sexul are un pret!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

E alegerea lor daca vor asta, eu n-am pretentii. Avortul este, teoretic, o crima; dar ma intereseaza mai mult trauma mamei in urma avortului.




Sa stii ca pentru o femeie nici nasterea nu e chiar floare la ureche. Mult mai multe mor nascand decat avortand. Si cu traume dupa nastere, fizice si psihice, raman o gramada de femei. Asta daca vrei sa gandesti un pic mai departe de bau bau.







Gandeste, gandeste, gandeste!!! - Winnie The Pooh




hai sa nu exageram!!!

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

E alegerea lor daca vor asta, eu n-am pretentii. Avortul este, teoretic, o crima; dar ma intereseaza mai mult trauma mamei in urma avortului.




Sa stii ca pentru o femeie nici nasterea nu e chiar floare la ureche. Mult mai multe mor nascand decat avortand. Si cu traume dupa nastere, fizice si psihice, raman o gramada de femei. Asta daca vrei sa gandesti un pic mai departe de bau bau.







hai sa nu exageram!!!

michelle



Nu exageram deloc, este purul adevar.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

oameni buni, vb de relatii sexuale intre adolescenti. nu de persoane adulte trecute de douazeci de ani.




In "focul bataliei", cine sa-si mai aduca aminte de asta?
Poti s-o repeti la nesfarsit...e inutil, vad...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

spuneti sincer asa, care aveti copii, va incanta ideea sa-si inceapa viata sexuala la 14, 15 ani, poate 16?




Chiar nu e treaba mea sa ma incant de viata sexuala a copiilor mei. Tot ce pot sa imi doresc este sa inceapa frumos, din iubire si protejandu-se de riscuri. Varsta chiar nu ma intereseaza, poate fi 12 sau 20, important e sa fie o experienta frumoasa si sa nu asocieze in nicun caz primul barbat/femeie cu ideea de singurul/singura! Mi se pare o idee nociva care ar putea tine doi oameni nefericiti sau cel putin unul intr-o relatie.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

oameni buni, vb de relatii sexuale intre adolescenti. nu de persoane adulte trecute de douazeci de ani.

spuneti sincer asa, care aveti copii, va incanta ideea sa-si inceapa viata sexuala la 14, 15 ani, poate 16?

accept, exemplul meu nu are nici o relevanta. aveam 24 de ani cand eram in relatie cu acel barbat mai mare ca mine. discutam de adolescenti, repet iarasi.



*********************
VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*


Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!



si ce au de castigat in urma acestor relatii?

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa


si ce au de castigat in urma acestor relatii?




Numai in prostitutie se merge pe castig (de orice fel). In iubire se merge pe daruire.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

spuneti sincer asa, care aveti copii, va incanta ideea sa-si inceapa viata sexuala la 14, 15 ani, poate 16?




Chiar nu e treaba mea sa ma incant de viata sexuala a copiilor mei. Tot ce pot sa imi doresc este sa inceapa frumos, din iubire si protejandu-se de riscuri. Varsta chiar nu ma intereseaza, poate fi 12 sau 20, important e sa fie o experienta frumoasa si sa nu asocieze in nicun caz primul barbat/femeie cu ideea de singurul/singura! Mi se pare o idee nociva care ar putea tine doi oameni nefericiti sau cel putin unul intr-o relatie.







Gandeste, gandeste, gandeste!!! - Winnie The Pooh




casatoria nu e pentru copii.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

oameni buni, vb de relatii sexuale intre adolescenti. nu de persoane adulte trecute de douazeci de ani.




In "focul bataliei", cine sa-si mai aduca aminte de asta?
Poti s-o repeti la nesfarsit...e inutil, vad...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


noi Rufus, noi parintii cu copii adolescenti.


*********************
VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa


si ce au de castigat in urma acestor relatii?




Numai in prostitutie se merge pe castig (de orice fel). In iubire se merge pe daruire.







Gandeste, gandeste, gandeste!!! - Winnie The Pooh




ok si daruiesti, daruiesti si in stinga si dreapta ...pentru ce?

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa


casatoria nu e pentru copii.





Vorbeam despre sex. Daca nu poti purta discutii in afara ariei religioase exista un subforum dedicat unde puteti vorbi intre voi aceeasi limba, unde sex=casatorie. In general nu e asa.





Mergi la inceput