Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Mimo mersi mult pt raspuns

eu am luat calgel si am mai dat-o cand am vazut k tot roade si e maraita, e bun juma de ora si dupa o ia de la capat. noi inca nu avem vreun semn ca ar aparea dintisorii, inafara de bale la greu, ros si agitatie. deci presupun ca atunci cand o sa fie gingie umflata si durere mare, ala e apa de ploaie




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)


www.aliapop.ro/index.html" target="_blank">Sa o ajutam pe ALIA sa traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:


tocmai m-a sunat asistenta sa mergem la vaccin ...
felix doarme, eu imi numaram..diverse, nu eram in vaccin-mood.
acum trebuie sa intru

fugim. muriiiiim....

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

gata si noi cu prima tura de plimbare pe ziua de astazi
poate o bagam si pe-a doua mai tarziu
cam bate vantul

Lorich ce pove tu acolo de Robertzel imi starneste asa niste amintiri
eu am crescut mult si pe la bunici de la 1 an pana la 4
si imi amintesc ce bine era cu picioarele goale, cum alergam toata ziulica pe toate ulitele satului, cunosteam tot satul si da, bunicii nostri se pun la mintea copiilor, aproape ca nu-i recunosti
am baiat si fetita

Carmen, am uitat sa-ti spun ca-mi place mult culoarea de par. Te-ai vopsit acasa sau la coafor?
Ma bate un gand, eu am fost blonda vopsita 10 ani, cand am ramas gravida am inceput sa ma tund ( tot de 10 ani nu ma mai tunsesem) si sa nu ma mai vopsesc
acum m-au apucat niste ganduri, eu ma vad mai frumoasa blonda







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Felix bafta la vaccinel!!

calgel desi cu lidocaina pe Ana nu o ajuta, sau poate pt eu ii dadeam in fata si s-au putea s-o doara maselele alea..Uoff.mama lor, care mi-au schimbat cupilu!!

bebelu eu as fierbe carnea separat, nu la abur, arunc zeama si gata!

wudy da, si eu am crescut la tara si a fost bine! Mama ma speriaa cum ca vai..n-o sa rezist eu fara nu stiu ce lux...am rezistat; a fost super, am avut haine suficient sa nu spal pe acolo, Robert si-a cules singur oul pe care il papa a doua zi, a mancat cirese din copac, si tot asa.

roxx halal mama... sa sperii bunatate de bunica si soacra...sa-ti fie tie lene sa faci supa la copil si sa legi copilul sa nu cada din pat!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Simo, draga, sunt pe baricade doar ca am o stare f nasoala si nu vreau sa va molipsesc...de fapt, sincer, nici nu-mi place sa vorbesc cand sunt asa...In fine, ma doare inima rau de tot de toti prietenii nostri dati afara din serv...unii au ramas someri ambii soti..e trist rau...au copii, rate...Noi am scapat dar tot ma doare ptr ei...

Ziki, Mayane, felicitari!
Ziki, astept poze! Mayane, ce costum a avut cumintenia ta!!

LMA, sarbatoritilor din ultimele zile si de azi!

Fata mea e bine, cuminte, superba. Nu ma plang.
Nici de soacra-mea. Am auzit-o vorbind daunazi cu o prietena de-a ei:" Da' de ce nu i-a pus caciulita pe cap la fata? tu de ce nu-i spui nimic?" la care soacra-mea:" Fata stie ce face, are internet, se documenteaza, are niste fete cu care se sfatuieste, eu nu ma bag." Deci o ptr ea la faza asta...si nu se baga, zau, mai ingana ea cateodata, abia auzit, asa:..oare nu-i e frig?...dar daca spun nu ea zice: bine, cum stii tu...dar asta rar.

Angie, vreau si eu par de la Tudor...nu-i molipsitor?

Asa, ptr intepatura de albina (stiu ca a fost de mult dar in caz de inca o data) stiu ca se pune patrunjel peste.

