sexul are un pret!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

accept, pana una-alta nu-ti prea place sa raspunzi la intrebari, asa ca am intrebat-o pe corap, care, sincera, spune ca nu stie.
Io sunt ipocrit, naiv...dar tu stii despre ce vorbesti?
Lumineaza-ma, doamna profesor...

Edit: asta nu este, cred, o replica pe masura calibrului tau. Sau, cel putin, asa am crezut. Pana acum...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
bird, mie mi se pare ca viata ta, precum si conceptiile tale, seamana foarte bine cu ce povestea tanti aia (cu unele "retusuri" care se refera la scop, religie, etc). Daca te uiti la ce zice in discurs, te vei regasi: n-ai schimbat parteneri, deci n-ai fost in pericol de boli, te-ai protejat impotriva sarcinii, dar cand ai gresit n-ai facut un avort doar ca aveai 19 ani...care-i mesajul pe care n-ai vrea sa-l transmiti copiilor? Ok, tu nu esti credincioasa, dar daca simti ca avortul este o crima, ce importanta are care "divinitate" iti transmite mesajul asta? Si ce importanta are calea prin care ajunge la copiii tai?

Nu am schimbat partenerii pentru ca asa a fost sa fie, mi-am intalnit sufletul pereche din prima. Asta nu inseamna ca daca relatia asta nu ar fi mers, nu as fi cautat pe altcineva. Faptul ca m-am protejat tine de educatie. Eu cred ca poti sa-ti gasesti perechea la orice varsta (peste 15-16 ani ) si nu trebuie sa astepti pana te casatoresti sa te bucuri de iubitul/iubita ta, daca simti ca iti doresti o relatie intima.

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

rufus, am spus habar n-am pentru ca nu pot dovedi.
asa cum nici tu nu poti dovedi contrariul.

si am precizat faptul ca, din experienta proprie, e o afirmatie adevarata.

asta asa, ca poate lumea citeste pe sarite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Io sunt ipocrit, naiv...dar tu stii despre ce vorbesti?



Da, Rufus, stiu foarte bine despre ce vorbesc. Am trecut prin multe pana la varsta asta, stiu pe pielea mea diferenta dintre nastere si avort. Dar imi imaginam ca nu trebuie neaparat sa treci prin cele doua experiente ca sa intelegi ca nu exista comparatie. Avortul este o procedura medicala extrem de sigura in zilele noastre, dureaza cateva minute si daca nu esti atenta poti ramane insarcinata imediat dupa. Nasterea...chiar e cazul sa-ti explic la subiectul asta despre nastere, Rufus? Chiar ai trait degeaba?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui bird70

Nu am schimbat partenerii pentru ca asa a fost sa fie, mi-am intalnit sufletul pereche din prima. Asta nu inseamna ca daca relatia asta nu ar fi mers, nu as fi cautat pe altcineva.



Ineleg foarte bine ca e vorba de "asa a fost sa fie". Si ca, neavand probleme religioase sau probleme de constiinta, ar fi fost altul in locul lui, daca nu va potriveati. Mesajul filmuletului este (in afara, repet, partii religioase) "nu spuneti ca n-ati stiut". Este, partial, si motivul pentru care se tin aceste cuvantari. Da, tine de educatie, dar sunt prea multi tineri care "n-au stiut". Ceea ce inseamna ca educatia nu exista la nivel satisfacator.
Eu am vazut filmul asta educativ, nu sperietoare, bau bau sau cum s-a mai spus.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Mesajul filmuletului este (in afara, repet, partii religioase) "nu spuneti ca n-ati stiut".





Rufus, esti bine? Nu spuneti ca n-ati stiut...CE? Ce regrete ai? Cum de pui botul la asemenea manipulari?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

accept, corap...faceti afirmatii generale pe care le "dovediti" cu pareri si experiente personale, sau cu vorba rastita. Sau imi cereti mie sa dovedesc ca nu-i asa cum ziceti...
Parerea mea este ca va descalificati...si nu sunt in masura sa sustin astfel de conversatii. Pun foarte mult pret pe experienta personala (inclusiv a voastra), am dovedit-o de multe ori, dar sa faceti din asta o lege, mi se pare jignitor. Pentru voi, nu pentru mine...


Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Mesajul filmuletului este (in afara, repet, partii religioase) "nu spuneti ca n-ati stiut".





Rufus, esti bine? Nu spuneti ca n-ati stiut...CE? Ce regrete ai? Cum de pui botul la asemenea manipulari?







Gandeste, gandeste, gandeste!!! - Winnie The Pooh




accept, era vorba de filmulete...evident, nu le-ai vazut, asa ca ce raspuns astepti de la mine, pe un subiect pe care nu-l cunosti?

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus


accept, corap...faceti afirmatii generale pe care le "dovediti" cu pareri si experiente personale, sau cu vorba rastita.




Aha, deci faptul ca nasterea e ceva mai grea decat un avort tine de experienta mea personala. Tu personal nu crezi asta. Adica, ce motive ai avea? Zau...Ce mare lucru sa scoti un copil prin vagin si ce s-ar putea intampla rau in timpul acestui proces? Mare scoafala!...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Despre numarul de decese la nastere:

http://www.ziare.com/social/stiri-sociale/oms-1-000-de-femei-mor-in-fiecare-zi-din-cauza-complicatiilor-la-nastere-1042030
http://www.ziare.com/viata-sanatoasa/nastere/a-scazut-sau-nu-numarul-femeilor-care-mor-la-nastere-1009844

Despre numarul de decese din cauza de avort nu am gasit un articol cu date concrete. Sunt articole de genul "la Barlad, primul deces din cauza de avort din ultimii 8 ani", "a 7-a femeie moarta in urma administrarii pilulei ce provoaca avortul", "femeie moarta dupa avort provocat de baba din sat" etc



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput