Laparoscopie 19

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

MACARIE ce mai faci,mai rezisti?
Ce mai face sora ta (sau cumnata, scuze, nu mai retin)? L-a vazut pe bebe?

Tin pumnii!

Xdidi ce sa zic decat Doamne ajuta!
Daca nu si nu, te gandesti si la adoptie? Am in jur niste familii foarte fericite cu copii adoptati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
macarie nu am incercat ac la amh-ul meu mi-a zis din start fiv cu donate , nu ne gandim , la adoptie si se pare ca de cand am vb si ne-am gandit mai serios , au intrat lucrurile pe un fagas bun care ar putea face acest lucru realizabil.....acum nu ramane decat sa ne agita si sa ne rugam ca asa sa fie....
lavi
va poooop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleLi spune:

buna fetele
Macarie, au trecut alea 4 zile? iti tinem pumnii sa iasa 2 liniute
Xdidi, bafta...sa va iasa planurile bine
Lavi, ai cumva poze pe FB cu tine si cu fetele?
restul fetelor care scriau pe aici ce or mai face? eu mi-am amintit de o fata de la spital, acum in noiembrie, care era in aceeasi situatie ca si mine acum un an...facuse laparoscopie si o adusesera la ATI cu noi si era tare trista, una din fete i-a zis ca scapa repede, ca doare mult mai rau op de cezariana decat laparoscopia si ea a zis ca ar da orice sa ajunga si ea la asta si ca noi suntem fericite ca plecam cu un bebelus acasa, nu singure; si mi-am adus aminte ca asa am simtit si eu atunci si am avut noroc si am ajuns in aceeasi sala si acelasi pat si in rolul celalalt, de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

MACARIE ce mai faci?
Nicole, contul de pe FB mi l-am sters. Dar iti pot trimite link la poze cu noi pe PM daca vrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleLi spune:

daaaaaaaaaa...eu am numai pe FB, acum cativa ani aveam si pe picassa dar am renuntat ca era mai greu de pus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

buna fetele , nu am mai intrat ca am fost praf cu sanatatea si apoi cea mica
nu am mai apucat sa fac testul , chiar a venit cu o vi mai devreme
acum astept ovulatia
o viata plina de asteptari .....
Lavi , ce mai faci?
nicoleLi , pe picasa se pun pozele cel mai usor , mai incearca si acum , au facut-o mai accesibila ...zic eu
sa intri la mine (linkul de mai jos) sa vezi cate poze am eu incarcate , si am faacut-o foarte repede

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

buna fetele , nu am mai intrat ca am fost praf cu sanatatea si apoi cea mica
nu am mai apucat sa fac testul , chiar a venit cu o vi mai devreme
acum astept ovulatia
o viata plina de asteptari .....
Lavi , ce mai faci?
nicoleLi , pe picasa se pun pozele cel mai usor , mai incearca si acum , au facut-o mai accesibila ...zic eu
sa intri la mine (linkul de mai jos) sa vezi cate poze am eu incarcate , si am faacut-o foarte repede

--------------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

MACARIE, imi pare rau ca nu a fost sa fie luna asta dar tot e bine ca n-ai mai facut test si ca n-ai mai avut probleme cu intarzieri ca luna trecuta! Sanatate multa tie si fetei si spor la treaba in lunile ce vin!

Eu sunt bine, multumesc, 24 de saptamani, ma gandesc sa ma apuc totusi sa pregatesc lucruri pt bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleLi spune:

Hello fetele,
am fost la control la doc, sunt ok
am o intrebare la voi...poate stiti; am o prietena care are 7 sapt acum si cauta un doc bun sa aiba grija de ea si de bebeloi, eu l-am intrebat pe doc si nu poate sa o primeasca si pe ea dar mi-a recomandat s-o trimit la doc Cristescu, asa ca stiti cumva ce program are, cand l-ar putea gasi la spital? sau stiti la cine altcineva bun as putea s-o trimit? eu i-am zis de dr Vultur, dr.Cristescu sau Dr Pana, pe ei i-am vazut in spital cum se poarta cu pacientele si mi s-au parut ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Nicole, mie dr Cristescu imi pare un dr bun si de treaba, mi-a placut cum se purta cu pacientele lui. Mie mi-a facut colposcopie inainte de operatie si nu mi-a placut ca n-a fost prea bland, a fost fara rabdare, a folosit un specul mare (dr nostru mereu foloseste speculul cel mai mic la mine) si m-a durut rau, a fost cel mai dureros moment din toata experienta cu laparoscopia. Poate si pentru ca nu eram pacienta lui, nu ma cunostea, se grabea, etc. Apoi are stilul lui de a glumi, care poate sa-ti placa sau poate sa nu. DAR am inteles ca e un doctor bun, adica te poti lasa cu incredere pe mana lui. Mereu l-am vazut si pe el in forfota, alergat de colo-colo.

Inca ceva: cand am nascut-o pe Natalia nascuse inaintea mea o pacienta mai saracuta care nu era urmarita de vreun medic, venise si ea sa nasca cu cine s-o nimeri, avusese ceva complicatii si dr Cristescu la ora 5 dimineata cand m-am internat eu se ocupa de ea de zor sa o puna pe picioare. El era seful garzii in noaptea respectiva. Mai si vorbea si glumea cu ea sa o inveseleasca. Mai tarziu au venit vreo 3-4 dr in jurul ei, inclusiv dr nostru si cu dr Cristescu care le povestea ce se intamplase, mi-a placut ca toti s-au purtat foarte frumos cu ea si discutau si isi bateau capul ce si cum.

Dr Vultur e mai tanara, iesita mai recent de pe bancile rezidentiatului, dar din tot ce am citit despre ea pare foarte de treaba cu pacientele.

Buburuza de la avatar e scumpica ta? Doamneeee ce dulce e!!!
Ce dor mi s-a facut de bebe mic!

Lavi 25+

Mergi la inceput