi mai bine si sa fie usor pt ficatel

Mergi la inceput