Laparoscopie 19

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicoleLi spune:

Buna fetele,
ne-a mai trecut coliceala, ne tratam cu infacol, bonisan si gripe water, nu mai urla asa rau, s-a imprietenit cu suzi si cu uscatorul de par , mi-a mai zis cineva s-o pun pe masina de spalat si sa dau la "stoarcere", o sa incerc si asta dar speram sa nu mai fie nevoie pt ca deja azi am inceput a opta sapt si in sapt 6-8 ar fi maximul
Lavi, eu pe vremea cand eram burticos, ma uitam la carucioare cu suspensii cat mai bune la roti, ca ma gandeam sa fie cat mai "lin" plimbatul; darrrr lui muf al meu ii place prin gropi si pe piatra cubica iar in casa pun ciorapi si papuci pe jos si trec cu carutul peste ele cand ne leganam ca sa adoarma ; in leg cu giulesti ai dreptate, asa a fost la mine...operatia a fost intre 11-12, restul zilei si noaptea am stat la ATI apoi ziua urmatoare pe la 6 dimineata mi-au scos sonda si m-au mutat in salon si primul alaptat la care am ajuns a fost cel de la ora 3; cu urcatul si coboratul pe scari a fost greu pt ca muficu a fost cazat la prematuri la etajul 2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Nicole, ma bucur ca i-au mai trecut fetei colicile, cam 3 luni dureaza maxim, stiu ca acum pare mult dar sa vezi ca vor trece repede. Alaptezi? Daca da, bei cumva lapte de vaca? Daca da, incearca sa-l scoti din alimentatie (doar laptele proaspat, iaurtul si branzeturile sunt OK), s-ar putea sa aiba intoleranta la lactoza - laptele de vaca mancat de tine.

Eu la nasterea nr 1 am facut o complicatie dupa nastere - hemoragie mare si am nascut pe la 16, dar mi-am petrecut noaptea sub supraveghere in sala de nasteri si abia a 2-a zi am ajuns in salon si apoi la bb pe la pranz si a fost tare rau, m-am simtit de parca picasem din luna, la bb2 mi s-a rupt apa la 3, m-am internat la 5, am nascut la 10:15 si la alaptatul de la ora 15 am fost deja pe picioarele mele la datorie si tare bine a fost, m-am conectat mai repede cu ea. Tare mi-ar surade o nastere asemanatoare cu nr 2, Doamne ajuta! ce sa zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleLi spune:

N-am avut lapte deloc, am plans de oftica si eram suparata rau dar mi-a trecut, merge si cu lapte praf, a crescut bine...acum are NAN 1 iar la inceput a papat PRENAN pana a facut 3,5kg; era happy doc pediatra la controlul dde la o sapt dupa iesirea din spital, luase 300g

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Asta este, mai exista si persoane care nu au lapte deloc, nu poti sa te pui in cap. Daca sunteti doar pe lapte praf nu am alte idei contra colicilor in afara de ce faci tu deja si eventual sa schimbati laptele sar nu stiu daca e i idee foarte buna. Mai sunt niste picaturi bune dar scumpe, Colief, in caz ca e vorba de deficit de lactaza. Restul preparatelor anticolici sunt cam cu efect placebo pt parinti.
Bafta, hai ca nu mai e mult si vor trece!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

eu am hranit-o pe fetita mea cu humana si nu a avut deloc colici
am mai avut niste prieteni care tot cu humana au hranit fetita si la fel nu sau plans de colici .
sa fie vreo legatura
eu pe 17 o sa fac test , am niste emotii dar parca sunt convinsa ca sa iasa testul negativ , cred ca am facut la viata mea cel putin 100 de teste si doar de 4 ori am vazut pozitiv , cam aiurea pt psihicul unei femei care vrea sa fie gravi ...nu?!
abia astept sa incep sa imi fac si eu griji de carucior si patut si toate cele :-)
deocamdata imi fac griji pt al surori
lavi este super ca incerci sa nasti natural , sa te ajute Dumnezeu
nicoleLi , cu feonul ncalzesti burtica? este prima oara cand aud , noi nu am avut nevoie dar nici n mi-a trecut prin cap

--------------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleLi spune:

buna fetele,
mac, da, asa folosim feonul, dau pe prima treapta ...merge din cand in cand; cateodata nu merge niciuna din toate smecheriile astea si adormim plangand ; abia asteptam sa treaca perioada asta, sa vina primavara si sa fie mai cald afara ca sa o mai pasam si bunicilor macar cate un wk din cand in cand sisa ne aerisim si noi neuronii ramasi intregi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
macarie bafta sa fie +, dar gandeste-te ca totusi esti norocuasa ca ai8 vazut si de 4 ori +....eu n-am mai numarat testele de sarcina facute...aveam luni cand la alea de ovu imi dadea gratuit de sarcina si ce crezi ca nu-l faceam?...normal parca aveam o placere sadica sa vad cum iese negativ....si stai sa-ti zic una tare intr-o luna la ovu' am facut si de sarcina si a iesit slab pozitiv....si era fals pozitv ca am facut sure check imediat dupa...deci asta e tare...
si sa-ti zic pana unde duce la mine prostia luna asta mi-a fost rau in jurul ovulatiei si ca sa fiu sigura am luat teste(care au iesit+)...si ghici ce au test de sarcina atasat, ma manaca degetele...
lavi sanatate in continuare si multa energie dupa ce nasti
va puuuup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

MACARIE si Xdidi, pentru variatie ca sa zic asa, va propun sa va faceti test numai daca va intarzie ciclul binisor.
Si eu am facut cateva teste asteptand bb3 (vreo 6-7 luni a durat sa raman) si zau ca fiecare test negativ a fost foarte deprimant. Pentru bb2 tot vreo 7 luni am incercat si aveam o rabdare de fier atunci, primul test l-am facut la o saptamana de intarziere.
E foarte greu sa te detasezi, stiu. Dar cum ziceam, pentru variatie, incercati sa va detasati si relaxati.

Didi, multumesc tare mult de urari, mare dreptate ai la faza cu energia. Noroc ca am si acum energie din plin si multumesc lui DD ca am o sarcina fara probleme si pot sa ma ocup de restul responsabilitatilor mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

ei lavi eu nu am gand ca voi vedea vreo data dublu pe test de sarcina.....si daca imi intarzie o saptamana deja ma bag in butoi ca eu am analize de menopauza precoce , deci...si cand vine e semn bun pt mine.
acum ma rog sa-mi iasa niste planuri si cu mult ajutor de la Dumnezeu poate la anu' o sa am si eu un gansac!
va poooop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

lavi pt variatie as putea sa rezis cu testul pana in ziua in care trebuie sa imi vina :-))) sa nu il fac mai devreme
sunt atat de nerabdatoare .....mai am 4 zile deja sunt cu termometru langa mine
xdidi amvazut de 4 ori dar doar o singura data a fost cu realizare
sa zic si eu una tare ......inainte luam si eu teste de ovulatie si nu stiam ca sunt 3 + un test de sarcina si il faceam ca pe test de ovulatie :-))) doamne ce capcauna
ai incercat cu fiv?

-------------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput