Gemanutzele in arsita verii!

Gemanutzele in arsita verii! | Autor: blackgirl0

Link direct la acest mesaj

Hai ca m-am urnit in sfarsit sa fac capitol nou! Sa fie plin numai de vesti de la foarte bune in sus!



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Doina, foarte intelept din partea ta! Ia-le ceva frumos pt bebel si de casa noua si vei vedea ca totul va fi bine! Cand este cununia? Iti tin pumnii si ma apuc de aprins lumanari in biserica (se pare ca este nevoie si de un dram de credinta, ca prea apar piedici la tot pasul).

Lora, deci tati sta acasa. Felicitari lui tati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Black, e miercurea viitoare.Ma gandesc sa le dam bani caci cred ca vor sti ce sa ia cu ei caci ...cred ca au datorii...pentru bebe am multe cumparate chiar daca ei nu au vb cu mine eu tot am cumparat.Nu cred ca fac ceva caci nu ar avea cu ce, cred ca la primarie si atat.In fine vedem noi.Mergem eu si sotul.Dan ramane acasa cu Dana .Cununia e la ora 15, daca plecam la 12 e ok, ne intoarcem pe la 18-19 cel tarziu.Masina noastra nu are AC si Dan cu problemele ...nu rezista fara, ar lesina la caldura.
Mama mia ce caldura e afara fetelor!!!
Eu am fost si merg la biserica mereu.Ceva in tot ce se intampla nu e in ragula, cred ca e o coada bagata in tot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Olario! unde sunteti fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Deja este 9 si ne topim de cald. De iesit pe undeva nici nu se pune pb (nu vrea sot), saptamana trecuta am tras o fuga pe langa Predeal la Paraul Rece, poate ajungem si mine pe-acolo. Azi este zi administrativa, plus vizionat alte, si alte apartam.

Doina, cred ca-i o canicula pe la voi! Macar in casa ai cat de cat umbra si racoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Poftiti la o cafea de trezire!
La Piatra e innorat si nu-mi place, cu toate ca ma bucur ca nu mai e canicula.
O zi buna!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei
Lucrusoare la bazar umanitar

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Pe scurt: tot nu ne-am gasit locuinta , este extraordinar de cald, chit ca ieri dupa ploaie era chiar racoare, Dragos s-a imprietenit ieri cu un pui de catel bleg de 2 luni si joaca lor impreuna a facut deliciul zilei, inca si azi mai am starea de buna dispozitie. Mi-e cam somn ca pana seara tarziu am facut situatii, ca tb facute si alea.

Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!
Aseara a plouat la noi "sanatos"fara grindina, putina vijelie la inceput apoi ploaie buna!Azi a fost acceptabila temperatura.
Black in casa am AC. e foarte bine.Ma organizez de asa maniera fac tot pana se ridica, caldura gatesc foarte devreme cand e de gatit si apoi imi fac veacul in casa. Gasesc ce sa fac si in casa.Nu ma joc ,,,problemele cardiace sunt nasoale la caldura mare.Pana sa ma imbalnavesc nu bagam in seama , mergeam gramada cu caldura, acum ma protejez, se poate organiza tot ca sa fie si facute si fara risc pentru mine.
Voi ce ati mai facut? Eu maine gatesc pentru doua zile.Mai mult pe legume.
Lora, voi ce mai faceti?
Restul fetelor unde sunteti?
Olim?Rall? strig catalogul?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:


Ma maimutaresc, poate veniti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Buna fetele!
Eu am avut treaba cu casa ,mi-am mai ajutat sotul cu ce-am putut .Decat sa dam bani pe meseriasi facem noi ce putem ,eu una sunt meseriasa la vopsit
Cu cautarea job-ului stau asa si asa ,astept un raspuns azi de la unii cu mobila,dar nu ma prea incanta salariul,in rest job-ul e relax.Mai am la o firma o intalnire ,e al 3-lea interviu ,firma seriosa ,parca ma angajez la NASA ,asa sunt de duri.Ar fi super job,platit regeste ,zic eu .Se dau 14 salarii,bonusuri,bonuri de masa ,iar salariul ajunge la peste 2000 ron.Singura chestie deranjanta este ca trebuie sa fac un training de 4luni,30% din perioada va fi in Bucuresti,ir restul in alte locatii din tara .Norma de ore pe luna ar fi 168 pentru a fi platita cu norma intreaga.

Va pup ,ma apuc de vopseala mea .Sper sa mai trec sa mai povestim.

P.S. mi-am tras si eu poza la avatar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Doina, daca te strambi asa fain, musai sa trec pe-aci!
kokiy, bafta la interviuri si sa-ti gasesti serviciul perfect! Si spor la vopsit! Eu nu ma bag sa te-ajut, ca nu suport mirosul de vopsea.
O zi buna la toata lumea!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei
Lucrusoare la bazar umanitar

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput