America (221)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Felicitari Lai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Felicitari Lai pentru Martin, imi place numele.

Andreea ma gandeam la tine. Hai, mai povesteste ceva, mai pune poze, vad ca ma ignorezi .

Noi am fost sambata in vizita la o ferma de alpaca si lama, capre, cai si magari, ah, ce ne-a placut! Declar lama si alpaca, cele mai dragalase si pufoase animale. Ca o chestie amuzanta si interesanta... noaptea le muta intr-un tarc afara sa doarma impreuna cu... magarii pentru ca le apara de mountain lions. Spuneau ca ii lovesc cu copitele si ii musca, ii stiam de incapatanati, nu de curajosi .



La tzara americana (poze)


"Un fluture (de noapte) pe zi si alte " (tot poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

Lai, felicitari sa va traiasca baietelul! iti urez sa enjoy the mommyhood as much as you can si sa nu fii prea stresata.


Miere, putin mai e! Iti doresc sa fie totul usor si nimic neprevazut sa nu se intample!


Mai stiti ceva de Ramona? ma intreb daca incendiile in TX sunt aproape de zona in care locuieste ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

ML, pe tine? niciodata. mi-ai mai scris? eu n-am mai intrat de luni bune pe dc dar cum avuram week-end lung am avut ceva extra vreme. intru numai si citesc cateva grupuri pe fb, rar si postez. parca ai emailul meu, nu? please scrie-mi acolo si vorbim cat vrei.
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Nu e nimeni din Ohio in zona? Josefine, merci de raspuns

Yasmine et Chris Anthony

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

N-am scris, Andreea... te intrebasem atunci cand ai pus pozele (pe DC) cum ii merge baiatului la scoala, as fi vrut sa vad si o foto de acolo, alte poze cu voi... povesti . Dar te inteleg , vad ca putine fete au ramas sa scrie aici. Am pierdut adresa ta de e-mail, imi era mai usor sa te citesc pe forum.

Khristin, eu nu sunt din Ohio

La tzara americana (poze)


"Un fluture (de noapte) pe zi si alte " (tot poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Fetele din zona Washington, azi vine Basescu la ambasada, sa se intalneasca cu membrii comunitatii romanesti!
Poate aveti drum prin zona, sa-l intrebati una alta, sa-i spuneti nemultumirile voastre!


De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadiutapm spune:

Buna, felicitari proaspetelor mamici si va multumesc pt primire, noi am ajuns la stadiul bagaje pe 1 oct avem avion si am o mare dilema ca nu stiu ce sa pun in bajage pt mine toate lucrurile sunt pretioase si parca nu as lasa nimic in Rom, dar nu incap toate in bagaje si trebuie sa mai renuntam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Mie cel mai mult imi lipsesc... cartile lasate acasa. Imi pare rau ca mi-am carat tot felul de "toale", ba prea colorate, ba prea... europene, dar eu am nimerit intr-un oras destul de mic din sud, la biserica ce se mai aranjeaza lumea. Imi inchipui ca mai spre nord, spre vest si in orase mari le-ai putea folosi, daca la haine nu vrei sa renunti.

Fara legatura cu cele de mai sus, pentru cine mai trece pe aici, cum se traduce procuror? Este attorney at law cumva?

La tzara americana (poze)


"Un fluture (de noapte) pe zi si alte " (tot poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Procuror, adica ala care te acuza intr-un proces? Parca district attorney ii zice.

Mergi la inceput