Pufi frumosi de ian-feb 2010 (33) LMA Sagetutza!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

ce face fetele????

noi suntem mai ok...si azi am fc aerosoli....vecina noastra alex ne-a inapoiat aparatull.bonus...2 fiole...si instructuni scrise citetz.de manutza ei....ca la prosti.....prietenii stiu de ce =))

i-am dat fortat eurospal..park asa ii zice...si mai ca s-a inecat...offfff....folosit batista bb in seara asta..dat picaturi fc aerosoli cu ce ne-a dat alex si asteptam cu mari sperantze o seara mai linistita...

m-a ros putin la ranza ca niste storfitze...se plimbau pe decebal...( noi oricum dormeam la ora aia...l-a culcat ed la 11..cik...nu mai putea)...

se pare la cum povesteste alex.. cei 2 se cam plac...cu jiji n-a avut pasiuni comune...se pare ca domnisoara se orienteaza dupa moment...( apropo de discutiile de pe FB) ....ce mai...fetele din ziua de azi...

i-am dat si lu JM aerosoli..si cik se plicti...

de pedepse..la noi ink nu sunt aplicabile...dupa cum stiti bine....jiji e preten cu melcul....asa ca ink nu pricepe f bine pedepsele....noi mergem inainte cu ..LUCAAAAAAAAA SAU NU LUCA!

SA AVETI O SEARA LINISTITA


Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

sa nu se faca 12....dam si noi de baut ptr 3 ani de casnicie




din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

sorina....mamaaaaa...a fost ziua ta........cu mii de scuze ptr intarzieri sa fii sanatoasa si iubita si fericita!La multi ani !




din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

despre noi.....baietii cu diaree...again eu nu am nimic....cine stie de la ce! noroc ca nu e cu febra sau alte cele...

managerul in concediu...eu is sefa pe acolo....batai de cap...ce mai? marti...zi de stoc...comenzi...trecut acte pe nu stiu unde...6 zile...o gramada de ore...putin timp ptr mine...

vine barbatu acasa...dimineata....eu dormeam...ma trezesc..intreb unde mi-s florile? el: pai nu-i gata ziua...eu zic: ba da e gata...daca nu m-ai surprins dimineata cand am facut ochisori...mai tarziu e degeaba...bun...ne certam cu florile mele cu tot...fac bot si plec la munca...acolo busy...plec in pauza pove cu el, amandoi tot cu diaree...noroc ca papa david ...ma imi spune sa ma grabesc acasa ca e varza de obosit...eu zic ca mai stau prin oras sa ii iau flori(trebuia sa ma duc sa ii fac un tricou imprimat cu : i may not be always right , but i'm never wrong....tipic barbatu-mi-o care indiferent cine greseste el nu e niciodata vinovat)...bun...ma intorc din pauza...imi zice maggie...ca e prea mare profitul cu 3 %...ia-o de la inceput , vezi unde ai gresit plin de clienti in magazin...si apare o tanti cu un buchet maaaaaaaare de flori...ma intreaba daca asa ma cheama, zic da...imi zice ca sunt ptr mine...rosesc...intreb : de la cine? (cate variante aveam ????) imi zice ca am felicitare si vad acolo...buna-ziua si la revedere....eu rosie ca focul....il sun din nou...ca nu e normal, ca bla bla bla...si imi zice: lasa sa vezi si tu cum e sa te plimbi cu florile dupa tine prin centru pana acasa mistocar mare.......dupa 15 min a sunat sora-mea ca bunicul e in semi coma la spital....deci toata bucuria mea a durat 15 min...de atunci sunt cu susul in jos...asta e!
a trebuit sa stau o ora dupa tricou....fac tura de magazin...reduceri mari la zara, la parfumuri preturi de dutyfree...imi mai trebuia rimel bun......ce mai? m-am cadorisit de ziua noastra

plecat in parc...tati dezinfecteaza again tot pe acasa(baie,bucatarie, frigider etc)...acum e seara...isi papa supica de pui...se drege...eu cu neamurile in vizita...so...somn de voie
sunt super obosita...mai am o saptamana busy...apoi sper sa revin cu forte proaspete


aveti grija de voi!




din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Poftiti la ...



alicredo




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Buna dimineata de la mare!

Sarumana de cafea , Larisel!...buna rau!

Multumesc inca o data tuturor pentru urari .....asa multe si frumoase.......n-am mai avut demult o asa aniversare..

Noi am ajuns ieri pe la ora 2....treaba buna rau, princesitele ok...iris a tras o urlare pe la slobozia, dar scurta, cateva minute...motivata, dealtfel, ca o apucasera si foamea si somnul deodata...a trecut repede..

De cand am ajuns mananca non-stop......cum am "descalecat" pe plaja am bagat-o direct in apa....veselie mare, frateee..i-a placut la nebunie ...mai nasol a fost cand a trebuit s-o extrag de acolo...n-am lasat-o mult, ca era ora cam nepotrivita la 2 dupa-amiaza, apoi mi-a parut rau, ca la 5 jumi, cand s-a trezit...s-a cam innorat si n-am mai putut iesi pe plaja...

Din urma am citit acum, de dimi...dar se termina bateriaaaaaa...trimit si revin!

