Puiuti de Randunici 2008!! (486)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Neatza fetelor...

Mariana sarumana pt cafelutza. Abia acum o beau. De dimineata am fost cu copiii la biserica si n-am avut timp de cafeleala. fetita mancacioasa si ambitioasa.

Alina ce sa-ti spun... si la noi au tot fost astfel de zvonuri, dar concret... nimic. N-am citit in niciun ziar, n-am vazut nici o astfel de stire la TV, doar zvonuri. Una peste alta... cel mai bine e sa fim mereu in garda, nu? Eu nu las niciodata copiii nesupravegheati, stam intotdeauna intre/cu persoane cunoscute si nu-i scap o secunda din ochi... nu neaparat ca mie frica (,) ca-i fura cineva, cat mi-e frica (,) ca s-ar putea rataci sau ca s-ar putea lovi.

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Consider ca aceste cazuri nu nsunt date la televizor ca nu se creeze panica printre mamici.Mai bine prevenim noi decat sa suferim.Va las un fresh de capsuni si un capuccino ptr cele cu vicii.
fug s agatesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

randunici!

Cat imi breau fresh-ul de capsuni (multumesc Alina )sa va mai povestesc cate ceva....

In sfarsit am reusit sa vand carutzul Biancai ! Cu banii in rate bineinteles...ca la criza care este te multumesti si asa.... Mai stransesem si cateva lucrusoare si le-am dat unei fete saracute.
Ce s-a mai bucurat... asa ce ma emotioneaza situatiile astea.... Primele lucrusoare le-am donat spitalului unde am nascut. Noi suntem cum stiti pe "speed" toata ziua. Cresa dis de morning si plimbarea dupa amiaza...si nu va mai spun de hachitzele mandrei.... Sa-mi dea DD rabdare...ca tutun nu mai vreau....

Mai...da' ce-o fi cu Doinita ? O fi plecat in co?
Magdalena ?

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor vad ca ne-am cam imputinat.Eu sper sa trec peste toate am o stare de tot kkt-ul (sorry de expresie)dar asa sunt..
M-am saturat sa stau toata ziua la cratita,numai stiu ce sa gatesc,posibilitati sunt cam putine la mine in frigider,curatenie zilnic,smotru si toate cele si cred ca nu sunt apreciata si inteleasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata !

Tttt..., n-a dat nimeni nici o cafea pana la ora asta ? Haideti ca o pregatesc tot eu ! pofti la aromata, fetelor !

Alina, asa este...ne-am imputinat din nou . Noroc ca mai vine si Nyny ca altfel ramaneam doar noi doua...oricum asteptam si celelealte fete sa mai intre in dialog cu noi .

Offf, Alina draga, imi pare rau ca ai iar starile acelea "rele". Eu zic sa privesti inainte cu incredere, mai ai cateva luni si o duci pe Delia la gradi, iti gasesti un job, vei avea alte prioritati, vei privi altfel lucrurile din viata ta. DD are intotdeauna grija de noi, si daca ne mai supune din cand in cand la cate o incercare este ca... asa trebuie sa fie.... Te cu drag si capul sus...o sa fie bine, ai sa vezi !

Va doresc o zi buna si...mai vorbim (am timp de ciripeala dar din pacate nu am cu cine )

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana ca intotdeauna eu sunt prezenta la cafeaua ta minunata.Iti multumesc ptr sfaturi si incerc sa imi organizez altfel timpul sa imi ajunga ptr tot ce am de facut.k tre sa multer treburi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mariana ca intotdeauna eu sunt prezenta la cafeaua ta minunata.Iti multumesc ptr sfaturi si incerc sa imi organizez altfel timpul sa imi ajunga ptr tot ce am de facut.k tre sa multer treburi

http://alinahandmade.blogspot.com/


Alina, sa ai spor la munci si inspiratie pentru meniuri !

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Neata randunele,ne-am intors si noi din tarile calde.No coment,enervant de bine, enervant de ospitalieri,cu vreo cateva kg in plus,da merita.Mai povestesc mai tarziu,fug sa bag la spalat vreo 5 masini si sa fac mancare,ca nu am nimic.Va pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Spor la treaba Gherrman te asteptam s ane povesttesti cum a fost.Ne bucuyram k ti-a placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Neatza fetelor...

Mariana ma servesc si eu cu o cafelutza. Felicitari pt afacerea "carutul". Eu zilele trecute am spart pusculitza... erau stransi vreo 80 lei.

Alina spor la treaba mami si capul sus sus. Vor veni si vremuri mai bune. Zici ca ai inscris-o pe Delia la camin?


Fetelor mie imi face placere sa vorbesc cu voi, dar e deprimant ce se intampla. Ma simt un pic stinghera, nu stiu de ce... nu ma simt acasa. Sper sa nu va suparati pe mine, dar parca as fi menajera care are grija de casa cand sunt stapanii plecati. E aiurea. Am reusit zilele trecute sa mai citesc din urma si m-am intristat. Am inteles ca randunicile mai vechi au vrut intimitate si le inteleg. V-au incurajat sa scrieti in continuare aici, ca poate vreodata o sa va castigati si voi dreptul de a intra in partea "cealalta". Vad ca urati mereu "la multi ani" sarbatoritilor dar nu am vazut pe nimeni niciodata sa intre si sa va multumeasca ca v-ati gandit la ele. Nu mi se pare normal. Oare ele mai citesc aici? Sincer, nu cred. Am primit "cheia de la casa" doar ca sa avem grija de mobila... pardon capitole.


Sper ca nu am suparat pe nimeni. Zic si eu ca si voi, poate isi mai fac curaj si alte mamici sa ne scrie. Eu am avut foarte multe de invatat de la fetele de pe forumul asta.

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput