Laparoscopie 19

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Macarie, la tine cat de infundate sunt trompele? Adica, dr ti-a dat sanse cu laparoscopia?
Eu am facut HSG in aprilie si m-a trimis la FIV. Trompa dreapta nu a aparut deloc iar stanga era subtire lunga, f putin permeabila.
Nici sotul nu sta extraordinar - are teratozoospermie severa.

Am facut FIV dar din pacate s-a oprit din evolutie la 9 sapt si as incerca sa merg totusi si pe varinta asta pana sa fac alt FIV. Este oribil.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

bccami , dreapta este infundata , nu stiu cat ca nu am intrebat , stanga este buna , . eu in 2007 le-am avut pe ambele pline cu lichid hidrosalping , dr Moisa mi-a spus clar ca nu voi reusi niciodata pe cale naturala ci numai prin fiv , la 1 luna eram insarcinata dupa o laparo facuta de Cezara Bucur , sanse nu iti da nici un doctor , oar Dumnezeu ,
vineri dupa laparo intru si iti spun mai multe
tu la ce cr esti?
imi pare rau de pierderea ta

------------------------------------------------------------------


Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Macarie, gata, te duci la gaurit?!
Bafta multa! Sa-ti ajute Dumnezeu si doctorul sa aiba iarasi un epilog fericit toata aventura cu laparo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

Lavi ma duc vineri la analize, si "stabilim" pe loc cand ma programeaza, eu as vrea tot vineri sau cel tarziu samabata , sper sa reuse sa o "induplec "pe doamna ...sti voi care
am atatea gauri in mine ca nu stiu unde le mai face si pe astea :-))
cum iti merge sarcina?


------------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Macarie, deci vineri te internezi pentru analizele preoperatorii, nu?
Bafta multa, iti tin pumnii!

Sarcina mea merge foarte bine, nu-mi pune nicio problema, slava cerului pentru ca e destul de plina viata mea cu serviciul si cele 2 fete din care una e scolarita! Se pare ca si in burtica e tot fetita, noi ne bucuram mult! Nu ca nu ne-am fi bucurat si daca era baietel. Chiar glumesc ca mezina din burtica e cea mai cuminte (pana la ora actuala): isi ia singura mancarea, nu face mofturi la masa, nu se lalaie cand vine vorba de imbracat, nu se smiorcaie, nu are lectii, concursuri... Deocamdata.

Lavi 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Macarie eu am mers la dr Ion Ionut. Am o parere f buna despre el si se pare ca nu sunt singura. Chiar si pt nastere l-am ales tot pe dansul dar s-a intamplat necazul...Ramane pe data viitoare

Succes cu analizele si cu operatia. Sa ne spui ce ai facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

Buna dimineata fetele!
Sunt si eu o aspiranta de vreo 2 ani si mi s-a recomandat laparo pt o sispiciune de hidrosalpinx stang. Ma puteti ajuta cu niste informatii despre dr. Niculescu Mihail? Am o programare la el luni, initial pt infertilitate dar mai nou m-am pricopsit cu hidro si as fi vrut sa stiu mai multe detalii, stiti daca face si laparo?
merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

lavi, tot fetita ?!:-))) super tare , si eu tot fetita vreau , cum te descurci cu casa si cu inca 2 copilasi..."doamne" trebuie sa iti teribil de greu dar sunt convinsa ca cele doua minuni iti dau cate un plus de energie ...
la ce dr esti /spital?

--------------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

revit pt ca am uitat sa spun ca luni intru in operatie , duminica dorm "in deplasare" si luni dimineata sper ca intru in sala , poate reusesc sa plec tot luni acasa, ar fi super , mai bine stau in patul meu decat acolo
la ultima laparo am plecat acasa la 3 ore dupa operatie si chiar am condus singura , m-am simtit super bine si rezultatul a fost super dar........



Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

MACARIE, tot la dr Ion, pe tema doctorului parca am inceput noi sa ne conversam, nici nu mai stiu.
iti tin pumnii pe luni!

Bccami bafta multa! Si eu am o parere excelenta despre dl dr.
Imi pare tare rau pentru ce ti s-a intamplat!

cri-cri-cri, cam toate fetele care mai scriem pe aici ne-am operat la dr Ion. Dar citeste din urma sau da o cautare, parca s-a operat cineva si la dr Niculescu.

Mergi la inceput