O zi frumoasa va doresc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza....wowwwww..ce pagina incarcataaaaaaaaa

sarumana de coffe larisel....
sorinaaaaaa...nu mai zic ca mi-ai luat painea de la gura ...ete ai grija mama ce faci cu aerosolii ca baga tare larisel...si ramai si tu....ne mancata

sorina..chiar vroiam sa intreb ca n-am fost pe faza...cand plecati...si ete ca voi ati si ajuns....si clmea princesita s-a comportat exemplar.....hai mai , iris, da-o-n colo....baga si tu o melodie...o traviata ceva...doar n-o lasi pe mami sa doarma si sa se simta ine...sa puna pe ea kg....

sa aveti concediu placut...abia astept si eu sa ajungem...si sa-i placa lu jijelu...

alicredo....wow , wow..ai un stil si tu de tii omul cu sufletul la gura...ce sa va doresc..muuuulti ani frumosi impreuna...si sorry de bunicul..stiu cat il iubesti...poate totusi o sa fie bine....
ce flori erau?..ce rimel ai luat?..cate kg mai ai?( asta ca sa-mi pocneasca ranza)

noi am av o noPTE mai ok..adik s-a trez pe la 1...cam infundat dar a adormit...pe la 3 i-am dat bibe si i-am mai tras mucii facut un dans scurt si m-am culcat langa el...a mai marait pe la7...si ink doarme..nu e infundat dar park asa uscat...

larisel....eu m-am indragostit de gemul de caise de pe vremea cand mergeam la navodari in tabara...cu gel fix isi pastreaza culoarea...dar eu nu folosesc...oricum incerc sa pun zahar atat cat sa ramana gustul de caisa...si nu-l fierb f mult ca se face maroniu....poate fac maine....si daca iese zic ce si cum...

ma apuc de shmotru...

sa aveti o zi fainaaaaaaa





Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza

larisel de cafea...

alicredo frumoasa aniversare, pacat ca a fost umbrita de vestile despre bunicu, poate isi revine

sorina si zis ca iris papa... distractie placuta

si noi o noapte agitata...ora 3 e ora de trezire de vreo saptamana asa, nu stiu ce are...bea lapte/apa/ceai si tot e nelinistit...adoarme cam dupa o oar dar pana dimineatza maraie in somn asa ca eu nu prea ma mai odihnesc...of of mai mai...

ma duc sa beau o gura de cafea si mergem pe afara...

o zi frumoasa sa aveti

-----------------------------------------
Alexandra si Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

m-ati innebunit cu gemul de caise...preferatul meu!!!!! o s-o rog pe soacra-mea sa faca

sorina, sedere si balaceala placuta si sa manance printesa tot asa! cand zici ca mananca te referi, bineinteles, la solide, nu?

alicredo, sa fiti fericiti pana la adanci batraneti, vorba cliseului!!!!

DC, sa-l duci pe jiji la mare sa faca aerosoli live!

fi-miu are niste faze uneori.....l-am prins cum se plimba prin casa cu mainile la spate, asa..ca un mosnegel...iar aseara, stateam pe vine pe treptele din fata casei...vine si el si se lasa f usor si se aseaza pe treapta....ca un om mare....era sa fac pe mine...puiu meu.....sa zicem ca asta a fost un fel de cra, sa zicem..

am intrat si noi in febra pregatirilor de plecare.....mai intai la mare, peste vreo 2 saptamani...deja fac liste peste liste, vai, ce-mi place.....apoi si mai incolo prima mea calatorie cu avionul


cautand nu stiu ce, am dat peste filmuletzul cu pufi la 1 an....cate fete eram si cate mai suntem (pe forum).....





_
mama lui Stefan, pui scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Buna dimineata,

Se pare ca e buna, caci iar mancam si bem. Cu voi nu mai slabeste omul niciodata. Cum se termina petrecerile, incepeti cu gemurile, si tot asa... Cum mai dau eu jos cele 3 kile luate dupa operatie

Pana una alta, La multi ani luminosi si linistiti Alicredo si cu mai multi cretulini pe langa voi.

Pacat de momentul dureros cu bunicul. Se intampla si lucurrile acestea si chiar daca sunt batrani tot iti vine greu.
Eu tocmai l-am pierdut pe bunicul cu cateva zile inainte de operatie (de ziua lui tata), ieri sotul a fost anuntat ca bunica lui este foarte rau si ne pregatim. Cred ca ne este greu sa realizam si ca vremea lor s-a dus, si ca noi nu mai suntem chiar tinerei si ca ne-am maturizat. Mergem mai departe

Am facut progrese cu cartea promisa. Am coborat-o de la etaj si pus-o la intrare sa o iau cu mine. Maine cred ca urmeaza sa o si iau. Din toate cartile pe care le-am cumparat, mi se pare cea mai usor de parcurs de catre un parinte. O recomand cu caldura. Si pe mama o captivase la spital.

Sorina - deci asta voia Iris - la mare, la soare...Cred ca trebuie sa va mutati la Constanta

Ana - si Tudor se aseaza pe cate o treapta sau piatra. Ii place cum stau vecinii la poarta. Avem baieti sfatosi.

Dece - pare ca sunteti mai bine. Vad ca sunteti empatici in zona. SI Luca si Yannis.

Si sa aveti o zi buna.... Incerc sa ma intorc mai incolo.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Mergi la inceput