Laparoscopie 19

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Buna fetelor.
Am facut si eu laparo luna trecuta la CF2: desfundare trompa, indepartare aderente, drilling ovarian.
Am luat din nou tratament de stimulare si acum sunt ori inainte de ovulatie, ori in timpul ei ori dupa, nu stiu exact.
Abia vineri am gasit loc sa ma programez pentru eco si va fi ziua 18 atunci.
Sper sa raman insarcinata luna asta

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

nu mai e nimeni pe-aici
as fi avut nevoie de niste info

Despre infertilitate si nu numai :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Ani ce informatii?Fetele o sa-ti raspunda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

vroiam sa vad cum ma pot programa la dr. ion Ionut
am reusit sa ma programez pe 27

totusi am vazut ca fetele se duc si incearca la camera de garda
vroiam sa stiu daca acolo iti trebuie trimitere, poate ajungeam mai devreme de 27

Despre infertilitate si nu numai :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

AniG, ai reusit sa ajungi la dr Ion Ionut? Sunt curioasa...am vrut si eu sa ajung la dansul, insa mi s-a parut foarte dificil sa obtin o consultatie la Giulesti, fara programari...am fost, am asteptat o vreme alaturi de multe alte femei, nimeni nu stia cand vine, cum vine...am renuntat.
am incercat sa aflu daca ofera consultatii si la vreo clinica particulara si nu l-am gasit...se spunea ca ar avea un cabinet particular pe la gara, dar nu am reusit sa aflu nimic concret si m-am indreptat catre alt doctor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

Citat:
citat din mesajul lui cumintzica12

AniG, ai reusit sa ajungi la dr Ion Ionut? Sunt curioasa...am vrut si eu sa ajung la dansul, insa mi s-a parut foarte dificil sa obtin o consultatie la Giulesti, fara programari...am fost, am asteptat o vreme alaturi de multe alte femei, nimeni nu stia cand vine, cum vine...am renuntat.
am incercat sa aflu daca ofera consultatii si la vreo clinica particulara si nu l-am gasit...se spunea ca ar avea un cabinet particular pe la gara, dar nu am reusit sa aflu nimic concret si m-am indreptat catre alt doctor.


da, am fost pe 27 august
suni la centrul de planning si faci programare (021) 316.12.79
luni si joi dupa amiaza are consultatii acolo, dupa ora 17
centrul e langa maternitate, consultatiile se platesc



Despre infertilitate si nu numai :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

multumesc pt raspuns! intre timp m-am hotarat la alt doctor, dar eram curioasa, ca mi s-a parut aproape imposibil atunci :)
mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

Buna fetelor

o intrebare : cat timp a tinut la voi sangerarea dupa laparo si la cate zile a venit menstruatia ?





Despre infertilitate si nu numai :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ani, eu n-am sangerat deloc dupa laparo si menstra a venit cand trebuia sa vina, parca la 26 de zile fata de precedenta ( imi varia atunci 26-32 de zile). Nu e obligatoriu sa sangerezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

lavi multumesc
eu am sangerat 5 zile, fff slab, oricum nu spotting
se pare ca s-a oprit

as putea sa o consider pe asta o menstruatie si sa ma astept la urmatoarea peste 28 de zile ?


Despre infertilitate si nu numai :)

Mergi la inceput