Gemanutzele in arsita verii!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Sa stiti ca suntem bine, dar eu nu mai apuc sa scriu. In week-end am fost cu cortul cu mai multi prieteni dragi si copii si ne-am simtit f. bine atat noi, cat si fetele. Recuperez cand am timp!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei
Lucrusoare la bazar umanitar

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Lora, tot plecati sunteti?
Fetelor, unde sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna,
Aseara la ora 22 a venit pe lume prin cezariana prima mea nepotica!
Are 47cm si 3kg. Nu stiti ce bucuroasa sunt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Lora, sper ca ti-a prins bine iesirea! Sunt tare curioasa cum s-a comportat Adelina! Eu nici macar pt un week-end prin apropiere nu ma pot mobiliza. De-o saptamana strangem de bani cu dintii si facem liste peste liste cu ce-i de cumparat urgent. Si mai facem ceva pt sufletul nostru: rascolim netul si revistele de profil in cautare de idei de decorare, mobila de bucatarie (ca asta ma reprezinta pe mine ), culori, usi de interior. Sambata asta facem inventarul renovarilor necesare (da, ne-am gasit deja apartamentul) si trecem la socoteli (munca necesara, banii ). Nu ne grabim cu mutatul, daca ajungem de Craciun acolo eu sunt multumita. Prefer sa mai stam asa si sa aranjam totul pe gustul nostru. Sper ca lui Dragos sa-i placa noua casa! (de fapt, am platit doar avansul, insa eu o consider deja casa noastra ).

Dragos este intre extreme cu scaunul: joi si vinerea trecuta constipatie, sambata ok, duminica dimineata diaree apoasa. Luni scaun ok, marti dimineata diaree (iarasi apa), ieri 2 kkreze tari cu greu, azi mai vedem. Nu i-am dat decat smecta cate un plic in zilele cu kkceala, orez fiert, biscuiti simpli, ceai de menta. In zilele cu diaree a facut si greva foamei (adica nimic-nimic de mancat, doar cina acasa). Nu are febra, nu tuseste, nu vomita, este vioi, se joaca (chit ca are niste cearcane urate-urate), in schimb are gingiile inflamate in dreptul celui de-al doilea rand de masele. Asta o fi? Noi nu am mai patit asa ceva la niciun dinte, nici macar la canini. Macar s-a reglat cu somnul: are doar o singura trezire spre dimineata.

Doina, pana la urma unde vor sta copiii cu bebelul? La sora Ioanei? Se descurca? Catalin si-a gasit deja de lucru? Din cate stiu, fiecare copil vine cu painea in mana si eu tare cred in cuvintele acestea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Oooo, felicitari, bunicuto! Sa-ti traiasca nepotica si sa aiba parte de noroc!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei
Lucrusoare la bazar umanitar

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

WOW, DOINA, ESTI BUNICA!!!!

Felicitari! Sa va traiasca nepotica, sa fie sanatoasa, sa fie iubita de toti, sa se bucure de intreaga familie (extinsa), sa va aduca numai bucurii! Asta da veste buna! Te asteptam sa faci cinste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Iesirea cu cortul a fost super! Foarte frumos, copiii toti s-au simtit excelent, iar bolfosenia mica a fost in largul ei...parca s-ar fi nascut la cort. Sambata a fost in asa o verva, ca s-a trezit la 7 dimineata si pana la 10 seara n-a dormit decat jumatate de ora, fara sa fie mofturoasa, somnoroasa...asa incantata era de tot ce vede si tot ce se intampla in jurul ei. A facut chiar si baie in lac, cu colacul. I-a priit iesirea din plin si sper sa mai prindem un week-end in care sa putem merge cu corturile vara asta.

Edit: black, felicitari pentru casuta voastra!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei
Lucrusoare la bazar umanitar

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Lora, ce fetita viteaza ai! Banuiesc ca a fost rasfatata grupului! Eu va admir sincer: chiar si cu bebel tot nu renuntati la iesirile in natura! Io-s mai statica de felul meu: sa fie conditii, sa fie toaleta si apa curenta, sa nu fie departe, sa...sa...sa... si de multe ori uit sa ma bucur de iesire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Lora, hai ca te-am zarit nitel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Doinito sa traiesti buni!! Sa fie nepotica sanatoasa, sa creasca mare si sa te fericeasca cu iubirea ei iar mami sa se refaca repejor.



Mergi la inceput