Mamici inimoase de Constanta***155***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Salutare!
La multi ani celor ce sarbatoresc zilele acestea Bayram-ul! Sa fiti sanatosi si sa veti parte numai de realizari!

La multi ani Ionut! Sa cresti mare, frumos si aduci numai bucurii parintilor!

Mariana sanatate si multa rabdare!
007 bun venit acasa!

Va doresc o seara linistita!


***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena & Teodora Lucia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor!
va doresc si eu sarbatoare fericita de Bayram! (scuze dac zic aiurea )
va pregatiti de scoala, gradinita? ia sa va arat aici scolarul cu ghiozdan poate va fac pofta de conversatie
va doresc o zi frumoasa si usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

va pregatiti de scoala, gradinita? ia sa va arat aici scolarul cu ghiozdan poate va fac pofta de conversatie



pare foarte incantat scolarul tau!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Hello!
Tare liniste pe aici!se vede ca e vremea concediilor!
Merci de urari Rox si Camelia!
Ma bate un gind, sa ma apuc de facultatea de psihologie ,ca poate nu o sa am destula activitate 2 ani cit stau acasa. E cineva dintre voi care a facut facultatea asta la Constanta? Ca as avea niste intrebari, ca nu vreau sa ma inham la ceva ce nu o sa pot duce la capat, si vreau sa adun mai multe informatii.

Pupici!

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004) si 16+ cu minune de
Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_aluna spune:

Salutari de la pisoi!

Sunt extraordinar de obosita, desi munca mai putin ca merge cam prost in perioada asta, dar pisoiul e marait cu dintii si mai sunt si altele, asa ca abia astept sa plecam la munte saptamana viitoare cateva zile. Nu mai stiu de la cine am furat ideea cu Satul Prunilor dar arata grozav si se potriveste cerintelor noastre pentru ca mergem cu juniorii...
Am emotii pentru ca nu stiu cum o sa se prezinte pisoiul pe drum si acolo, ce o sa facem cu mancarea pe drum, cand nu putem sa facem supica pentru ca borcanele mancam dar mai cu scarba si mai putin. Pe langa asta, am tot auzit povestea cu socul de inaltime si nu prea stiu cu ce se mananca, dar a patit-o o prietena de-a mea cu fetita pe la 5 luni, cand a urcat cu ea la Babele.

Alta problema de-a mea este cu premergatorul. Desi am citit nenumarate articole si dezbateri pe forumuri si am si avertizarea ortopedului, tot nu m-am lamurit, la cat de impartite sunt parerile. Voi ce parere aveti? Chiar daca ati pus copii, i-ati mai pune in lumina studiilor recente?




www.breslo.ro/Shop/dannasrainbow" target="_blank">GIGELELE MAMEI si ale www.breslo.ro/Shop/indieshop" target="_blank">MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

Ce liniste ciudata, pe unde sunt toate fetele?


Pisoi: eu am folosit la ambii copii premergatorul si nu am avut nici o problema, s-au dezvoltat foarte bine.Pararea mea e ca daca se respecta varsta si sa il tii cate putin, nu cred ca ar aparea probleme

Happy: am o verisoara care a facut vreo doi ani de psihologie si apoi s-a apucat de o alta facultate, ca nu prea a fost multumita, dar nu stiu sa-ti dau prea multe detalii, care au fost cauzele. Eu am facut cursul de psihopedagogie in cadrul facultatii si am avut si un curs cu decanul facultatii si e cam ciudata din fire, avea ceva probleme cu femeile in general.


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Am uitat sa zic, ca am vazut poze cu scolarul incantat de ghiozdan


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

buna seara,
am revenit in "patria noastra" din concediu...a fost frumos, dar scurt

scriu telegrafic

pisoi- eu nu l-am pus absolut deloc pe Luca in premergator si am si anuntat neamurile si prietenii sa iasa din peisaj acest obiect pe post de un eventual cadou.a fost la noi cumnata careva zile, si evident cu premergatorul nepoatrei, Luca avand deja, cred, spre 9-10 luni. l-am pus de curiozitate si s-a pus pe urlat.....
si la fel as proceda si acum si porbabil cand o sa fiu si eu bunica.....
cat despre munte, zau nu te stresa, nici nu ai idee cat de usor este acum la munte cu bebe asa mic, vei vedea dupa 1 an...adio odihna cand misuna peste tot.....noi am mers prima oara la munte cand Luca avea 2 luni, a fost exceptional.
si abia astept impresii despre satul prunilor- pontul meu

happy, sa manance mama de fetitze cucuiete....sarbatori cum vreti voi, adik fericite!
si despre fac de psiho...ce sa zic, eu sunt anul 2 la Sociologie Ovidius in cadrul fac de psiho- hmmmmmm, nu dezamagita totala dar mai ales nici sa cad pe spate, deci ai inteles, adik....nu prea este ce ma asteptam.si oricum multttttt sub Bucuresti. e alegerea ta, dar eu o consider pierdere de timp si bani

Ionut, sa cresti mare si fericit.merry

cat despre scolarul Patrick....mami a lui stie, ma declar si de data asta iremediabil indragostita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Neata!
Scriu repede inainte de a ma apuca de hartii.
Merci pentru raspunsuri simona si lulu. Chiar nu stiu ce sa fac... Aveau si niste locuri la ff, dar se pare ca s-au ocupat inca din prima sesiune, iar pentru asta din toamna nu au ramas locuri decit la zi. As fi vrut sa stiu cam care e atmosfera pe acolo, mai e ca pe timpul meu prezenta obligatorie , sau sunt profii de la psihologie mai intelegatori cu prezenta la ore? Ca nu am timp sa ma duc in fiecare zi la facultate si dupa ce o sa nasc nici atit. De aceea as fi vrut la ff.
Lulu stii cumva in ce consta interviu acela oral?
Pupici!

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004) si 17+ cu minune de
Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyk spune:

Buna dimineata! cu scuzele de rigoare,urez tuturor sarbatoritilor din perioada in care am lipsit un sincer 'La multi ani!'',multa sanatate si tot binele din lume.
Am avut si inca am o perioada foarte aglomerata. si in plus,acum sunt stresata cu analizele copilului. doctorita mi-a zis ca nu e nimic,ca nu trebuie sa imi fac probleme,doar sa ii tin un regim alimentar mai strict.
Asta din cauza ca i-a iesit colesterolul un pic marit si trigliceridele la fel. valoarea normala se situeaza intre 35-150 la trigliceride si ei i-au iesit 182. Am mers ieri cu ea la endocrinolog si mi-a zis sa nu imi fac probleme.
si ce ma mai ingrijoreaza eritrocite bune intre 4 - 5,2 si ei i-au iesit 5,5 si la limfocite bune intre 33 - 48 si ea are 48,4. aveti parere despre ca sa fie vorba?
am zis sa merg sa ii refac analizele saptamana viitoare. este cazul sa ma ingrijorez?
Va pup si va doresc un weekend frumos

Mergi la inceput