Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (22)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Multumesc pt link. Daca in in 30 iunie in Buc. si incerc atunci o rezervare pt peioada imeiat urmatoare ( adica plecare in 3-4 zile) am vreo sansa sa gasesc ceva ok?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

poti sa ii suni / contactezi pe net inca de acum, sa verifici exact disponibilitatea. am vazut ca au plecari cu autocar in fiecare luni si joi...

de la agentie cu siguranta va vor face recomandari, incat sa gasiti ceva cat mai pe gustul vostru...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Noi am fost si anul trecut la Nisipuri cand fetita avea 2 ani si anul acesta. Am stat la Marina Grand Hotel, 5 stele, all inclusive, pretul super acceptabil.Camerele mari si curate, mancarea diversificata foarte multe fructe. Hotelul este situat relativ central si foarte aproape de mare, doar treci strada. echpade animatori supeer. Pentru o familie cu copii mici, care nu are o libertate de miscare foarte mare, eu recomand cu caldura Bulgaria. Au suficiente facilitati pt. copii - club, loc de joaca, piscina, animatori, plaja aproape si curata. La unele hoteluri asigura si meniu pt. copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Noi am fost la Sol Nessebar Palace 5*, all inclusive. A fost SUPER!
Am luat biletele din iarna si ne-au ajuns putin: 690 E toti trei (noi doi si fata de 4,5 ani).
Camere imense, 3 piscine curate, frumoase, din care 2 pentru copii, cu tobogane cu apa, mini club pentru copii unde faceau tot felul de activitati, mancare buna si pe tot parcursul zilei, bauturi locale, cocktail-uri, atmosfera frumoasa...aveau multa verdeata, multi copaci (conifere) inalti sub care erau tobogane, leagane, tot felul de jocuri pt copii, mirosea a sirop de brad...o nebunie! Si drumul pana la plaja era pe sub conifere din astea, mirosea frumos tare!
Plaja era cam mica, dar nu era o problema, nisipul era fin si intrarea in apa ca la Mamaia.
A fost de vis, dar s-a terminat prea repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari9 spune:

Laura Ioana,ma bucur ca ati avut o vacanta minunata!(numai de rele aud de la un timpm...)

Despre Hotel Club Evrika,are cineva impresii?Mi s-a spus de la agentie(travel planner), ca au un aqua park.
Noi nu am fost asa harnici sa ne rezervam din timp,nici nu stiam daca o sa avem timp sau cand sau daca avem bani.Deci cautam ceva pana la 1000 euro, la sfarsitul lui august,ceva vesel pentru copii.Aveti idei?
(Turcia iese din calcul-prea scump!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari9 spune:

Scuzati expimarea''sa ne rezervam'',vroiam sa spun sa ne facem rezervare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui mari9

Laura Ioana,ma bucur ca ati avut o vacanta minunata!(numai de rele aud de la un timpm...)

Despre Hotel Club Evrika,are cineva impresii?Mi s-a spus de la agentie(travel planner), ca au un aqua park.
Noi nu am fost asa harnici sa ne rezervam din timp,nici nu stiam daca o sa avem timp sau cand sau daca avem bani.Deci cautam ceva pana la 1000 euro, la sfarsitul lui august,ceva vesel pentru copii.Aveti idei?
(Turcia iese din calcul-prea scump!!!)


nu stiu daca mai gasesti locuri la evrika, poate la sf august-inceput septembrie.
impresiile sunt favorabile, insa anul acesta au inceput sa apara mici nemultumiri, legate mai mult de personalul hotelului (barmani). sunt/vor fi foarte multi romani la evrika in vara asta, hotelul a iesit din lantul riu si e posibil ca nivelul/calitatea serviciilor sa aiba de suferit de acum inainte. eu sper ca nu, pentru ca tot acolo voi merge si eu, in august.
gasesti impresii ale celor care au fost la evrika, pe acel site romanesc bine-cunoscut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari9 spune:

Multumesc mult pentru informatii, CorinaDani

Am citit opiniile turistior,dar unele parca sunt cusute cu ata alba.
Intradevar ,un personal care se poarta urat te indispune,dar unele persoane la randul lor parca o cer.Totusi,pe lumea asta sunt tot felul de oameni,iar angajatii hotelului ar trebui sa fie numai zambaet.
Si la noi personalul se cam poarta deplorabi,cel mult indiferent,daca nu porti haine de firma si nu dai bacsis.
Apropo',daca dai bacsis la bulgari,se poarta mai bine?(normal ca da,cred,sau nu?-ca suntem romani).Cat e bacsisul?1,2 leva, ca sa-ti schimbe prosoapele,lenjeria?.Trist.
In Romanaia,la 4 stele le schimba si fara bacsis...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

Fetelor, am intrat aici sa va spun ca noi am luat o mare teapa cu agentia FAROS MAYAC TUR. Aveam biletele platite la ei din februarie, cu intrare din 25 iunie si pe 24 , cu 5-6 ore ininte sa ne urcam in masina si sa plecam catre turcia, ne-a sunat ca nu mai avem rezervare la hotel Botanik. ne-a oferit un alt hotel, muuult sub Botanik, a fost singurul tel dat de ei. Dupa multe insistente ,am reusit sa vorbim cu directoarea agentiei care era plecata in Turcia si pe la 12 noaptea ne-a mai oferit o varianta pe care fiindca n-am avut incotro , am acceptat-o. am ajuns la Bodrum, hotel Baia. Acolo, dupa ce am avut multe surprize neplacute legate de hotel, la recepti am aflat ca aveam cazare numai noi adultii fara copii.alte telefoane, alti nervi, asteptare. telefoanele numai noi le-am dat. s-a rez cu cazarea si din intamplare am vazut foaia cu rezervarea si aveam mai putin cu 1 zis fata de ce platisem noi la Botanik. aceasta problema s-a rezolvat dupa alte telefoane zilnice la directoare si s-a rezolvat in ziua in care expira rezervarea si hotelul ne-0a blocat cartelele de intrare in camera. cam asta ar fi pe scurt. FUGITI DE AGENTIA FAROS MAYAC TUR DIN BUCURESTI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari9 spune:

CorinaDani,am recitit mai in urma si am vazut ca voi aveti plecarea pe 25 aug
Am facut un mic consilui familial si s-a luat hotararea sa megem si noi la acest Hotel Club Evrika.Noi vrem balaceala multa si acest hotel cam pare a fi ceea ce cautam.
la noi insa,venirea va fi pe 25 aug(cand voi tocmai plecati)si v- om sta pana pe 2 sept.(speram ,ca inca nu am batut palma).

Am oares'ce emotii cu Bulgaria,e prima oara cand ne facem o vacanta in aceasta tara.Eu sunt mai conservatoare de fel,timp de 5 ani am mers in acelasi loc(si a fost de fiecare data super ok),iar acum schimb macazul cu ceva diferit si binenteles cu o locatie diferita.

Sa aveti o vacanta superba ,va doresc

Mergi la inceput