Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (195)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Neatza si o

buba de Lorelai!
Ylari super!
za best Patrick! Ce-i merge mintea !
buna tratatia de la ANA - BANANA
ooo, cenia - disneyland ? Super tare - dixtractie placuta!
Noi de pampers noaptea am scapat - de pishat in NU .
P.S. am ajuns sa ma ascund cand o schimb pe Sof
aelita long time no see!

La noi diversificarea Andrei INCA merge greu . Fructe mananca orice - de la dude din parc , corcoduse acre de-ti sta inima-n loc, agurida si pana la cele mai ciudate fructe, care pe mine una nu ma atrag deloc.
La mancare insa suntem cu BUBA mare - incerc sa-i dau de 2 ori pe sapt ou ( sa nu zic intr-un ceas rau, dar de vreo 2 sapt il accepta si altfel decat facut cu paine) , macar o zi-doua peste, in rest ciorba ei e baza. Cand vede orice altceva e fericita de nu mai poate . Nu e interesata sa guste de la noi si daca o face isi provoaca , si pestele si orice altceva in afara de ciorba ei mananca doar de gura noastra, doar ca sa scape sa iesim afara, doar sa ajunga la placinta/clatita/macaroane ( ceva ce-i place ei ) si arata 0 interes fatza de orice mancam noi.
Sper ca in ziua nunti ei sa nu fug cu oala de ciorba dupa ea sa nu lesine la altar
Ma bucur insa ca mananca diversificat fructe - toate natiile. In rest: traiascaaaa CIORBA in care ne-am nascut, traiasca ciorbaaa care m-a durut, frunza verde si o lalea, fie mancarea cat de buna Andra doar ciorba vrea! Na! Ca am zis-o!
Am apucat oare sa povestesc cum a fost anul trecut la mare?
Daca tot n-am mai scris de un an de zile am de recuperat!
Ziua 1 - am comandat eu 3 feluri, soasa 3 feluri -> din 6 feluri ea a mancat .... PAINE
Ziua 2 - BIS
Ziua 3 - BIS
Ziua 4 - BIS
Ziua 5 - m-am milogit la proprietara vilei sa ma lase sa fac o CIORBA cupilului - cupil fericit
Zilele urmatoare au mers snur pe modelul zilei 5


Gata ca m-am intins cat pt o luna - ma retrag , tre sa fac si o shopingaiala de chestii pt ciorba
si un uichend frumos, va doresc!

Semneaza subsemnata , indragostita lulea de cele 2 , mAndra zgubiloasa si martisorul Sofifi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:



MsBB scumpa mai esti tu!!! haioasa si delicioasa!!!

Cenia te pup, mi-era dor de voi, bine ca sunteti bine..poate mai arunci si tu cu cate o poza in noi ;)

uite, pt ne FB poze, filme, poezii

pup, noi suntem cu bagaje, cu masini de spalat, azi am vaccinat-o, desi cu muci si tuse...stam pe ghim[pi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

MsBB, nice to see u.

Noi avem o dilema... Victoria tot zice ca vrea sa mearga in Cuba... aseara i-am zis lui daddy ca tot imi cere Cuba si a zis, "OK, mergem in sept." dar nu stim ce sa facem. Mai sunt familii care pleaca cate o saptamana pe undeva, dar nu stiu daca avem curaj. Eventual pe la inceputul lui sept. vedem si cum e ea, vorbim si cu dr.ii si vedem atunci... adevarul e ca toti trei avem nevoie de o vacanta. Nu stiu, insa daca chiar Cuba ar fi cel mai indicat... poate Mexico?

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

MSBB- mor aici de ras, ma inec cu cafeaua mea de dimineata! Stai linistita ca e bun si-asa, mananca fructe si legume, astea sunt importante. Carnita o mananca in ciorba?
Al meu nu pune gura pe fructe nici sa-l tai.

DESIREE- pai nu stiu ce sa-ti zic, noi n-am fost niciodata, cred ca doctorul iti spune cel mai bine. Insa sunt si variante mai safe cum ar fi undeva pe coasta americana. Eu am fost la Myrtle Beach de cateva ori sau la Virginia Beach. Ai si acolo ocean (bine, nu e paradisul ca in Caraibe dar oricum). Noi asteptam sa mai creasca copii amandoi sa mergem pentru prima oara in sud, deocamdata mi s-ar parea cam complicat cu Kevinul asa de mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Azi a fost ultima zi a lui Raducu cu bona. Ne-am despartit cu lacrimi in ochi, tare a fost o femeie cumsecade, mi l-a crescut foarte bine si frumos pe asta mic. Simt ca s-a incheiat o parte din viata noastra, ca bebelusia lui Raducu s-a dus, curand incepe gradinita, si eu nu mai am pui micutz in casa. Zau ca si acum imi vine rau sa plang, ufff!

