Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

andri poate nu e nimic, dar mai intreaba si alt dr, vezi ce parere are ca sa stai linistita


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

andri depinde cum e vremea, daca iesim si dimi si seara, cand iesim de 2 ori stam 4/5 ore, dar macar 2 ore stam pe zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Wudy...promit ca iti dau..cat vrei?

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

andri..eu m-am mutat la curte e perioada verii si ias in curte destul de mult,dar inainte tot ieseam dimi la aerosol de la 6-9..si seara de la 5-8..deci destul de multisor..acum nu mai contorizez ca e si mama la mine si ma ajutA(de aici prezenta mea pe forum)si iesim destul de multicel..ne place sa dormim afara in balansoar

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Simo, sa-mi zici si mie ce-o zis urologul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Vai ce pletos e Tudor... Al meu e asa cheeel...

Deci soacra n-am, dar am 2 mame... La inceput s-au dat cu sfaturi si povete la mine, acum se dau doar cu povestiri. Ascult tot, retin ce vreau, aplic ce-mi place.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

ne-am intors
vaccinul l-a facut felix si de plans, a plans flavia!!!
a ramas dr masca. inca de cand l-a intors pe felix pe toate partile sa incerce sa-i bage spatula de lemn pe gat sa vada daca e rosu, flavia avea ochii doldora de lacrimi desi felix era suuuuper cuminte...
ciudatei copii. "torturatul" radea si sora-sa suspina...

la noi se pare ca ramane dive pe alta data. o saptamana dupa vaccin cica nu e ok cu inceput cu mancarica, pe de-o parte; iar pe de alta a zis sa nu ne grabim, sa mai stam pana la 5 luni macar si sa continuam cu vigantol si atat. asa o sa fac, nu e graba, incepusem de capul meu dar am incredere in tipa asta.
abia astept sa treaca si vaccinul de 6 luni si cel de 12 si sa ne potolim odata!

multumesc mult de urari, si eu astept pozele desi l-am inghiontit deja pe preot...

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Hello fetele.
Am reaparut in peisaj. Sigur nu mi-ati simtit lipsa.
Am fost in week-end la curte(unde lucreaza soacra mea) si am sarbatorit-o ca fuse ziua ei.
Ma laud si eu cu piticul meu scump si drag. Cred ca am terminat cu puseul de crestere ca ne-am ales cu chestii noi(se leagana pe genunchi cand reuseste sa ridice gen "in patru labe", agita jucarii in toate directiile, se supara cand mami nu vrea sa-i dea lingurita sa se joace cu ea si mai facem ploita cu buzitele)

Asa voiam sa vin cu o lamurire in ceea ce priveste lactoza(carbohidrat, mai exact monozaharid) si cazeina(una din proteinele din lapte de vaca sau oaie. In timpul obtinerii branzei sau iaurtului se consuma lactoza(scade continutul ei deci risc scazut de intoleranta ) dar cazeina ramane si in branza si in iaurt, nu se separa. Fragrant daca puiuta ta e alergica la cazeina nu prea poti sa-i dai lactate de vaca sau oaie, in schimb sunt ok cele de capra. Cel putin asa voi face eu, desi nu-l stiu pe Stef cu vreo problema de genul. Si inca ceva iaurtul e mai bogat in calciu decat branza.

Felicitari puiutilor crestinati.
Carmen ai fost o mireasa super.




Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

ANGI, mi se pare ca Tudor seamana izbitor cu actorul www.google.ro/search?hl=ro&sugexp=gsihc&xhr=t&q=michael cera&cp=12&pq=playlist pentru nick si&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=1280&bih=909&bs=1&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi" target="_blank">asta, mai ales in poza asta

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Poiiii..vreau si eu poze cu mirese!!!

ziki sa fie intr-un ceas bun!!!!! Sa fiti sanatosi, ca frumosi sunteti!!! Scumpa foc Flavia, mereu zic!!

mayane sa va fie de bine crestinarea, mai pui un link pt amaratii ingropati in toale si bulendre si bagaje??? Sau ai pus poze pe contul comun?

Loutzy super progresele lui Stefanut!!

Mergi la inceput