Targoviste (13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

La mine este urat afara asa ca si eu sunt intoarasa pe dos ca si vremea.

Ocupata pana la dumnezeu dar azi este vineri deci smile tomorrow is a free day LOL.

Getik bine ca nu plange aricica ta. Merci de tratatie.

Va doresc weekend placut.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Edi nu a mers ieri la gradinita....s-a lasat cu oboseala crunta pt ca nu a vrut sa doarma deloc la gradinita, nu a mancat nimic pana la 4 cand am ajuns eu....a plans cat a putut...reactia : a vomitat de noi noapte pana aseara. Azi-noapte a dormit bustean. S-a trezit o singura data sa vada daca sunt langa el. Asa ca de luni il duc la program scurt pana se adapteaza noului program. L-am dat rau de tot peste cap. El dimineata cere la copii, dar se termina tot cand e vorba de mancare si de somn....somnul ca somn, as aintelege ca nu vrea sa doarma pentru ca dormea numai cu mine, dar la capitolul mancare nu pot intelege de ce nu vrea sa manance. El e un mancacios, mananca singur...nush ce s-a intamplat. Mai rau e ca de cand merge la gradinita refuza constant mancarea si acasa.

Week-end placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Flori imi pare rau sa ud ca Edi nu se acomodeaza dar nu te lasa induplecata de santajul nemancarii. Toti copilasii procedeaza in felul asta. Stiu ca mamaicile sunt sensibile la chestii din astea. Trebuie sa-i explici ca asta este serviciul lui si poate sa il stimulezi cu cate ceva micut ca a fost cuminte la gradi. In felul asta are sa se gandeasca la ceva.

In fine, eu nu ma pot plange. Weekenul a fost in regula mai ales ca ieri am fost la Saltaire unde a fost un festival. Vremea a atinut si ea cu noi. A plouat la un momendat pentru scurt timp dar un pom a fost suficient sa nu ma faca fleasca si cum muzica era in toi nu prea m-am sinchisit.

Cam astea sunt noutatile.

Pupici si o zi cat mai buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Buna!

Tocmai m-am intors de la dr cu piticul....amigdalita acuta. Sapt asta fara gradinita....cu siguranta Edi nu va plange de dorul ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata.

Oh Flori imi pare rau sa aud ca este bolnavior. Ce faci? Cine te ajuta cu el cat esti la scola? Sanatate maxima.

Eu ce sa va zic...nebunie-nebunie. saptamana viitoare de luni pana joi la Birmingham si Joi seara zbor in Romania. luni de dimineata zbor inapoi si trebuie sa fiu la 10 la servici...Eh ce ziceti? Ma bate cineva?

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Vad ca am ramas singura. Nici Flori nu mai vorbeste cu mine...

Eu azi sunt un pic in dureri ca am fost la sala si am tras tare si a venit invazia rosie peste mine - iar pe neasteptata. Cred ca dupa 7 ani ar trebui sa merg la un consult.

Aseara am fost la fil si am vazut: I Don't Know How She Does It. A fost bun ca seamana tipa asa de mult cu mine....

Va pupic si sa aveti o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Am aparut si eu....greu cu timpul.

Cristina cu edi sta soacra mea. Inca mai plange dimineata cand plec de acasa, dar parca e ceva mai bine. Tot racit este...azi a facut si temp.
M-am imbolnavit si eu...distractie maxima la noi...si inca nu-mi gasesc locul la scoala....sper sa nu mai am mult timp sentimentul asta....

Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Flori, iubita, dati timp sa te acomodezi. Pe Edi lasa-l sa-si revina din raceala si apoi du-l la copilasi din nou. Si eu am avut astfel de probleme dar incet, incet o sa-i placa la nebunie. O sa vezi.

Eu ce sa va zic: ieri cumparaturi, o masa buna si am bagat somn mult. De dimineata la sala nu am fost ca nu ma simt prea bine dar este in regula.

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

NImeni....Sper Flori ca esti bine si tu si Edi.

Getik nu mai zici nimic?

Eu ce sa va zic: azi are seful un deadline si bine inteles ca s-a trezit ieri si una din masini face ce vrea maria sa nu ce vrem noi asa ca ieri pana la 7 am stat la servici. Azi o iau de la capata.

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Am revenit si eu! La capitolul 'boala' suntem mult mai rau....am trecut pe antibiotic. Si eu sunt racita cobza....de, am intrat si eu in colectivitate, dupa 3 ani. Am picat ca puiul de gaina.

Aseara am fost la sedinta cu parintii la gradi si m-a speriat ditamai lista cu rechizite/jocuri/jucarii necesare.

Week-end placut!

Mergi la inceput