Astea fiind spuse v-am pupat si revin odata ce-mi pleaca starea asta...dar cu asemenea conducatori slabe sanse.


AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Monika..cu drag iti dau par de la Tudor ca deja ii intra in ochi

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

si eu vreau par de la Tudor
vrem si noi.....:)

Monika, hai din butoiul acela ca te-ai adancit prea mult
asa este, este greu, eu am in familie un asa caz, ambii soti fara serviciu, datorii etc dar nu avem din pacate noi cum sa-i ajutam, decat o vorba buna si cam atat
Hai inveseleste-te pentru fata ta

Uitasem, asta pentru soacra Roxanei
Eu am noroc ca a mea ne-a vazut de doua ori de cand am nascut, slava Domnului, altfel faceam crima de mult
mi-ar fi frica si 2 secunde sa-mi las fata cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Mai, de azi dimineata tot incerc sa ma dumiresc si nu reuseam deloc...Am dat-o disparuta pe Mayane de cateva zile, desi am stat cu ochii pe ea ca pe butelie - nimica, nimicutza. La un moment dat, toata lumea incepe sa vorbeasca de botezul lui bebe Darius, de poze, tinute si petrecere...iar eu in continuare nu intelegeam nimic. Am rascolit FB - tot nimic. Intr-un final m-am luminat - sarisem o pagina din capitolul anterior!
Acum, ca am recuperat - pupici micutului Darius si mamicii Mayane. Mi-au placut bebe, tortul, pozicile, invitatia, tot! Dar lipseste mami din pozici...

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

Monika , in Bt s au facut deja restructurari??in Cta n am auzit inka...asteptam si noi
oricum pana la urma cum vrea Dzeu, eu stau linistita

sotul s a apucat sa faca scoala pt categ c, c plus e si d, vrea sa plece sofer in afara ca e bataie de joc aici, chiar daca li se da norma de hrana inapoi cik ii va baga in concediu fara plata lunar
are multi colegi care si au dat deja demisia, care pleaca in Canada, Anglia, nu mai e de stat...

despre soacre, ce sa mai zic, cand m am mutat in Cta am zis ca daca fac un bb o sa am si eu ajutor..cum mami nu mai e..dar de unde??zici ca s a jurat sa nu ne ajute cu nimic,
sapt trecuta a rugat o sotul(pe soacra, v ati prins) sa vina cand e el tura de zi sa ma ajute sa o scot si eu pe Eva afara, ea lucreaza o zi da si una nu...deci a facut o fataaaa, zici ca a injurat o!femeia o fii avut program de plaja si noi...asa m au apucat niste nervi
in fine, a doua zi a fost vreme urata si ma suna pe la 5 dupa amiaza cik,e urat afara unde s o scoti??nici nu vroiam oricum!
si nici nu vreau nimic , sa ma lase in pace!!

mda
Wudy am vazut poze cu tine cu par lung si blond si mi au placut muuult, chiar m am mirat ca ai renuntat si la par si la culoare pt ca ti statea super bine
Dna Muriiim, bafta la vaccin, sa n aveti nimic dupa

astept sa se trezeasca printi si sa mergem afara desi vad ca s acam innorat




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

buna fetele !

vin si eu cu o intrebare : copiii vostri au la baza gatului , in spate la cap , ganglioni mai umflati ? 1 sau ambii ? ceva ? ca a mea chiar unde e creierul mic are pe o parte o umflatura. am intrebat-o d evreo 2 ori pe pediatra si a spus ca-i ok .. nu stiu.. daca era ok nu trebuia sa fie umflat si pe dr si pe st? ....

am iesit o tura pe la 12 la plimbare... am papt , acum facem nani , sper pe la 5 sa iesim iar pana pe la 7.

voi cam cat stati afara cu copiii vostri ? in afara de mirela care sta cu bebelusii numai afara (sincer nu stiu cum reusesti sa stai 4-5-6 ore...)

poop.

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput