Laparoscopie 19

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Buna seara gagicutze si mai nou vad burticute
Laviii felicitari ptr bebic
Sa ai parte de o sarcina usoara si la termen!
Nu am mai intrat deeeemuuult pe la voi, iertare
Cri, ti-am scris si pe alt topic in legatura cu hidro al tau.
Singura si cea mai buna varianta este laparo. Apoi in functie de ce se "vede" pe acolo vei sti ce sa faci in continuare.
Si eu tot la dr ION m-am operat. OM cu suflet si maini de aur! Sa-i dea Domnul sanatate!
Macarie, bafta la laparo si refacere cat mai usoara!
Bccami, imi pare rau ptr ce t-i s-a intamplat ti-am urmarit
povestea in alta parte,, offff e greu,,, fruntea sus! trebuie sa fie si la noi bine intr-o zi!
Seara linistita si mult succes tuturor! va poooppp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleLi spune:

buna seara fetelor...ia ghiciti cine a "vizitat" de curand spitalul Giulesti si pe doc. Ion Ionut? eu...nu mai suntem 2 in 1...am livrat bursucica; marti dimineata, pe la 7.30 s-a hotarat sa rupa apa si sa ne cunoasca, sa-i zica personal "la multi ani" taticului ei; asa ca in loc de tort a primit un cadou urlacios si acum o sa avem party la dublu pe 22 nov.
Lavi, sarcina usoara in continuare, mie mi se pare superrrrr sa ai 3 fetite
Cami, imi pare tare rau, m-am bucurat tare mult pt voi cand citisem la fiv
Cricri, eu initial imi facusem prog la Niculescu, tot ca sa incepem analizele pt infertilitate dar apoi am citit despre el pe net ca are un fix cu grasutele si se poarta brrrrr, asa ca am anulat-o, apoi a fost incendiul si cum nu se stia cand se redeschide, m-am dus la Albu la Medlife
Macarie, mult noroc luni si recuperare usoara si rapida ca sa poti pleca repede
apropo...acum am stat in salonul 3 de la et 1, salonul 7, cel pe sterilitate, unde am stat data trecuta, e in renovare, unde o fi noul domiciliu? si cel mai tarrreeee...m-a recunoscut o asistenta care acum e la bebelusii prematuri; m-a dat gata cu asa memorie chiar daca acum eram burtoasa, mai grasa si tunsa altfel


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Nicole, uau, felicitari, sa va traiasca micuta si sa fie sanatoasa!!! Chiar ca a fost o surpriza! Cate saptamani ai avut? Cum mai e personalul de la bebelusi?

Multumesc pentru urari!

Jaguar ce mai faci? Ai reluat investigatiile si lupta pt bebe?
Multumesc mult pentru urari!

Lavi 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Buna tuturor
Nicole, felicitari si sa va traisca!sa fie sanatoasa si sa fiti fericiti cu totii
Lavi am facut analize si ceva investigatii in toamna asta cand am fost in co aks.Am vazut ca trompa ramasa nu si-a facut rau de cap, adik s-a infundat frumusel la locul ei, dar nu se vede sa fi facut hidro,,, Aveam un "morcov"in privinta asta, k ar fi trebuit sa fac alta laparo s-o scot si pe aia, dar deocamdata nu e cazul.In rest binisor, ne gandim sa facem un FIV, sper pana in vara... Doamne ajuta sa fie cel norocos!
Didishor ce mai faci?
Va poopic si bafta la gaurit ptr cine mai merge apoi bafla la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

nicoleLi, sa iti traiasca si sa iti aduca numai bucurii , ce frumos cadou a primit tati ;-))
eu imi fac bagajelul si ma duc la giulesti cred ca intr-o ora,
nu sti-am ca este in renovare salonul "nostru" chiar sunt curioasa nude ma cazeaza
tineti-mi pumnii fetele ca este ultima laparo , daca nici acum nu reusesc , am sa fac FIV dupa ce fac imprumult la banca :-)) tare nu?! fac imprumut ca sa fac un copil......
vb cand ma intorc , tot luni dupa operatie sper
va pupacesc pe toate

ps: lavi ..este sigur fetita, sau se pare?

--------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Nicole, frumos, o sa aveti 2 sarbatoriti in aceeasi zi! ai 2 sagetatori in casa!

Macarie, e fetita cu probabilitate de 99%, doctorita la care am facut eco morfologica pt dublul test mi-a zis ca s-a inselat o singura data. Inca nu se vedea sexul anatomic, dar poate spune dupa cum e pozitionat tesutul genital.

Iti tin pumnii pe maine, operatie si refacere usoara si sa-si atinga scopul! Eu am fost internata in B2, dar e adevarat ca nu faceam operatia pt infertilitate, am fost in sectia de ginecologie.

Jaguar, si nu se mai pot face eventuale tratamente sa desfunzi trompa, o laparo, ceva?
Bafta multa ori natural ori la FIV!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Lavi,mercic ptr urari
Nu se mai poate face nimic cu o trompa nefunctionala,,,doar in cel mai"fericit" caz o extrauterina,,
pe care chiar nu mi-o doresc,,,
Daca nu a mers nik acu aproape 2 ani cu toate tratam incercate, ce rost mai are sa mai ma "gauresc" iar ?!
Am vb si cu dr cu care voi face fiv,i-am dat analize si rezultatele la laparo,,, parerea lui a fost fiv fara echivoc!
Si apoi, papucii mei am aproape 10 ani de asteptari,,, nu mai are rost s-o lungim aiurea.
Macarie bafta la laparo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Jaguar inteleg atunci, bafta multa la FIV!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleLi spune:

hello, multumim fetele pt urari
Lavi, Izulet s-a hotarat sa vina exact cand implinea fix 36 sapt, in spital mi s-a parut la fel ca data trecuta, adica asistentele de la mamici super dragute, cele de la bebelusi prematuri, la etajul 2, au fost vreo 3 dragute si vreo 3 semiacrituri; cu operatia m-am descurcat ok, deja e mult mai bine, prima zi in salon a fost naspa cu ridicatul din pat, usturimea de la sonda si dormit doar pe spate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Nicole, bine ca fata e sanatoasa!
Recuperare totala cat mai rapida!

Mergi la inceput