Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (22)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crudiutalida spune:

Fetele ,de hotel Dobrotiza din Albena ce stiti?Am vrea si noi sa mergem cu bebe de 1 anisor acolo ....poate stie cineva ceva!Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

manuela,
la prima intrebare nu stiu sa-ti raspund, ma intereseaza si pe mine, deoarece si noi vom pleca probabil cu masina tatalui meu.


Din ce am mai citit in legislatia actuala, daca folosesti masina cuiva iti trebuie contract de comodat, indiferent pe unde umbli cu ea, dar asta nu este o conditie restrictiva la granita. Cand am ajuns la notar (cu o zi inainte de plecare) ne-a cerut atatea acte pt un biet contract de comodat de ne-am lipsit ...
... am trecut pe la Vama veche, romanii au cerut actele masinii, dar nimic altceva; bulgarii nu au cerut nimic , am luat vinieta de la granita.

Va recomand cu caldura Balcik-ul, merita macar o zi de vizitat, hotelul Regina Maria care isi merita toate cele 4 stele ... si Capul Kaliakra, peisaje superbe .

Vacante frumoase !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrnscmnc spune:

Am rezervat si noi cateva zile la Sol Nessebar Mare pt iunie si plecam cu piciul de 1 an si 3 luni si bunica, imi spune si mie cineva cu e? Am luat familly room si sper sa fie asa si nu double room.Poate imi spuneti si un traseu mai ok ca si asa am inteles ca mergem vreo 6 ore...Ah.. si ce parere aveti de Jeka e ok? Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emushi spune:

noi ne-am hotarat la laguna garden, albena, la sfarsitul lui iulie...mai merge cineva? din cate s-au spus pe aici, am inteles ca este bancomat la hotel, sper sa fie ok :) care ati mai fost pe acolo...poate-mi spuneti ceva despre parcare, stiu ca e mica dar putem gasi loc pe ici, pe colo...prin apropiere?

mami cu doi strumphi poznasi - Miruna (18.09.2005) si Andrei (13.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

anul trecut am mers la LG tot la sf lui iulie.Era plin dar am gasit loc de parcare la 30m de hotel. E bine ca nu e nebunia cu ridicatul masinilor. Am folosit bancomatul fara nici un fel de pb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floric_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrnscmnc

Am rezervat si noi cateva zile la Sol Nessebar Mare pt iunie si plecam cu piciul de 1 an si 3 luni si bunica, imi spune si mie cineva cu e? Am luat familly room si sper sa fie asa si nu double room.Poate imi spuneti si un traseu mai ok ca si asa am inteles ca mergem vreo 6 ore...Ah.. si ce parere aveti de Jeka e ok? Multumesc


Buna, am fost anul trecut la Sol Nessebar Bay si a fost o vacanta reusita.
Mancare destul de buna, animatie pt copii buna (al tau tousi e destul de mic), conditii bune la piscina - per total ok. Plaja mica dar noua ne-a placut. In mare erau mereu tot felul de crabi si pesti iar copiii au fost incantati.
Personalul nu era f prietenos dar nici n-am prea avut nevoie de ei asa ca,,,
Drmul din Bucuresti a durat 5-6 ore, ca traseu Ruse - Varna - Nessebar.
Cel mai mult mi-a placut locatia - multi pini in jur, iarba verde, sezlonguri intr-un fel de parc unde erau si locuri de joaca pentru copii + lobby bar.
Sucurile/bauturile diluate ca la all inclusive, fara sucuri naturale incluse.
Prietenii cu care am fost o parte se reintorc deci per total ne-a placut acolo.
Sa aveti o vacanta placuta si voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_p spune:

emushi,noi am fost anul trecut la Laguna Beach(sora lui L Garden...ca-s identice).Stiam ca e o problema cu locurile de parcare(in toata Albena,de alfel),asa ca am incercat sa fim in jur de ora 11 la hotel.Cam atunci se face "schimbul de tura" intre turisti adica pleaca unii-vin altii.La ora aia am avut chiar de ales intre locuri de parcare la umbra sau mai insorite!!!A existat insa incovenientul de a astepta pana la ora 14 sa ne cazeze.La Laguna Garden am fost acum vreo cativa ani si am avut un concediu frumos ceea ce va doresc si voua!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Salutare!
La Sunny Beach, hotel Planeta a fost cineva? Vom merge de la 1 iunie.
Aveti idee cum aflu daca are carucior pentru copii si scaun de masa? Multumesc foarte mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Da, am fost la Planeta in 2008, un hotel mediocru- cele 5 stele fac parte din logoul lor, stelele din jurul planetei sa zicem- ca si clasificare turistica e de 4 slabe. Mai ales ca esti cu copiii, atentie mare la mancare, reciclau la greu iar gratarele erau nefacute. Poate aveti noroc de alt management/bucatar.

e bine pozitionat altfel, aproape de plaja, camera draguta- noi am avut cred ghinion de una cu miros, ne-au schimbat-o dupa 3 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Buna ziua!

la Odessos in nisipuri a fost cineva? ma intereseaza sa aflu cam ce conditii sunt,mancarea cum e si ce facilitati au copiii(in realitate,nu ce scrie in descriere la agentii) . Multumesc!

Mergi la inceput