Maine plecam la Constanta, probabil o sa stam 2 saptamani, asa am planuit.

Lori, poate ne vedem pe strasse prin Mamaia. Pup ochioasa mucioasa si vaccinata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

MSBB..sau mai bine zis MSCiorba esti belea
Desiree, n-am habar de raspuns la intrebarile tale, eu inca n-am ajuns in Cuba, la noi vacantele sunt mai pe aproape din motive financiare(eu inca sunt la studii) - fu"?>#$%@ck-asa ca ma pricep doar la Mont Tremblant, 1000 insule, Quebec...din astea de pe langa casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Servus, fete dragi. toate mamicile scumpe, sunteti minunate, cu mare drag va citesc.

MsBB, iertareeeeeeeeeeee ... La multi ani, draga mea, sa fii sanatoasa si sa-ti dea Dumnezeu tot ce iti doresti. Va imbratisez pe toti si va doresc numai bine. cu drag. Te rog mult sa ma ierti, iti multumesc.

Gabitza, cum vei proceda cu flacaii ? O sa te bazezi doar pe gradi ? Va descurcati asa sau aveti pe cineva la care mai puteti apela ?



Dragelor, timpul nu-mi permite sa va scriu mai mult, va imbratisez pe toate, va doresc multa sanatate, vacante placute si sa ne auzim numai cu povesti frumoase despre copiii nostri. Doamne ajuta ! Va , papaaaaaaaaaaaa ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Doloress, nici noi nu am fost cu Victoria cand era asa micutza ca si Kevin. Noi am fost chiar inainte de a implini 2 ani. Mai ales ca soarele in Caraibe e fff puternic. EU m-am ars in primul an cand am fost, eu care in viata mea nu m-am ars nici unde, (Europa, Japonia, Canada); acolo m-am ars de nu mai puteam sta in soare de durere. Stateam cu tricou pe mine. De atunci cand am mai fost, am fost gravida, deci nu am stat la soare si apoi cu Victoria, deci iar plaja a fost asa, cand si cum, doar cand ma plimbam dupa ea, ca in rest stateam la umbra. Si cu 2 kile de sun-screen pe ea, si tot a prins-o soarele binisor. Deci, daca va hotarati sa mergeti in Caraibe, atentie mare la soare!

Stefany, noi vrem sa mergem in septembrie, ca aici deja nu mai e asa cald, acolo e, dar nici mai tarziu ca in octombrie incepe anotimpul uraganelor in Caraibe, apoi e iarna lor (noi am fost acum vreo 4 ani in ianuarie si din pur noroc am prins o saptamana fara ploaie), deci e ori septembrie, ori din martie incolo. Ori Victoria ne innebueste cu Cuba, ocean, avion, etc... si cum am spus, toti trei avem o nevoie disperata de o vacanta.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doloress


DESIREE- pai nu stiu ce sa-ti zic, noi n-am fost niciodata, cred ca doctorul iti spune cel mai bine. Insa sunt si variante mai safe cum ar fi undeva pe coasta americana. Eu am fost la Myrtle Beach de cateva ori sau la Virginia Beach. Ai si acolo ocean (bine, nu e paradisul ca in Caraibe dar oricum). Noi asteptam sa mai creasca copii amandoi sa mergem pentru prima oara in sud, deocamdata mi s-ar parea cam complicat cu Kevinul asa de mic.



Mami de Patrick(29.04.2008) si Kevin (10.02.2011)
Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!





Andreea, daca ne hotaram pentru coasta Americana, ar fi Orlando, Florida si Disneyland. La cat e de innebunita Victoria dupa trenulete, vaporase, si alte 'rides'... ar fi super.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Salutare!

MsBB, cu milioane de scuze pentru intarziere,, iti urez si eu "La multi ani!" si sa fii fericita alaturi de familia ta minunata!!!

Ylari, ma bucur ca ti-au iesit bine analizele! deci maine pleaca sotul...al meu la noapte vine

Copiii sunt la tara de ieri; e bine sa nu te bata nimeni la cap dar deja mi-e dor de Cristi
Luni, la munte

Va doresc un week-end minunat (si racoros, desi slabe sanse)!)

Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput