Laparoscopie 19

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

eu intotdeauna l-am avut fix la 28 de zile si cu stimulalri si fara
, am mai facut laparo si nu mi-a intarziat ca acum
nici azi nu a venit , dar nici la doctor nu am reusit sa ajung
sani pocnesc si ma dor in continuare , si alte inchipuiri bineinteles
poate reusesc sa ajung maine .....ce tare ar fi sa fiu ...super cadou mi-ar face Doamne Doamne .....
-------------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Macarie, mi-a amintit acum: dupa laparo l-am intrebat pe dr ce se va intampla cu menstra urmatoare, el mi-a zis ca e posibil si sa-mi vina la timp si sa intarzie.
Probabil ca faptul ca ti-a umblat pe acolo ti-a dereglat ovulatia si probabil a avut loc mai tarziu, asa ca e posibil si sa-ti intarzie si sa fi prins ovulatia si sa fi ramas gravida mai tarziu si asa s-ar explica faptul ca inca nu se pozitiveaza testele. Eu as mai face cate un test din 2 in 2 dimineti de exemplu, pana vine ciclul sau pana se pozitiveaza.
Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

buna fetele, nu am mai intrat ca am fost prinsa cu treburi multe....
deci , am fost la gr pana la urma in ziua 6 de intarziere , sperm sa fiu graviduta dar....nu , dr mi-a dat erefam , 7 zile , mi-a zis ca dupa ce le opresc ar trebui sa vina in 2-3 zile , daca nu vine sa fac test. am luat prima pastila seara si dupa 30 minute am avut o hemoragie de am zis ca se sfarseste lumea , acum sunt in ziua 10 si astept ovulatia
poate reusesc luna asta ....
lavi cum iti este , bebelina este bine?

-----------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Macarie, spor cu ovulatia!

Eu sunt bine, multumesc de intrebare, am deja 21 de saptamani si astept cu nerabdare eco morfologica peste cateva zile.

Un an nou minunat sa aveti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleLi spune:

buna fetelor, La multi ani si un an 2012 cu sanatate, noroc, bani si fericire...eu si sotul speram la un inceput de 2012 cu putini colici
Lavi sarcina usoara in continuare si daca ai timp zi si mie in ce consta la doc controlul de 6 saptamani? m-a chemat acolo in spital jos la intare...si asta e ultima intalnire cu el sau nu?
Macarie...bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

lavi bafta multa la eco , sa iasa perfecta
barza ma ocolit luna asta, dar a venit la sora mea care o asteapta si ea de cativa ani buni
eu am avulat acum 2 zile dupa calcule , sper , peste 2 saptamani , o sa fac test sper sa fie pozitiv
acum am o intrebare pe care am pus-o si la urgente
sora mea teoretic este in 6 saptamani dar nu sa vazut embrionul la eco ci doar sacul , dr a zis ca ar fi normal ca este cam mica sarcina si a rechemat-o peste 1 saptamana , dar sunt niste emotii cat casa....voi ce parere aveti ?

--------------------------------------------------------------------


Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Macarie felicitari surorii tale!
Da, la 6 saptamani e foarte posibil si normal sa nu se vada embrionul, sa stea linistita si sa mai astepte inca o saptamana cum i-a zis dr si sa mearga atunci sa-l vada.

Nicole, la controlul de 6 saptamani se face control obisnuit gineco, cu valvele, tuseu si eventual eco si se discuta contraceptia. E ultima intalnire cu dr in ceea ce priveste sarcina. Un an minunat sa aveti!

Eu am fost azi la eco morfologica de 22 de saptamani, domnisoara mica din burtica e foarte bine. Sunt tare bucuroasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleLi spune:

hello,
Macarie, felicitari surorii, zi-i sa nu-si faca griji ca e prea devreme, la mine a fost si mai tarziu din cauza ca a fost ovulatia tarzie si abia la 7 sapt s-a vazut saculetul si la 8 sapt si 2 zile embrionul
Lavi felicitari pt domnisorica mica si mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

sa mai linisti acum fetlor , si abia asteapta eco .
Lavi , am vazut ca ai inceput sa te interesezi de carucior ....ce repede mai trece timpul !!
o sa nasti normal sau cezariana ?
nicoleLi cum stati cu colici?

----------------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Macarie, da, am avut eco morfologica si mi-am zis ca daca iese totul bine incep incet-incet sa ma interesez si sa-mi cumpar lucruri, sa stau linistita ca le am si daca DF nasc mai repede sa nu-mi mai bat capul cu achizitiile.
Primele 2 fete le-am nascut normal, sper sa reusesc si de data asta. Chiar nu-mi doresc nicicum cezariana, decat daca se pune problema de salvat viata mea sau a bebelusului. Macar pentru motivul ca la 3-4 ore dupa nastere esti "up and running", poti merge pe picioarele tale la bebeu, la alaptat, dupa operatie o noapte bolesti prin terapie intensiva si abia a doua zi poti merge sa-ti vezi copilul, mai ales la Giulesti unde nu ti-l aduce nimeni la ATI. Sunt si alte motive, asta e unul dintre ele.

Bafta multa si mai ales rabdare surorii tale pana saptamana viitoare! Si tie

Lavi 22+

Mergi la inceput