Mamici inimoase de Constanta***155***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Buna ziua,
Multumim frumos pentru urari!Ca de obicei,Ionut a fost cel rasfatat,a avut parte de o aniversare tare frumoasa,Dani preferand sa iasa cu prietenii la un suc.
Bettyk,sper din tot sufletul sa primesti un raspuns bun la intrebarea ta,si sa dispara ingrijorarea.Trebuie sa merg si eu la endocrinolog,puteti sa-mi recomandati un medic bun?Va rog,
Sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

La multi ani fericiti Ionut!

Happy, felicitate pentur fetita ! Sarbatori fericite (scuze, daca urarea vine cu intarziere).

Mery_ana, eu am fost cu Maria la dr. Voinea Claudia. Mie mi-a placut, dar nici nu am avut probleme. Am fost la o consultatie, i-a facut eco la tiroida, mi-a spus ca nu am motive de ingrijorare, dar pentru linistea mea mi-a recomandat niste analize hormonale, care din fericire au iesit bune.

Bettyk, multa sanatate! nu stiu sa iti spun nimic de rezuletatele analizelor, dar sper sa nu fie nici o problema serioasa.

Dupa cum vedeti , ne-am intors din concediu, care a fost unul intr-adevar de neuitat , nu de alta dar ne-am facut abonament la urgenta spitalului de copii din Sibiu. Am ajuns intai cu Stefan dupa o noapte de varsaturi, iar noaptea urmatoare cu Vladimir, cu febra svarsaturi si dureri de burtica. Experienta de la spital a fost totusi una pozitiva, am fost tratati foarte bine. Aceleasi salarii, aceleasi fonduri presupun si totusi alte conditii. of, asta e de fapt normalitatea si nici nu stiu daca sa ma bucur ca mai are o sansa tara asta sau sa ma intristez ca la noi e asa de diferit.

Acum ne revenim, sper. Din pacate Vladimir nu e inca prea bine si si-a facut rost de amanarea inceperii cresei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata doamnelor!
oooh ce liniste pe aici, incredibil!!
Cornelia bine ati revenit. imi pare rau de aventurile de la sibiu.. sper sa nu va fi stricat de tot vacanta.
noi ne pregatim intens de scoala, azi mergem la tuns si asteptam sa ne anunte ca sunt gata uniformele.... voi cum stati? gata pregatirile?
o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna, fetele!

Cornelia: multa sanatate copilasilor

Roxana: noi suntem aproape gata, i-am luat azi ceva rechizite, dar avem avantaj ca mai avem de anul trecut. Am reusit sa obtinem transferul si am ceva emotii cu acomodarea la noua scoala, o sa aiba un invatator, cu multi ani de experienta, sper sa fie bine.

Si pe langa Sebi, alte emotii cu acomodarea lui Lucian la gradinita, e cel mai mic din grupa. El zicea ca vrea sa mearga, dar sa stea si mami si buni si lista continua

Cate un la fiecare, sa veniti la un mic raport!



Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Buna ziua doamnelor...

Am intrat si eu in fuga...

Noi am carat 85% din bagaje... nu ne-a iesit nici un plan cum am fi vrut, dar le luam si noi pas cu pas... am plecat in Moldova cu trebile neterminate si fara bani ca avuram peripetii cu bani blocati in banca si cu masina defecta in seara plecarii... am ajuns abia aseara la 22 acasa in mizeria de la bloc... copii sunt inca la mama... sunt atat de obosita si de agitata incat m-as arunca in fata trenului... la munca azi terminai o treaba amanata si de maine o iau cu raportarile lunare...

Eu o sa ma stradui sa va citesc macar zilnic, dar nu promit nimik... Va pup din mers!



Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:


Georgiana sus moralul, lasa gandurile negre!

Noi avem uniforma clasica asa ca ne-a fost usor, am luat-o din Doraly. La capitolul rechizite am luat ce ne-au scris pe listuta la scoala, dar asteptam prima sedinta cu parintii.

Va doresc numai bine!

***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena & Teodora Lucia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata ladies
Georgi, bine ati venit inapoi, spor la terminat mutarea!
Simona, succes lui Lucian la gradi - sper sa se adapteze repede si bine.
azi mergem sa luam uniformele de la scoala
pup, sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata... ingrozitor de liniste aici.
daca mai vreti sa mai tinem subiectul asta activ.. va astept la o vorba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

LA MULTI ANI! Tuturor sarbatoritilor de astazi.

deci, CE ESTE CU LINISTEA ASTA?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

aoleu, chiar!!! mi-a iesit complet din minte ca e sarbatoare azi
la multi ani Mariilor si Marinilor!!! toate cele bune sa fie in viata voastra!

Mergi la inceput