Ionela, are nevoie de 1900€ pana in aprilie!!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gatea1980 spune:

buna mihaela.
cel mai bine asa sa faci. si eu am facut analize genetice la fundeni si sp. coltea.te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Buna dimineata tuturor,


De curand la Boldesti -Scaieni ,aici la noi in Prahova s-a deschis o clinica particulara care au adus un aparat numit Lokomed,foarte bun ptr persoanele cu paralizie cerebrala.
Acest aparat-robot ,imbunatateste foarte mult capacitatea de mers a acestor persoane.
Noi am vorbit cu doctorul de acolo ptr Ionela si ne-a spus ca pentru o luna de recuperare cu acest robot,adica 20 de sedinte ne costa 2000 euro,100 euro sedinta si ca ar ajuta-o f mult pe Ionela sa-si dea drumul la mers.Am vorbit si cu doctorita neurolog si a zis ca ar fi excelent sa -i putem face Ionelei cateva sedinte cu acest aparat.
Totusi e putin cam scump ,dar daca e sa comparam pretul de aici cu cel de afara ,este de 4 ori mai mic fata de alte clinici din afara.
Am zis ca macar la anul poate reusim sa strangem banii ptr o cura.

Ac aparat il puteti vedea aici:http://newsonpaun.wordpress.com/2011/02/19/lokomat-in-romania-prahova-boldesti-scaieni/

Pentru ca este si sfarsit de luna, voi scrie si raportul pe luna aceasta.
Am reusit sa strangem de la bazar ,cu ajutorul vostru suma de 1000 lei
Va multumesc f mult ca sunteti alaturi de noi, luna aceata chiar ne-a fost mult mai usor(financiar),ne-au ajuns banii sa-i luam aproape toate medicamntele Ionelei,inclusiv laptele praf(lapte praf-400 lei,tratamentul de imunitate-350 lei si celelalte medicamente-maalox,tonotil,hepaid si tarosin-250 lei).


Va pup si o saptamana cat mai linistita va doresc


Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Buna dimineata!!

Fetelor ,nu stiu ce sa mai ma fac cu Ionela,nu vrea sa mai ia nici un medicament.
Am incercat sa i le dau cu suc ,in mancarica,nimic ,mi le varsa pe toate Eu cred ca i s-a scarbit de ele,ca doar ia 10 medicamente zilnic si toate de 3 ori pe zi,dar nici nu i le pot intrerupe .Credeti-ma ca nici nu stiu cum sa mai procedez cu ea,cum sa o fac sa le ia.

Bazar umanitar


Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

Off-Off!
Imi pare atat de rau ca treceti prin asa ceva .

Iti doresc multa putere si multa sanatate. Ai grija de tine si de familia ta.

Am transferat cativa banuti (lei). Imi pare rau ca doar atat am putut face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

AdiS,iti multumesc f mult!


Bazar umanitar


Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Buna fetelor,

sunt f suparata.Putin mai devreme o tineam pe Ionela in brate si a inceput dintr-o data sa tremure f tare ,ii tremurau tare manutele,picioarele si se inrosise toata la fatza si a durat asta vreo 30 de secunde.
Tare imi e frica sa nu fi fost vreo criza,asta ne-ar mai trebui,sa inceapa sa faca si crize ca in rest le avem pe toate.
Credeti-ma ca de atunci imi e f rau, nu mai sunt in stare de nimic,luni voi merge cu ea la neurolog,daca doctorita imi va confirma ca sunt crize,cred ca sigur o sa innebunesc, nu cred mai voi putea trece si peste asta,deja e prea mult.

Mereu ma gandesc,de ce oare atata durere ,atatea boli ,peste un sufletel atat de mic. De ce?
De ce nu i le ia Dumnezeu ei,sa mi le dea mie ,ca tare greu mai e sa-ti vezi copilul suferind si sa nu-l poti ajuta cu nimic
Imi e atat de greu si atat de mult sufar,ca tare imi e frica sa nu pic si eu cat de curand,mai ales ca stau cu sanatatea din ce in ce mai prost.




Bazar umanitar


Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davimih spune:

incearca sa fii tare ca ea te simte, odata ce tu esti mai optimista ii vei da si ei putere sa lupte cu boala. si cine stie...poate nu a fost o criza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Davimih,iti multumesc mult ptr incurajari


Bazar umanitar


Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Buna dimineata tuturor.
Nu stiu ce a avut Ionela ieri,ca mi-a plans toata ziua,mi-a facut niste crize de plans de nu mai stiam incotro sa o iau.Am zis ca innebunesc,toata noaptea am plans si nu am putut inchide un ochi,cand am vazut in ce stare a fost ieri.
Acum vad ca-i binisor,dar ieri simteam ca o iau razna,nu mai stiam ce sa-i fac


Bazar umanitar


Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Buna tuturor.

Va spuneam acum vreo saptamana de Ionela ca era la mine in brate si a inceput dintr-o data sa-i tremure manutele si picioarele .Am fost cu ea la medic neurolog si mi-a spus sa o urmaresc daca mai face crize din astea.I-am facut si EEG -ul si doctora mi-a spus ca nu i-a iesit ca ar fi facut vreo criza,dar cel mai tare ma sperie ca de vreo cateva zile a inceput sa faca f des si azi noapte a facut si in somn.
Credeti-ma ca imi e tare frica,maine voi merge cu ea din nou la medic,sunt ff speriata,simt ca mor,nu mai pot.

Toata lumea zice sa fiu tare,dar nu mai pot , nu stiu cat voi mai rezista si eu,mi se rupe sufletul de mila ei




Bazar umanitar


Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele

Mergi la inceput